Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Olimpia znowu przechodzi kryzys? Przegrała z GKS Jastrzębie 1:3

10.10.2009, 18:53:22 Rozmiar tekstu: A A A

Olimpia Elbląg znowu przegrała, tym razem z GKS Jastrzębie 1:3 i to na własne życzenie. Mając przynajmniej 5 pewnym sytuacji bramkowych nie wykorzystała ani jednej. Nasz bramkarz przespał dzisiejsze spotkanie i to delikatnie mówiąc. Wprawdzie Olimpijczycy byli waleczni, ale zabrakło im nie tylko szczęścia ale i umiejętności. Mało tego doszły do nas głosy, że w klubie znowu źle się dzieje.

Dzisiejszy mecz zaczął się pomyślnie dla Olimpii Elbląg. W trzeciej minucie elblążanie wysunęli się na prowadzenie bo samobójczej bramce Tomasza Copika z GKS Jastrzębie. W ciągu następnych 5 minut Olimpijczycy mieli dwie pewne sytuacje bramkowe, jednak ich nie wykorzystali. To zemściło się na nich już w 10 minucie, kiedy wyrównującego gola dla rywala strzelił Kamil Kostecki. Piłkę tą można było obronić, jednak nasz bramkarz zaspał. Następną bamkę dla Jastrzębia zdobył w 25 minucie Michał Chrabąszcz ponownie przez nieuwagę naszego bramkarza.  Olipmia wprawdzie do przerwy miała jeszcze kilka sytuacji podbramkowych, ale wyraźnie nie miała szczęścia i nie mogła ich skutecznie wykończyć.

W drugiej połowie Olimpijczycy zupełnie odpuścili, jedynie Piotr Trafarski próbował walczyć, ale zabrakło precyzji. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego spotkania była bramka zdobyta w 63 minucie przez Artura Łacioka z GKS Jastrzębie, po tym jak Radosław Kuć podjął błędną decyzję i wyszedł z naszej bramki. Od tej pory rywal Olimpii miał zwycięstwo w kieszeni.

Na konferencji prasowej Trener Olimpii Tomasz Arteniuk był wyraźnie zdenerwowany.

- Ja biorę na siebie odpowiedzialność za wygląd, za to co się dzieje. Zdobywamy punkty i jeżeli chcemy nadal je zdobywać to musimy je wydzierać przeciwnikowi. Ja próbuję docierać do tych zawodników i robimy wszystko co w naszej mocy. Ale znów dochodzą do mnie głosy, że krąży nagranie z huczną zabawą piłkarzy. Wokół klubu dzieje się tyle rzeczy, że ciężko jest pracować. Moi zawodnicy są przyzwyczajeni do roszczeń, żądań - mówił dziennikarzom Tomasz Arteniuk.

Prezes sekcji piłki nożnej Maciej Romanowski - obiecał, że wesprze trenera w jego działaniach.

- Mam nadzieję, że nie zabraknie nam cierpliwości i wytrwałości oraz wspólnie z Tomaszem będziemy działać i znajdziemy się w środku tabeli. Na te słowa trener dodał, że chciałby, aby zespół uplasował się wyżej.

Czy jest to realne życzenie trenera, czy problemy klubowe zostaną rozwiązane na dobre? Miejmy nadzieję, że tak, bo oczekują tego zarówno elblążanie i wierni kibice.