Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Pierwsza wpadka lidera SuperLigi

08.01.2008, 11:40:14 Rozmiar tekstu: A A A

Podczas minionego weekendu niespodziewanej porażki doznał lider SuperLigi Asenhajmer. Pogromcą ekipy Oldbojów okazał się zespół REM. Potknięcie Asenhajmera wykorzystało Elwo, które ponownie wskoczyło na pierwsze miejsce w tabeli. Punkty straciła także prowadząca w I lidze Lira, tyle że w tym przypadku bez konsekwencji. W II lidze jak burza nadal idzie drużyna Bogdanki.

SuperLiga
Sporą niespodziankę w siódmej kolejce sprawił REM, który pokonał lidera rozgrywek ekipę Asenhajmer 3:0. Była to pierwsza porażka i pierwsza strata punktów przez zespół Asenhajmera, który jednocześnie stracił także fotel lidera. REM szybko, bo już w piątej minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Macieja Szechlickiego. Kolejne bramki padały już po przerwie. Na 2:0 podwyższył Mirosław Nagerski, a wynik meczu ustalił w 22 minucie Jakub Fijałkowski.

Potknięcie Asenhajmera wykorzystało Elwo Etna, które zrównało się punktami z dotychczasowym liderem, jednak lepszy bilans bramek sprawił, że to Elwo zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Nowy lider tym razem gładko uporał się z Wiarusem wygrywając 5:0. Ani przez moment Wiarus nie był w stanie zagrozić rywalom, a zwycięstwo Elwo było w pełni zasłużone.

Trzecią pozycję utrzymali Specjaliści, tym razem pokonując Metrotest 5:1. Szybko strzelone bramki przez Krzysztofa Machińskiego i Mariusza Millera, dały prowadzenie Specjalistom i praktycznie ustawiły cały mecz. Rywale wprawdzie starali się zagrozić bramce Specjalistów, ale bezskutecznie. W drugiej połowie dla Specjalistów dwie bramki dołożył Grzegorz Miller, jedną Krzysztof Kazimierczak i to okazało się w pełni wystarczające na Metrotest, który w końcówce nie zdołał wykorzystać przewagi liczebnej. Honorowego gola dla Metrotestu zdobył w 22 minucie Sławomir Kadleczek.

Na czwarte miejsce w tabeli awansowały Służby Miejskie po tym jak pokonały Specjal 3:2. Jeszcze do 25 minuty Służby Miejskie przegrywały 1:2, ale po raz kolejny zespół ten pokazał, że walczy do końca. Najpierw do remisu doprowadził Rafał Anuszek, a trzy minuty później zwycięstwo swojej drużynie dał Przemysław Sambor.

Do sporej sensacji doszło także w meczu EC ze Stokrotkami. Obie drużyny w tabeli dzieli niemal przepaść, a na boisku nie było to aż tak widoczne. Stokrotki pokonały 4:3 faworyzowane EC, dzięki czemu opuściły strefę spadkową.

Coraz lepiej radzi sobie DRE, które wygrywając 5:4 z Przeciwlotnikiem zanotowało czwarte z rzędu zwycięstwo. Wprawdzie po pierwszych osiemnastu minutach gry to Przeciwlotnik prowadził 2:1, jednak w kolejnych akcjach ton grze nadawała ekipa DRE. W ciągu siedmiu minut zdobyło cztery bramki wychodząc na prowadzenie 5:2. Przeciwlotnik odpowiedział jedynie dwoma trafieniami Andrzeja Szydłowskiego, który w cały meczu zdobył cztery bramki, jednak było to za mało na pokonanie rywali.

Nadal ostatnią pozycję w tabeli zajmuje Straż Pożarna, która tym razem nie sprostała Pujanowi przegrywając 5:7. Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej Straż nawet wyszła na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do Pujana, który zainkasował kolejne trzy punkty.

Po siedmiu kolejkach w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu nadal znajduje się zawodnik DRE Kamil Kuczkowski, który zdobył już 14 bramek. Za nim z dorobkiem 11 bramek znajduje się dwóch zawodników: Kamil Kowalski (Elwo) i Tomasz Sambor (Służby Miejskie). Dziesięć bramek ma już na swoim koncie Grzegorz Miller (Specjaliści).

Komplet wyników 7. kolejki - 6 stycznia (niedziela):

Pujan - Straż Pożarna 7:5 (2:2)
1:0 - Czajka (6.), 1:1 - Murzicz (9.), 2:1 - Zboch (10.), 2:2 - Kołecki (15.), 2:3 - Giżycki (16.), 3:3 - Grygrowski (17.), 4:3 - Grygrowski (20.), 4:4 - Murzicz (20.), 5:4 - Grygorwski (26.), 5:5 - Kogut (27.), 6:5 - Czajka (28.), 7:5 - Czajka (30.).

Specjal - Służby Miejskie 2:3 (1:1)
1:0 - Gierko (5.), 1:1 - Anuszek (6.), 2:1 - P. Wolak (20.), 2:2 - Anuszek (25.), 2:3 - P. Sambor (28.).

Wiarus - Elwo 0:5 (0:2)
0:1 - Styś (11.), 0:2 - Trusiło (15.), 0:3 - Styś (19.), 0:4 - Gryka (25.), 0:5 - Pokrątka (30.).

Specjaliści - Metrotest 5:1 (2:0)
1:0 - Machiński (2.), 2:0 - M. Miller (4.), 3:0 - Kazimierczak (17.), 4:0 - G. Miller (20.), 4:1 - Kadleczek (22.), 5:1 - G. Miller (30.).

EC - Stokrotki 3:4 (1:2)
1:0 - Laskowski (3.), 1:1 - Strach (6.), 1:2 - Przybyła (12.), 2:2 - Hull (20.), 2:3 - Strach (25.), 2:4 - Przybyła (26.), 3:4 - Kopycki (27.).

REM - Asenhajmer 3:0 (1:0)
1:0 - Szechlicki (5.), 2:0 - Nagerski (21.), 3:0 - Fijałkowski (22.).

DRE - Przeciwlotnik 5:4 (1:1)
0:1 - A. Szydłowski (6.), 1:1 - Kuczkowski (15.), 1:2 - A. Szydłowski (18.), 2:2 - Bogdanowicz (18.), 3:2 - Kuczkowski (20.), 4:2 - M. Zając (22.), 5:2 - Bogdanowicz (25.), 5:3 - A. Szydłowski (27.), 5:4 - A. Szydłowski (28.).

I liga
Prowadząca w tabeli Lira w minioną niedzielę zdecydowała się rozegrać dwa mecze, pierwszy awansem z Krometem i drugi z drużyną Feniks-Znicz. Manewr ten okazał się pechowy dla lidera, który zanotował pierwszą w tym sezonie porażkę. Zespołem, który ograł lidera był Kromet. Po pierwszej odsłonie tego meczu Lira przegrywała 1:2 i zanosiło się, że po przerwie zdoła odrobić straty. Okazało się jednak, że Kromet był tego dnia nie do przejścia. Po bramkach Pawła Jernata i Krystiana Gorgola Kromet prowadził już 4:1. Mimo usilnych starań lider nie zdołał już odwrócić losów tej konfrontacji i tym samym pozbył się pierwszych trzech punktów w obecnym sezonie.

Planowe mecze siódmej kolejki nie przyniosły już aż takich niespodzianek, choć na emocje kibice chyba nie mogli narzekać. Jako pierwsi do boju ruszyli zawodnicy trzeciego w tabeli ADI-Fachman, którzy musieli się sporo napracować, by pokonać niżej notowanych Amatorów. Ci natomiast nie zamierzali faworytom ułatwiać zadania i po 16 minutach i dwóch bramkach Adama Szumana prowadzili 2:0. Końcówka meczu należała jednak do ekipy ADI-Fachman. Trzykrotnie bramkarza Amatorów pokonał Mateusz Szmydt dając swojej drużynie zwycięstwo i jakże cenne trzy punkty.

Dobijający do czołówki Kromet w swoim drugim meczu zmierzył się z Aro-Broń Team i także miał spore problemy z wywalczeniem kompletu punktów. Wprawdzie po golu Roberta Popiołka wyszedł na prowadzenie, ale trzy minuty później po trafieniu Marcina Czarnucha mieliśmy remis. Losy pojedynku rozstrzygnął w 23 minucie Przemysław Żabiński zdobywając, dla Krometu zwycięską bramkę.

W swoim drugim meczu tego dnia wygraną zaliczyła także Lira pokonując Feniks Znicz 4:2. Także i lider nie miał łatwego zadania. Już w czwartej minucie przegrywał po golu Macieja Anuszka, jednak jeszcze przed przerwą zdołał nie tylko wyrównać, ale także wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron Lira zdobyła jeszcze dwie bramki, rywale odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem i mecz zakończył się zasłużoną wygraną lidera.

Pewne i wysokie zwycięstwo dopisał do swojego konta także wicelider Dream, tym razem pokonując aż 8:0 Wojewódzki Szpital Zespolony. Od początku do końca przewaga Dreamu nie podlegała dyskusji. Ponownie dobrą formą strzelecką popisał się Tomasz Nowicki, który swój dorobek bramkowy poprawił o trzy kolejne trafienia.

Najwyższe zwycięstwo zanotowało natomiast Gimnazjum nr 9 pokonując ostatni w tabeli Qraś Meble aż 9:0. Najwięcej, bo aż trzy bramki dla G-9 strzelił Dawid Rozpędowski. Po dwa trafienia zaliczyli: Andrzej Liszko i Łukasz Golder, a po jednym Marcin Trochowski oraz Dawid Baranowski.

Dwa ostatnie opisywane mecze także przyniosły sporo emocji. Dulux mimo, że prowadził 2:1, uległ ostatecznie Lagunie 2:3, natomiast Miś także prowadząc tyle, że 2:0 musiał uznać wyższość ekipy ZUB Mytych przegrywając 3:4.

Po siedmiu kolejkach na czele klasyfikacji strzelców znajduje się już dwóch zawodników: Grzegorz Socha z zespołu ZUB Mytych i Tomasz Nowicki z ekipy Dream. Obaj panowie mają już na swoim koncie po 14 bramek. Tuż za nimi z 11 trafieniami znajduje się Tomasz Sielezin z Liry.

Amatorzy - ADI-Fachman 2:3 (1:0)
1:0 - Szuman (6.), 2:0 - Szuman (16.), 2:1 - M. Szmydt (22.), 2:2 - M. Szmydt (28.), 2:3 - M. Szmydt (29.).

Aro-Broń Team - Kromet 1:2 (0:1)
0:1 - Popiołek (13.), 1:1 - Czarnuch (17.), 1:2 - Żabiński (23.).

Qraś Meble - G-9 0:9 (0:6)
0:1 - Liszko (5.), 0:2 - Trochowski (6.), 0:3 - Rozpędowski (8.), 0:4 - Rozpędowski (11.), 0:5 - Rozpędowski (15.), 0:6 - Liszko (15.), 0:7 - Golda (17.), 0:8 - Baranowski (21.), 0:9 - Golder (26.).

Lira - Feniks Znicz 4:2 (2:1)
0:1 - Anuszek (4.), 1:1 - Sielezin (6.), 2:1 - Sielezin (6.), 3:1 - Rogala (22.), 3:2 - Dąbrowski (22.), 4:2 - Grubecki (30.).

Dulux - Laguna 2:3 (2:2)
0:1 - Szreder (3.), 1:1 - Werecik (6.), 2:1 - R. Wojciechowski (8.), 2:2 - Białoszewski (12.), 2:3 - P. Goryszewski (23.).

ZUB Mytych - Miś 4:3 (0:1)
0:1 - Branecki (15.), 0:2 - Lubowiecki (17.), 1:2 - Pachuta (18.), 2:2 - Socha (21.), 3:2 - Masztaler (25.), 4:2 - Żak (26.), 4:3 - Kaczmarczyk (30.).

Dream - WSZ 8:0 (3:0)
1:0 - T. Nowicki (6.), 2:0 - P. Nowicki (13.), 3:0 - Kurowski (15.), 4:0 - T. Nowicki (17.), 5:0 - T. Nowicki (19.), 6:0 - Dolata (22.), 7:0 - Dolata (23.), 8:0 - Rypiński (23.).

Mecz rozegrany awansem:

Lira - Kromet 1:4 (1:2)
0:1 - Osiak (11.), 0:2 - Popiołek (14.), 1:2 - Sielezin (15.0, 1:3 - Jernat (17.), 1:4 - K. Gorgol (24.).

II liga
Za nami już półmetek rozgrywek i jak do tej pory jedynym zespołem z kompletem punktów pozostała Bogdanka. Lider w siódmej kolejce powiększył jeszcze przewagę nad tzw. grupą pościgową i ma spore szanse by rozgrywki zakończyć właśnie na pierwszym miejscu. W sobotę Bogdanka zmierzyła się z C.R.P. Wopal i po raz siódmy w tym sezonie rywale musieli zejść z boiska jako pokonani. Już pierwsza połowa, po której Bogdanka prowadziła 5:0 pokazała, że lider także i w tym spotkaniu nie zamierza stracić punktów. Po zmianie stron wprawdzie, Wopal zdobył trzy bramki, ale lider odpowiedział też trzema trafieniami i mecz zakończył się wynikiem 8:3.

Za plecami Bogdanki zrobił się spory tłok. Wicelider AC Mapei zmierzył się z czwartą drużyną tabeli BIG i po zaciętej oraz wyrównanej walce padł remis 1:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw po strzale Arkadiusza Klemensa w 5 minucie AC Mapei objęło prowadzenie, ale pięć minut później mieliśmy już remis po golu Michała Ressela. Mimo jeszcze wielu szans z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Wynik remisowy wykorzystał zespół Pomowca Gronowo Elbląskie, który powrócił na fotel wicelidera. A stało się tak dzięki wygranej z ekipą Paters 6:4. Pomowiec od początku ruszył do zdecydowanych ataków i już po siedmiu minutach prowadził 3:0. Wprawdzie jeszcze w tej samej połowie zespół Paters zdobył dwie bramki doprowadzając do stanu 2:3, jednak kolejne dwa trafienia były autorstwa Pomowca i wszystko niemal wróciło do stanu z początku meczu. W ostatnich fragmentach pojedynku Paters starał się jeszcze odrobić straty, jednak ostatnie słowo należało do Pomowca, a dokładnie wynik meczu na 6:4 ustalił Cezariusz Szulc, zdobywając w tym meczu swoją trzecią bramkę.

Skok w górę tabeli zanotowały dwa zespoły: Legioniści i Pujan II. Ci pierwsi bez większych problemów ograli ZUO aż 7:1, natomiast Pujan II po dość wyrównanym i zaciętym meczu okazał się lepszy od Renault/PC Koni wygrywając 3:1.

O sporym pechu mogą mówić piłkarze, a dokładnie bramkarz Dowodzenia, który swoją pechową interwencją sprawił, że w ostatniej minucie jego drużynie wymknęło się z rąk zwycięstwo. Do 26 minuty Dowodzenie prowadziło z Robto 6:3 i nic nie zapowiadało, że rywale mogą jeszcze w tym meczu nawiązać walkę. Jednak po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że gra się do ostatniego gwizdka. W ciągu trzech ostatnich minut Robto zdołało doprowadzić do remisu. Najpierw dwie bramki zdobył Paweł Żuraw, a na kilkanaście sekund przed końcem spotkania niefortunna interwencja bramkarza Dowodzenia sprawiła, że Robto mogło się cieszyć ze zdobycia jednego punktu.

W ostatnim opisywanym meczu tej kolejki, drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach zanotował Fiat Auto-El, który pokonał Hydralex 8:2. Dla zwycięzców aż cztery bramki zdobył Maciej Grabowski.

W klasyfikacji strzelców nastąpiła zmiana. Na prowadzenie wyszedł Michał Tomczyk z Bogdanki, który zdobył już 17 bramek. Tuż za nim jest dwóch zawodników Dowodzenia. Bartłomiej Zaleski ma na swoim koncie 16 bramek, a Paweł Studziński o jedno trafienie mniej.

Komplet wyników 7. kolejki - 5 stycznia (sobota):

Hydralex - Fiat Auto-El 2:8 (2:2)
0:1 – Grabowski (9.), 0:2 – Bukiert (12.), 1:2 – Rosenau (14.), 2:2 – Rosenau (15.), 2:3 – Grabowski (16.), 2:4 – Grabowski (23.), 2:5 – Buczkowski (26.), 2:6 – Bukiert (27.), 2:7 – Mostowiec (29.), 2:8 – Grabowski (30.).

BIG - AC Mapei 1:1 (1:1)
0:1 - A. Klemens (5.), 1:1 - Ressel (10.).

Paters - Pomowiec Gronowo Elbląskie 4:6 (2:4)
0:1 - Przybylski (2.), 0:2 - Mizdal (4.), 0:3 - Szulc (7.), 1:3 - Kobyłecki (9.), 2:3 - Czarnecki (11.), 2:4 - Szulc (13.), 2:5 - Józefowski (17.), 3:5 - T. Haracz (18.), 4:5 - T. Haracz (23.), 4:6 - Szulc (23.).

Pujan II - Renault/PC Koni 3:1 (0:0)
1:0 - Wierczyński (17.), 1:1 - Wulczyński (17.), 2:1 - Zięba (18.), 3:1 - Zięba (26.).

Robto - Dowodzenie 6:6 (3:4)
0:1 - Studziński (2.), 1:1 - Kamiński (3.), 1:2 - Pawelczyk (7.), 2:2 - Żuraw (9.), 3:2 - Nowakowski (9.), 3:3 - Studziński (10.), 3:4 - Studziński (15.), 3:5 - Zaleski (18.), 3:6 - Studziński (26.), 4:6 - Żuraw (27.), 5:6 - Żuraw (29.), 6:6 - Margulewicz (30-sam.).

Bogdanka - C.R.P.Wopal 8:3 (5:0)
1:0 - Tomczyk (4.), 2:0 - Wójcik (5.), 3:0 - Hladny (8.), 4:0 - Gilarski (10.), 5:0 - M. Kulwicki (12.), 6:0 - Tomczyk (18.), 6:1 - Szklarczuk (20.), 7:1 - Gilarski (21.), 7:2 - Fedeczko (27.), 8:2 - Tomczyk (28.), 8:3 - Kurowski (30.).

Legioniści - ZUO 7:1 (4:0)
1:0 - Czajkowski (2.), 2:0 - Tomiałojć (3.), 3:0 - Wala (11.), 4:0 - Buda (13.), 4:1 - Włodarczyk (22.), 5:1 - Ciężkowski (27.), 6:1 - Wala (29.), 7:1 - Gomułka (30.).