Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Paweł Zalewski: W Elblągu przewidujemy 9 zadań, których wartość wyniesie 238 mln zł

21.05.2024, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Paweł Zalewski: W Elblągu przewidujemy 9 zadań, których wartość wyniesie 238 mln zł
Fot. DK

Wiceminister Obrony Narodowej Paweł Zalewski przyjechał dziś (21.05.) do Elbląga. - Mamy dla województwa warmińsko-mazurskiego przygotowany olbrzymi program rozwoju bezpieczeństwa, rozwoju jednostek wojskowych, rozwoju także umocnień fortyfikacji – mówił podczas konferencji prasowej.

 

 

Paweł Zalewski kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Trzeciej Drogi. - To są bardzo szczególne wybory – podkreślił. - To są pierwsze wybory do Parlamentu Europejskiego od czasu wojny na granicy Unii Europejskiej. Wojny, która wpływa na zadania, które będzie realizowała Unia Europejska.
 

 

Bezpieczeństwo to jest wspólny mianownik dzisiaj polityki państw członkowskich i polityki Unii Europejskiej. Jako Wiceminister Obrony Narodowej biorę udział w przygotowaniu wielkiego programu europejskiego dla przemysłu obronnego. Chodzi tutaj o utworzenie funduszu w wysokości co najmniej 100 mld euro, który będzie finansował przemysł obronny w krajach członkowskich

– zapewniał Paweł Zalewski.

 


Polityk przyznał, że zadaniem polskiego rządu jest to, aby ten fundusz był dostępny dla polskich firm. - Mamy dla województwa warmińsko-mazurskiego przygotowany olbrzymi program rozwoju bezpieczeństwa, rozwoju jednostek wojskowych, rozwoju także umocnień fortyfikacji, o którym mówił ostatnio pan premier Tusk i pan wicepremier Kosiniak-Kamysz – dodał Paweł Zalewski.

 

 

Chodzi o to, aby te jednostki, które tutaj będziemy rozwijać, które mają zapewnić bezpieczeństwo od strony okręgu królewieckiego, ale także przecież na Podlasiu, od strony granicy z Białorusią, aby te jednostki były wyposażone w polską broń, w polskie uzbrojenie, sprzęt produkowany w polskich firmach. To jest stawka, o którą dzisiaj gramy

– mówił Paweł Zalewski.

 


Wiceminister mówił o tym, jak duże znaczenia ma nasze województwo. - Województwo warmińsko-mazurskie jest w absolutnym centrum wydatków na obronność – dodał.

 

 

Planujemy tutaj ponad 60 zadań inwestycyjnych, mówimy tutaj o stworzeniu infrastruktury dla jednostek wojskowych, których wartość przekroczy 2,5 mld zł. W samym Elblągu przewidujemy 9 zadań, których wartość wyniesie 238 mln zł

– zaznaczył Paweł Zalewski.

 


Kiedy inwestycje zostaną zrealizowane? - Zaczynamy realizację w tym roku – przyznał Paweł Zalewski. - Mówiłem państwu, że w skali województwa całość tych inwestycji wyniesie ponad 2,5 mld zł. W tym roku i następnym to jest ponad 460 mln zł, a więc już zaczynamy te inwestycje. Odnośnie konkretów niedługo będziemy mogli o tym bardziej szczegółowo informować.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ ochłapy
  Wtorek, 21.05

  Facet napompowany narcyzmem niczym wujek pouczający 15-sto latków. Nawet on zjechał do Elbląga. W miejscach występów postawcie dodatkowe toy toy, bo przy bredzisławach rośnie ciśnienie nawet daleko przechodzącemu. To jest poziom polskiej inteligencji z czworaków i przerost formy nad treścią. Żadnej godności - ani pisiści, ani pozostali, w tym KO i tenże. Kwiatkiem do kożucha będzie wizyta Wąsika w areszcie po głosy kumpli spod celi. Kurski jest obrzydliwie inteligentny i bezczelnie to wykorzystuje dla siebie - miał odwagę publicznie , w twarz plunąć elektoratowi - "ciemny lud to kupi". I ten ciemny lud kupuje każde whyno bo cieszy się że idzie "skreślać" ale niewiele rozumie kogo i dlaczego premiuje. Najczęśćiej popiera podobnych do siebie.Andruszkiewicz, Portas,Karski,Zalewski,Wąsik...

 2. 2
  +30
  ~ Aaa
  Wtorek, 21.05

  Ale Elbląg ma wzięcie. Robi się tłoczno. Trudno będzie zdecydować komu dać bilet do europarlamentu.

 3. 3
  +23
  ~ !!!
  Wtorek, 21.05

  O pan który robił w niedzielę szopkę w polsat News. Oglądałem żenująca sytuacja.

 4. 4
  +15
  ~ zorro
  Wtorek, 21.05

  przyklejki do PO ponownie szukają frajerów

 5. 5
  +9
  ~ Wyborca
  Wtorek, 21.05

  Zalewski ty chłopie wstydu nie masz !! gdzie ty do Parlamentu ty się tu skup na swojej robocie a nie o ojro marzysz !

 6. 6
  +6
  ~ nigdy więcej
  Wtorek, 21.05

  Jaki On bezczelny tyle w Elblągu zlikwidowali, a teraz bajdurzy, żeby tylko w euro kasę otrzymywać.

 7. 7
  +6
  ~ zkm
  Środa, 22.05

  od prawie pół roku tylko puste słowa bez pokrycia w rzeczywistości

 8. 8
  +5
  ~ gosc
  Środa, 22.05

  To ten gosc co z pisu przeszedl do po, a teraz w trzeciej nodze

 9. 9
  +3
  ~ qqq
  Środa, 22.05

  To tak zwany skoczek partyjny

 10. 10
  +2
  ~ Czuk i Hek
  Środa, 22.05

  Zalewski, Ryszczuk - sami swoi. Lud `47. Zapewne główna inwestycja to udział Polski w jatkach nad Dnieprem gdy ukry nadal blokują i negują Wołyń.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90418410301208