Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Kram Start przegrał w Szczecinie po rzutach karnych i spadł z podium

09.05.2018, 20:07:08 Rozmiar tekstu: A A A

Nie powiodło się piłkarkom ręcznym Kram Startu w przedostatnim w tym sezonie meczu PGNiG Superligi. Elblążanki przegrały na wyjeździe po rzutach karnych z Pogonią Szczecin 6:7, remisując w regulaminowym czasie gry 26:26. Porażka elbląskiego zespoły, przy jednoczesnej wygranej Energi AZS Koszalin z MKS Perłą Lublin, sprawiła, że Start stracił trzecie miejsce. Aby na nie powrócić i wywalczyć brązowy medal musi 19 maja w ostatnim meczu sezonu pokonać w Elblągu koszalinianki.

Pierwszy kwadrans meczu w Szczecinie miał wyrównany przebieg. Później do głosy doszły gospodynie, które w 18 minucie wyszły na trzybramkowe prowadzenie 10:7. Od tego momentu elblążanki musiały gonić wynik, ale do przerwy górą i tak były zawodniczki Pogoni, które zwyciężyły 16:13.

W drugiej połowie miejscowe nadal utrzymywały swoją kilkubramkową przewagę. Gdy elbląskiemu zespołowi udało się ją zredukować do dwóch trafień straty, miejscowe błyskawicznie odskakiwały na cztery oczka różnicy. Do czasu. Ostatni kwadrans to zdecydowanie lepsza gra drużyny Andrzeja Niewrzawy, która w 49 minucie w końcu doprowadziła do remisu 23:23, a dwie minuty później prowadziła już w Szczecinie 26:24. Niestety elblążanki nie zdołały utrzymać korzystnego rezultatu do końca spotkania. Pogoń wyrównała na 26:26 i o wygranej zadecydować miały rzuty karne. Te lepiej wykonywały szczecinianki triumfując 7:6. W Starcie zawiodła Aleksandra Jędrzejczyk, która dwukrotnie rzucała z linii 7 metrów i dwukrotnie nie była w stanie pokonać bramkarki.

Pogoń pokonując Start przerwała fatalną passę siedmiu porażek z rzędu. Elbląski zespół z kolei stracił trzecie miejsce, kosztem Energi AZS, która zwyciężyła nowego mistrza Polski 26:21. Losy brązowego medalu rozstrzygną się więc za półtora tygodnia w Elblągu.

Pogoń Szczecin – Kram Start Elbląg 26:26 (16:13, k. 7:6)

Pogoń:
Krupa, Zimny - Bancilon 3, Płomińska, Noga 2, Cebula 1, Urbańska, Królikowska 2, Marcikova, Janas 1, Koprowska 1, Nosek 5, Zawistowska 1, Kochaniak 1, Blażević 6, Gadzina 3.

Kram Start: Powaga, Szywerska - Balsam 4, Choromańska, Świerczek 1, Waga 2, Jędrzejczyk 3, Dorsz 2, Kwiecińska 1, Kozimur 3, Gerej 1, Lisewska 8, Świerżewska 1.

W ostatnim meczu sezonu Kram Start zmierzy się u siebie z Energą AZS Koszalin. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 19 maja o godz. 17 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej.