Niedziela, 5.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Blamaż Olimpii w Radomiu. Radomiak pewnie wygrywa 3:0. Zobacz skrót z meczu oraz bramki

19.10.2013, 16:56:39 Rozmiar tekstu: A A A

Leaondro. Właśnie tak się nazywa autor pogromu jaki miał miejsce w Radomiu.  Tego zawodnika w Olimpii z pewnością zapamiętają. Miał udział przy dwóch bramkach, a przy jednej zabawił się z obrońcami niczym mały Argentyńczyk na Półwyspie Iberyjskim.  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Radomiak wcale wielkiego spotkania nie zagrał a mimo to zdobył 3 bramki. A powinien więcej. Po raz kolejny wyjazdowe starcie okazuje się klapą a kadra jaką dysponuje Raduszko jest naprawdę wąska.

Zobacz zapis relacji LIVE - minuta po minucie

Głosy z Radomia mówią jasno – w tym meczu Olimpia była tłem. To już nie był przypadek. W Suwałkach było 0-3 jednak tam przypadkowe bramki. Tutaj wszystko zrobione z zimna krwią. Ale można się było tego spodziewać, zwłaszcza, że jeden z trzonowych zębów defensywy Tomasz Lewandowski sam się wyrwał  w poprzednim spotkaniu a na jego pozycji wg opisów zagrał… Anton Kołosow. Tak, Kołosow. Czy ktoś ma dalej wątpliwości, że kadra wymaga wzmocnień?

Olimpia skupiła się na defensywie co przyniosło kiepskie skutki. Miała okres gdy przeważała, ale nie stworzyła sytuacji, które można nazwać groźnymi. Radomiak dyktował wydarzenia boiskowe. Od pierwszych minut rozgrywał akcje skrzydłami na połowie Olimpii. Łukasz Derbich były zawodnik naszego klubu, posyłał futbolówkę w pole karne w podobnym tonie jak Baines w meczu z Polską na Wembley. Goście wychodzili czasem z kontrą, ale jednak z nich była powstrzymana przez faul a następne nie przynosiły rezultatów.

Po tym okresie przewagi Radomiaka spotkanie bardziej się wyrównało. Było więcej walki niż piłkarskich zagrań. Właściwie wydawało się, że Olimpia nie będzie bronić się jak w hokejowym zamku tylko postara się o zdobycie gola. W 35 minucie jednak Radomiak wrzucił większy bieg i zaczął odjeżdżać. Podanie w pole karne do Leandro, który strzelił tuż obok słupka. Gospodarze przypuścili zmasowany atak. Piłka co akcję była adresowana przed bramkę Aleksieja Rogaczowa, który wybijał futbolówkę. W 42 minucie dośrodkowanie Macieja Świdzikowskiego i nie kryty w polu karnym Mateusz Radecki trafia w słupek. Rogaczow odprowadził piłkę wzrokiem. Gospodarze objęli prowadzenie po akcji Leandro, który minął trzech zawodników Olimpii i trafił między słupki. Kibice nie mogli się nadziwić jak z ostrego kąta Brazylijczyk strzelił gola.

W drugiej połowie Radomiak posprzątał. Dążył do strzelenia kolejnych bramek, a Olimpia starała się kontratakować. Problem w tym, że akcje najlepszego w szeregach gości Kamila Kopyckiego to było zbyt mało na podopiecznych Marcina Jałochy, który sprawił, że gospodarze zaczęli grać dobrą piłkę. W 58 minucie dośrodkowanie w pole karne i znów defensywa nie kryła rywala. Cichos strzałem głową zdobywa druga bramkę dla gospodarzy. W ataku próbował wykorzystać błąd obrońców Rafał Leśniewski jednak gdy przejął piłkę po niecelnym podaniu Jakuba Cieciury to nie zagroził bramce. W 73 minucie „piłkarz z innej półki” Leandro znów dopisuje następną scenę swojego show i w indywidualnej akcji był faulowany. Rzut wolny, strzela Derbich i piłka przy słupku w bramce gości. Wówczas było po rywalizacji. Radomiak jednak nie zamierzał się tym zadowalać. Dążył do strzelania następnych bramek! W 90 minucie Szymon Stanisławski minął w sytuacji sam na sam bramkarza jednak piłkę zdążył wybić Oleg Ichim.

Znów porażka na wyjeździe. Od wygranej w Siedlcach Olimpia zdobyła 1 punkt. W 5 spotkaniach strzeliła 1 bramkę. Widać jakie pole manewru ma trener Oleg Raduszko wystawiając w obronie Kołosowa.

Kibice oczekują lepszej a przede wszystkim skutecznej gry. Panie trenerze gracie dla elblążan. Kibice z Elbląga kochają swój klub i swoich piłkarzy. Nie napinajcie ich cirpliwości i zaufania.

Radomiak – Olimpia Elbląg 3-0 (1-0)