Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

W Elblągu powstanie piłkarska szkółka Lechii Gdańsk

10.04.2013, 08:40:14 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstanie piłkarska szkółka Lechii Gdańsk
Czy zawodników z Elbląga zobaczymy w barwach Lechii na PGE Arena? fot. Igor Rudziński

W naszym mieście może powstać ośrodek, będący częścią Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, w ramach inicjatywy „Biało – Zielona przyszłość z Lotosem”. Klubem współpracującym ma zostać Concordia Elbląg.

To przedsięwzięcie organizowane jest na szeroka skalę przez występującą w Ekstraklasie Lechię Gdańsk. Pomysł na rozmieszczenie oddziałów w niektórych miastach w województwie pomorskim jak i warmińsko-mazurskim ma służyć promocji piłki nożnej w tych średnich jak i małych miejscowościach. Sponsorem jak nazwa wskazuje jest Grupa Lotos, która jest zarówno sponsorem strategicznym gdańskiego klubu. Od września 2012 program ruszył i jest jednym z największych w Polsce. W roli eksperta  koordynatora organizowanych jak i będących już ośrodków będzie Tomasz Kafarski, który trenował już gdańską Lechię.

Jak czytamy na oficjalnej stronie inicjatywy dzieci mogą rozwijać się fizycznie i realizować swoją pasję sportową. Również ten program jest predysponowany do nie tylko szkolenia piłkarskich talentów ale do szkolenia tych, którzy chcą uprawiać tą dyscyplinę na poziomie amatorskim. Do tych słów odnosi się Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, który specjalnie dla info.elblag.pl wyjaśnia nam szczegóły inwestycji – Docelowo mają być w Akademii w danym mieście dwie grupy dzieci o różnym poziomie wyszkolenia. Grupy zaawansowane jak i zwykłe.  Na start dzieci od 7-12 lat mają w trenować w stacjonarnym systemie. Wtedy około najlepsi 15 czy 16 latkowie mają występować w Lechii Gdańsk – stwierdza. Otwarto już ośrodki m.in. w Ustce, czy Starogardzie Gdańskim. Podobne mają być w Elblągu i Nowym Dworze Gdańskim – Planujemy w  2013 prowadzić działalność w tym zakresie jeszcze w pięciu miastach. Działalność ma być prowadzona  w ramach programu i opierać się na współpracy z klubami. W Elblągu współpracę chcemy nawiązać z Concordią Elbląg. – dodaje Bocheński.

Jak ma wyglądać współpraca – Wprowadzamy jednakowy system szkolenia podobny jaki jest w Lechii, ponieważ chcemy by przyszłe talenty były przygotowane do gry w naszym zespole. – wyjaśnia Bocheński. W elbląskiej Akademii na razie nie jest określona ilość dzieci, które mają trenować. To jest jeszcze do przeanalizowania.  Ważne, że finansowanie idzie z Gdańska. Trenerzy mogą korzystać z profesjonalnych programów szkoleniowych i doposażenia w sprzęt sportowy.

Przedstawiciele z Gdańska spotkali się już w tej sprawie z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem – Spotkaliśmy się z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem, który zaoferował nam wsparcie. – mówi Bocheński. Jednak gdzie ma być siedziba tej Akademii  - Klub musi zapewnić ilość obiektów sportowych. Jednak na razie mieliśmy niewiele spotkań w sprawie współpracy. W najbliższym czasie porozmawiamy na temat szczegółów.- opisuje. Klub chce zorganizować Akademię w naszym mieście – Dajemy czas do spełnienia wymogów. Zależy nam. Chcielibyśmy się jeszcze w spotkać w tej sprawie. Na razie jesteśmy na etapie rozmów. Może Akademia będzie gdzieś na sierpień, wrzesień. – wyjaśnia dyrektor.

Michał Libuda

Oceń tekst:

Ocen: 13

%46.2 %53.8


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ OL-1945
  Środa, 10.04

  W Elblągu Nowaczyk obiecał stadion na Okólniku - NIE BĘDZIE GO NIESTETY. Dam wyraz mojego zaufania do Nowaczyka w niedziele podczas REFERENDUM.

 2. 2
  +11
  ~ Arkowiec z Elbląga
  Środa, 10.04

  to wychodzi na to, że na obiektach i przy współpracy z Concordią postawnie na elbląskiej ziemi szkółka Lechii Gdańsk, która wysysać będzie największe talenty do Lechii. Co za ponury żart. I Grzegorz jeszcze przyklasnął temu? A kto zgarnie kasę za wyszkolenie zawodnika jeśli taki 15-16-latek zacznie grać w Lechii? A może nikt, bo trenował w szkółce Lechii Gdańsk w Elblągu.

 3. 3
  +5
  ~ jakiś
  Środa, 10.04

  no też nie kumam, za tępy jakis jak interes ma w tym Elbląg coby szkolić i wywozić najlepszych młodych piłkarzy? no nie łapię może spece z Concordii się wypowiedzą ?

 4. 4
  0
  ~ QaziMOdo
  Środa, 10.04

  @OL-1945: ale stadion będzie na Agrikola to zle? czyli tam gdzie narodzila sie historia. to zle? obawiam sie jednego gdy zostanie odwolany prezydent to ten stadion nie powstanie. bo wszystki inne srodowiska polityczne w Elblagu sa przeciwne budowaniu stadionu

 5. 5
  +5
  ~ OE
  Środa, 10.04

  Mirek nie ma kasy to młodych oddaje Lechii.

 6. 6
  +7
  ~ rufioo
  Środa, 10.04

  nawet jak twój prezio nie zostanie odwołany, to i tak stadionu nie będzie, do jesieni przyszłego roku, czyli do oddania nowego obiektu niewiele czasu zostało, a w kwestii budowy NIC SIę NIE DZIEJE !!!!

 7. 7
  +6
  ~ marcyś
  Środa, 10.04

  Lotos to skarb panstwa, a sie panosza jak prywatny folwark.Nowaczyk wez sie za wybudowanie samego stadionu Na A8 kwota około (12 milionów)A reszte infrastruktury w okól A8 i byłej szkoły 3 niech buduje Lotos.Te frajerstwo z Gdanska tez liczy na gotowe(obiekty)

 8. 8
  --1
  ~ Mikołaj
  Środa, 10.04

  A paliwo coraz droższe ale... nic to.

 9. 9
  +2
  ~ eg
  Środa, 10.04

  Tylko się cieszyć. Będą dwie Akademie w Elblągu , tym samym będzie konkurencja a co za tym idzie wyższy poziom szkolenia (mam nadzieję).

 10. 10
  0
  ~ mieszkaniec
  Środa, 10.04

  Wam wszystko nie [pasuje i znów wina Nowaczyka. Ludzie juz Wy na tym punkcie to chorzy jesteście. Wybudowali by stadfion na okólniku i kto by go tam utrzymywał co by sie działo na Agrykola. Dobrze ze beda robic go na A4, zobaczymy odwołacie za tydzien Nowaczyka i sie przekonamy jak Wam się bedzie dobrze żyć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.