Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Pogrom przy Agrykola. Olimpia rozbita na piątkę w meczu z ŁKS-em Łódź

21.04.2018, 17:53:35 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 27. kolejki II ligi Olimpia Elbląg rozbita na własnym boisku przez ŁKS Łódź 0:5 (0:2).

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Olimpii. Już w pierwszej akcji meczu goście wywalczyli rzut rożny, po któym padła bramka. W zamieszaniu podbramkowym z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Radionov. W 12 minucie na 2:0 mógł podwyższyć Rozwandowicz, ale jego strzał z ok. 10 metrów był minimalnie niecelny. Olimpia pierwszą dobrą okazję miała w 17. minucie, kiedy dobry strzał Stępnia z dystansu na rzut rożny wybił Kołba. Jednak oprócz tej sytuacji Olimpia nie była w stanie poważniej zagrozić bramce ŁKS-u. Na domiar złego w 21. minucie było już 2:0, kiedy Pyrdoł wpisał się na listę strzelców, pewnie wykorzystując dobre dogranie Łuczaka z prawego skrzydła.

Po przerwie trochę więcej przy piłce była Olimpia, ale wciąż nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką ŁKS-u, który tylko skutecznie kontratakował. W 67 minucie było już 0-3 dla gości. Radionov sprytnie obrócił się na obrońcy Olimpii i pewnie uderzył obok Daniela. W 71. minucie na 4-0 podwyższył Pyrdoł, który dobił do pustej bramki piłkę po obronie Daniela. Piątą bramkę zdobył w 80 minucie Rozwandowicz, który wykorzystał rzut karny. Był to bardzo słaby mecz Olimpii, przewaga gości była w tym spotkaniu niepodważalna.

W najbliższą środę Olimpia zagra na wyjeździe zaległy mecz z Gryfem Wejherowo, a za tydzień kolejne spotkanie także na wyjeździe - z GKS-em Bełchatów.

Olimpia Elbląg - ŁKS Łódź 0:5

Bramki: Jewhen Radionow 2, 67, Piotr Pyrdoł 31, 71, Maksymilian Rozwandowicz 80 (k)

Skład Olimpii: 12. Wojciech Daniel - 7. Michał Balewski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 25. Eryk Filipczyk (60, 23. Michał Kiełtyka) - 11. Rafał Lisiecki, 15. Krzysztof Niburski (32, 19. Paweł Szołtys), 24. Bartosz Danowski (72, 8. Kacper Korkliniewski), 10. Radosław Stępień, 14. Mateusz Szmydt (66, 6. Anton Kołosow) - 9. Piotr Kurbiel.