Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Wyścig na orientację, czyli Alleycat w Elblągu

19.04.2011, 08:37:37 Rozmiar tekstu: A A A
Wyścig na orientację, czyli Alleycat w Elblągu
REKLAMA

Wiosna w pełni. Na elbląskich ścieżkach rowerowych wielu amatorów jazdy na rowerze. Ale czy wiedzą oni, że w Elblągu cyklicznie organizowany jest wyścig Alleycat? To już dziesiąta edycja imprezy w naszym mieście. Tym razem zawodnicy szukali ulic pisarzy i poetów. Najlepszy okazał się Marek Kamm. Alleycat, to połączenie rywalizacji z dobrą zabawą.

W sobotę, 16 kwietnia br., odbył się miejski wyścig rowerowy na orientację, czyli Alleycat. Jest to impreza o charakterze otwartym, tak więc mógł w niej wziąć udział każdy elblążanin. Na umówionym miejscu, przy Placu Słowiańskim, zgromadziła się grupa rowerzystów. Grupka była niewielka, ale za to wyposażona w wielki zapał. W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć naszego elbląskiego oficera rowerowego.

Pierwszy elbląski Alleycat odbył się w czerwcu ubiegłego roku. W słowniku rowerowym pojawiło się wówczas słowo EINO, czyli Elbląska Impreza Na Orientację. Od tego czasu wyścig organizowany jest cyklicznie. Sobotnia impreza to już X EINO.

Celem imprezy jest możliwość rowerowej zabawy, połączonej ze sprawdzeniem znajomości miasta. Jako, że sobotni wyścig był imprezą tematyczną, sprawdzana była znajomość ulic, związanych z polskimi mistrzami pióra.

-Zawody Alleycat, to połączenie rywalizacji z dobrą zabawą. Im lepiej zna się miasto tym lepsza zabawa. Ale jest to także okazja do odkrycia nie znanych dotąd uliczek i zakamarków elbląskiej przestrzeni- mówi Agnieszka Sroczyńska, organizator imprezy.- W tej edycji wyścigu zawodnicy szukali ulic pisarzy i poetów, bo była to impreza tematyczna- dodaje.

Tuż przed rozpoczęciem wyścigu uczestnicy otrzymali listę zadań do wykonania, zwaną manifestem. Widniały na niej wszystkie punkty kontrolne, które trzeba było odnaleźć i wykonać odpowiednie polecenie. W tej edycji zawodów zadania na punktach kontrolnych często miały związek z twórczością polskich pisarzy. Każdy zawodnik ponadto dostał swoją własną szprychówkę, na której widniał jego numer startowy i nazwa Alleycata, czyli „Alleycat na szpilkach”. Szprychówkę, jak nazwa wskazuje, wkłada się najczęściej pomiędzy szprychy koła.

Zawodnicy musieli być czujni. Pomimo, że w wyścigu nie ma żadnej kolejności zdobywania punktów kontrolnych i ich opisywania na karcie, przyjazd na metę z ominięciem choćby jednego punktu kontrolnego skutkuje dyskwalifikacją zawodnika.

Zwycięscą został Marek Kamm, który poprawnie opisał wszystkie punkty kontrolne i najszybciej dojechał na metę, znajdującą się w Bażantarni.

Wyścig nie wychodził poza granice Elbląga, a uczestnicy musieli bezwzględnie stosować się do przepisów ruchu drogowego. Koszt uczestnictwa w imprezie wynosił 5 złotych. Ta drobna kwota posłużyła do zakupu mapy Elbląga, wykonaniu szprychówki i przygotowaniu karty kontrolnej.

Miłym akcentem na zakończenie zawodów było ognisko, zorganizowane we wiacie Irenka, w Bażantarni.

-Impreza miała charakter kameralny. Nieduża ilość uczestników wynika zapewne z faktu, że niewielu ludzi wie o takich zawodach. Z pewnością, gdyby impreza była bardziej rozpropagowana, wzrosłoby także zainteresowanie wyścigiem – informowała Agnieszka Sroczyńska.

JO

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Wyścig na orientację, czyli Alleycat w Elblągu ( zdjęć 16 )
Dodano: 2011-04-19 |  
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ as
  Wtorek, 19.04

  Interesuje sie miastem i co sie w nim dzieje, ale o tym ze jest to juz 10 edycja to trudno mi uwierzyc, po raz pierwszy slysze o tej imprezie.

 2. 2
  +3
  ~ alanda
  Wtorek, 19.04

  Informacji na temat kolejnych edycji wyścigu najlepiej szukać na elbląskim forum rowerowym: http://rowerowe.elblag.pl/ i na Elbląskiej Stronie Rowerowej: http://www.bikerelblag.hg.pl/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0077309608459