Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Drugi Turniej I Ligi Wojewodzkiej Mlodziczek

27.11.2012, 08:31:56 Rozmiar tekstu: A A A

W dniu 24 listopada 2012 roku w Braniewie został rozegrany Drugi Turniej I Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Drużyna MKS Truso Elbląg zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze pokonując kolejno zespoły z Iławy, Bartoszyc oraz Braniewa. Do II ligi spadł zespół z Bartoszyc, który przegrał wszystkie mecze, natomiast do I Ligi awansował zespół MOSiR Giżycko, który zajął pierwsze miejsce  w II lidze.

Zawodniczki MKS Truso Elbląg skutecznie zrewanżowały się zespołowi z Iławy po ostatniej porażce 2:0. Dobra gra w ataku i słaba postawa rywalek w elemencie zagrywki oraz w grze obronnej pozwoliła zwyciężyć elblążankom 2:0 (25:21, 25:22). Drugi mecz został rozegrany z zespołem UKS OLIMP Bartoszyce. Zawodniczki po pierwszym wygranym meczu były w dobrych nastrojach i zmotywowane, aby wygrać kolejne spotkanie. Dobra zagrywka w końcówkach setów pozwoliła bezpiecznie wygrać mecz 2:0 (25:18, 25:22). W ostatnim meczu turnieju spotkał się gospodarz SPS Sparta Braniewo oraz MKS Truso Elbląg. Obydwa zespoły tego dnia nie przegrały żadnego meczu. Pierwsza odsłona spotkania była bardzo nerwowa, zespół gospodarzy od początku pierwszej partii wypracował sobie kilka punktów przewagi i wygrał pierwszego seta do 19. W drugim secie gra zespołu wyglądała znacznie lepiej.

Zmiany wprowadzone przez trenera pomogły i to elblążanki dyktowały warunki gry. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Aleksandra Zujewska, która zmieniła na rozegraniu Aleksandrę Szczygłowską, aby ta mogła wzmocnić zespół w przyjęciu  i popisać się licznymi skutecznymi atakami i obronami. Elblążanki wygrały drugiego seta do 16. Cała odsłona tie-breka była bardzo nerwowa. Rywalki od początku narzuciły swój styl gry i odskoczyły na kilku punktową przewagę. Jednakże elblążanki nie złożyły broni i udało się odrobić kilka punktów. Końcówka seta była bardzo emocjonująca, gdyż nasze zawodniczki przegrywały 12:14. Tymczasem dobra postawa w końcówce seta na zagrywce i w obronie pozwoliła zwyciężyć 18:16. Należy zaznaczyć bardzo dobrą grę wszystkich zawodniczek w szczególności zmienniczek.

Kolejny turniej ligowy zaplanowano na 8 grudnia 2012 roku i gospodarzem tych zawodów będzie MKS TRUSO Elbląg. Dokładne informację zostaną podane w następnym artykule.