Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Concordia pokonana przez lidera z Niepołomic

11.11.2012, 18:08:52 Rozmiar tekstu: A A A

W starciu 16. kolejki II ligi wschodniej Concordia Elbląg na własnym terenie przegrała 0:2 z liderem tabeli Puszczą Niepołomice. Mecz na Agrykola 8, przy ładnej jak na listopadowe popołudnie pogodzie, obejrzało ok. 300 osób.

Od pierwszych minut meczu drużyna z Niepołomic dominowała na boisku, a sporadyczne ataki piłkarzy Concordii nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Obrońcy Puszczy nie dawali elblążanom dojść do swojej bramki, a gdy im się to udało, to strzały omijały światło bramki.

W  29 minucie sytuacja obróciła się jeszcze bardziej na niekorzyść gospodarzy. Po ładnym dośrodkowaniu Dawid Kałat głową skierował piłkę do bramki. Interweniować próbował jeszcze Hieronim Zoch, lecz uczynił to tak niefortunnie, że goście mogli się cieszyć z jednobramkowej przewagi.

Swoją szansę piłkarze Concordii otrzymali w 35 minucie. Adrian Korzeniewski wyszedł na czystą pozycję i znajdował się sam na sam z bramkarzem, lecz nie potrafił wykorzystać dogodnej sytuacji. Mimo, iż była to stuprocentowa sytuacja i piłkarz gospodarzy nie powinien spudłować, to piłka przeleciała obok bramki.

Druga połowa nie przyniosła dużych emocji. Nadal przewagę miała Puszcza Niepołomice. W 63 minucie Hieronim Zoch został pokonany po raz drugi. Po zgranej akcji drużyny gości i celnym podaniu Sebastiana Janika, Paweł Moskwik umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

W drugich 45 minutach piłkarze grali bardziej agresywnie i często faulowali. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Concordii (66’ Jakub Zejglić, 84’ Rasaq Bamgboye) oraz jedną graczowi Puszczy (65’ Tomasz Księżyc).

70 minuta mogła wyprowadzić gości na trzybramkowe prowadzenie, lecz wcześniej faulowany był Tomasz Sambor i gol nie został uznany. Dwie minuty później Paweł Moskwik znowu atakował bramkę Concordii lecz piłka jedynie odbiła się od poprzeczki.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Po mało ciekawym spotkaniu, Puszcza Niepołomice zdobywając komplet punktów w Elblągu umocniła się na pozycji lidera II ligi wschodniej.

Concordia Elbląg 0:2 Puszcza Niepołomice

Concordia: Hieronim Zoch, Filip Zawierowski (77’ Mateusz Szmydt), Szymon Sadowski, Tomasz Sambor, Mateusz Bogdanowicz, Tomasz Wiercioch, Radosław Stępień, Michał Kiełtyka (46’ Rasaq Bamgboye), Jakub Zejglić (75’ Bartłomiej Florek), Damian Szuprytowski (75’ Michał Lepczak), Adrian Korzeniewski

Puszcza: Krystian Stępniowski, Damian Szymonik, Marcin Biernat, Tomasz Księżyc, Leszek Tarasek, Paweł Strózik, Mateusz Cholewiak, Dawid Kałat (86’ Marek Mizia), Jarosław Lizak (55’ Paweł Moskwik), Dmytro Rodin, Sebastian Janik (81’ Robert Paul)