Poniedziałek, 29.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw

Asenhajmer na czele SuperLigi

19.11.2007, 12:47:36 Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę i niedzielę odbyły się kolejne mecze Elbląskiej Ligi Halowej. Jak zawsze nie zabrakło emocji, pięknych akcji i wielu bramek. W ten weekend po raz pierwszy na boisko wybiegli piłkarze I ligi.

SuperLiga
Za nami już druga kolejka SuperLigi, która podobnie zresztą jak pierwsza przyniosła nam sporo ciekawych rozstrzygnięć. Po dwóch kolejkach mamy cztery drużyny, które nie straciły jeszcze punktów. Nowym liderem został Asenhajmer, który pokonał Metrotest aż 9:3. Pierwsza połowa, po której mieliśmy remis 2:2, nie zapowiadała tak wysokiej wygranej Asenhajmera. Jeszcze w 25 minucie trzecią swoją bramkę zdobył Mariusz Dreszler i Metrotest przegrywał zaledwie 3:4. Jednak ostatnie pięć minut to bardzo dobra gra Asenhajmera, a zwłaszcza Jacka Ulaszka, zdobywcy trzech bramek. Dodatkowo drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Metrotestu, co znacznie ułatwiło zadanie rywalom. Asenhajmer w ostatnich pięciu minutach zdobył aż pięć bramek wysoko wygrywając mecz.

Ciekawe spotkanie rozegrały między sobą zespoły REM i EC. Początek pojedynku należał do zespołu REM, który po trafieniach Mariusza Elminowskiego i Piotra Bałdygi prowadził 2:0. W drugiej połowie przebudziło się EC, było nawet bliskie wyrównania, ale rywale nie dali sobie wydrzeć wygranej.

Od remisu tegoroczne rozgrywki rozpoczęli Spcjaliści. Obrońca mistrzowskiego tytułu podzielił się punktami z Wiarusem. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Specjaliści, ale ambitnie grający Wiarus najpierw doprowadził do wyrównania, a chwilę później objął prowadzenie po golu Jarosława Płotki. Tuż przed przerwą do stanu 2:2 doprowadził Łukasz Gładek. W drugiej połowie mimo wielu sytuacji żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoja stronę i mecz zakończył się remisem.

Po dwóch kolejkach w klasyfikacji strzelców prowadzi Daniel Czajka z Pujana, który zdobył już 5 bramek. Tuż za nim z czterema trafieniami znajdują się: Kamil Kowalski z Elwo i Maciej Chwoszcz z Przeciwlotnika.

Komplet wyników 2. kolejki:

DRE - Specjal 2:4 (2:3)
0:1 - Wolak (3.), 1:1 - Kuczkowski (9.), 2:1 - M. Zając (13.0, 2:2 - Wolak (14.), 2:3 - Wolak (15.), 2:4 - Mościbrocki (27.).

Przeciwlotnik- Pujan 4:5 (2:3)
0:1 - Łukaszewski (9.), 1:1 - Kiełpiński (10.), 1:2 - Czajka (12.), 2:2 - Szydłowski (14.), 2:3 - Czajka (15.), 3:3 - Chwoszcz (18.), 3:4 - Czajka (22.), 3:5 - Osiński (26-sam.), 4:5 - Jaszkiewicz (30.).

Asenhajmer - Metrotest 9:3 (2:2)
1:0 - Gołębiewski (2.), 2:0 - Sierechan (6.), 2:1 - Dreszler (8.), 2:2 - Dreszler (11.), 3:2 - Kaczmarczyk (19.), 4:2 - Gołębiewski (21.), 4:3 - Dreszler (25.), 5:3 - Ulaszek (25.), 6:3 - Ulaszek (27.), 7:3 - Ulaszek (28.), 8:3 - Kaczmarczyk (29.), 9:3 - Kaczmarczyk (30.).

REM - EC 3:2 (2:0)
1:0 - Elminowski (2.), 2:0 - Bałdyga (12.), 2:1 - Laskowski (20.), 3:1 - Nagerski (26.), 3:2 - Niedźwiedzki (30.).

Wiarus - Specjaliści 2:2 (2:2)
0:1 - Hryckiewicz (3.), 1:1 - Gruszka (4.), 2:1 - Płotka (9.), 2:2 - Gładek (13.).

Elwo - Straż Pożarna 5:2 (3:1)
1:0 - Kowalski (3.), 1:1 - Kogut (8.), 2:1 - Gryka (9.), 3:1 - Kowalski (15.), 4:1 - Pawicki (18.), 5:1 - Styś (20.), 5:2 - Olewnik (30.).

Stokrotki - Służby Miejskie 0:5 (0:1)
0:1 - P. Sambor (7.), 0:2 - T. Sambor (21.), 0:3 - R. Anuszek (25.), 0:4 - R. Anuszek (28.), 0:5 - P. Miller (29.).

I liga
Najdłużej na swoją inaugurację zmuszone były czekać zespoły I ligi, które pierwszą kolejkę rozegrały dopiero w minioną niedzielę. Pierwszym liderem została Lira, która bez większych problemów pokonała Qraś Meble aż 7:0. Od dwóch sezonów Lira bezskutecznie puka do bram SuperLigi i co roku drużynie tej niewiele brakuje by znaleźć się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli w tym sezonie Lira będzie grała tak, jak w pierwszym tegorocznym meczu to może być spokojna o awans.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także zespół Gimnazjum nr 9, który pokonał Dulux 4:2. W meczu tym starły się ze sobą doświadczenie (Dulux) i młodość (G-9). Z tej konfrontacji lepiej wyszli zawodnicy G-9, choć rywale tanio skóry nie sprzedali tocząc wyrównany pojedynek niemal do ostatnich sekund.

Pewne i przekonywujące zwycięstwa zanotowały także ekipy Krometu i Dream, które tylko momentami pozwalały rywalom na równorzędną walkę. Ciekawie było także w spotkaniu Laguny z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Tu o zwycięstwie Laguny zadecydowała akcja z 24 minuty, w której Piotr Goryszewski pokonał bramkarza WSZ i dał swojej drużynie jakże cenne trzy punkty.

Po pierwszej kolejce na czele klasyfikacji strzelców znajduje się aż dziewięciu zawodników, którzy zdobyli po dwie bramki.

Komplet wyników 1. kolejki:

Dulux - G-9 2:4 (1:3)
0:1 - Socha (5.), 1:1 - Socha (7-sam.), 1:2 - Trochowski (12.), 1:3 - Socha (22.), 2:3 - Rokicki (21.), 2:4 - Trochowski (28.).

Kromet - Feniks Znicz 5:0 (1:0)
1:0 - Grzelak (11.), 2:0 - Żabiński (20.), 3:0 - R. Gorgol (21.), 4:0 - Grzelak (25.), 5:0 - Żabiński (28.).

Laguna - WSZ 1:0 (0:0)
1:0 - P. Goryszewski (24.).

Amatorzy - Dream 1:6 (0:2)
0:1 - T. Nowicki (11.), 0:2 - P. Nowicki (14.), 0:3 - Rypiński (18.), 0:4 - P. Nowicki (19.), 1:4 - Skocki (25.), 1:5 - Kurowski (25.), 1:6 - T. Nowicki (27.).

Aro-Broń Team - ZUB Mytych 3:0 (0:0)
1:0 - Wojtaś (24.), 2:0 - Światkowski (26.), 3:0 - Czarnuch (30.).

Qraś Meble - Lira 0:7 (0:4)
0:1 - Sielezin (1.), 0:2 - Skierkowski (8.), 0:3 - Kurowski (9.), 0:4 - Wojtyna (15-sam.), 0:5 - Kurowski (28.), 0:6 - Sielezin (28.), 0:7 - Skierkowski (29.).

ADI-Fachman - Miś - przeł. na inny termin.

II liga
Po dwóch kolejkach drugiej ligi pozostają już tylko trzy zespoły, które nie straciły jeszcze punktów. Na czele tabeli znajduje się Bogdanka, która tym razem pokonała Paters 8:2, choć po dziesięciu minutach gry przegrywała 1:2. Na drugiej pozycji w tabeli znajdują się Legioniści. Zespół ten po ciekawym i wyrównanym meczu pokonał BIG 3:1. Do 23 minuty utrzymywał się remis 1:1 i dopiero lepsza końcówka w wykonaniu Legionistów sprawiła, że trzy punkty powędrowały na ich konto. Drugie zwycięstwo zanotował także Pomowiec Gronowo Elbląskie i także tym razem o zwycięstwo nie było łatwo. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1, a tuż po przerwie AC Mapei wyszło nawet na prowadzenie po golu Krystiana Klemensa. Odpowiedź rywali była niemal natychmiastowa. Najpierw Bartłomiej Przybylski, a później dwukrotnie Kamil Piotrowski pokonali bramkarza rywali i dali ekipie Pomowca drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Po dwóch kolejkach tabelę zamyka ZUO, które dotychczas nie wywalczyło ani jednego punktu, mając na swoim koncie zaledwie dwie bramki zdobyte i aż dwadzieścia jeden straconych. Bez zdobyczy punktowej pozostają jeszcze trzy zespoły: Fiat Auto-El, BIG i Robto.

Nie odbyło się natomiast spotkanie pomiędzy drużynami Paters i Pujan II zaplanowane na niedzielę. Zespół Pujan nie dotarł na zawody przez co punkty walkowerem zdobyli ich rywale.

W klasyfikacji strzelców po dwóch kolejkach na pierwszym miejscu znajduje się dwóch zawodników Dowodzenia: Bartłomiej Zaleski i Paweł Studziński. Obaj w tym sezonie już siedmiokrotnie pokonali bramkarzy rywali. Za nimi z czterema trafieniami są: Łukasz Wójcik (Bogdanka) i Arkadiusz Wołyniec (Renault/PC Koni).

Bogdanka - Paters 8:2 (2:2)
1:0 - Wójcik (3.), 1:1 - M. Patra (3.), 1:2 - M. Patra (9.), 2:2 - Wietek (10.), 3:2 - Szczepański (17.), 4:2 - Wójcik (19.), 5:2 - Wójcik (21.), 6:2 - Piątek (23.), 7:2 - Jacek Gilarski (27.), 8:2 - Jacek Gilarski (29.).

Pujan II - Robto 4:1 (3:0)
1:0 - Barański (9.), 2:0 - Moros (10.), 3:0 - Lewandowski (13.), 3:1 - Kiełtyka (28.), 4:1 - Ossak (29.).

Legioniści - BIG 3:1 (1:1)
1:0 - Szydłowski (5-sam.), 1:1 - Huszcza (10.), 2:1 - Dybowski (23.), 3:1 - Ciężkowski (30.).

ZUO - Hydralex 1:9 (1:4)
0:1 - Bednarski (4.0, 0:2 - Stefański (6.), 0:3 - Krużyński (8.), 1:3 - Szybelski (12.), 1:4 - Stefański (14.), 1:5 - Stefański (21.), 1:6 - Bednarski (24.), 1:7 - Sienkiewicz (27.), 1:8 - Kazimierczak (29.), 1:9 - Kazimierczak (30.).

C.R.P.Wopal - Dowodzenie 4:4 (1:2)
1:0 - Mikołajski (8.), 1:1 - Kęska (11.), 1:2 - Studziński (12.0, 2:2 - Kostrzewski (17.), 3:2 - Mikołajski (20.), 3:3 - Zaleski (24.), 3:4 - Studziński (26.), 4:4 - Narloch (27.).

Renault/PC Koni - Fiat Auto-El 7:2 (1:0)
1:0 Gumiński (11.), 2:0 - Wołyniec (19.), 3:0 - Stefański (20.), 4:0 - Wołyniec (23.), 5:0 - Wołyniec (27.), 6:0 - Wołyniec (28.), 7:0 - Wielgat (29.), 7:1 - Bukiert (30.), 7:2 - Bieliński (30.).

AC Mapei - Pomowiec Gronowo Elbląskie 2:4 (1:1)
1:0 - Pętlicki (6.), 1:1 - Piotrowski (9.), 2:1 - Klemens (17.), 2:2 - Przybylski (20.), 2:3 - Piotrowski (24.), 2:4 - Piotrowski (30.).

Mecz zaległy z 1. kolejki: Paters - Pujan II 3:0 walkower