Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Poseł Adam Andruszkiewicz: Przed nami niezwykle ważne wybory

17.05.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Poseł Adam Andruszkiewicz: Przed nami niezwykle ważne wybory
Fot. Agnieszka Klatt

Posłowie Adam Andruszkiewicz i Andrzej Śliwka zaprosili wczoraj (16.05.) elblążan na spotkanie otwarte. Politycy rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta m.in. o aktualnej sytuacji Unii Europejskiej oraz zachęcali do wzięcia udziału w wyborach 9 czerwca.
 

 

Podczas spotkania Andrzej Śliwka udzielił poparcia Adamowi Andruszkiewiczowi, który kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. - Dziękuję Andrzejowi Śliwce za zaproszenie do Elbląga. Podczas wielu naszych rozmów (…) Andrzej zawsze mówił o Elblągu – stwierdził Adam Andruszkiewicz. - Zawsze podkreślał, że warto tu przyjeżdżać i wiele dobrego tu zrobić.

 

 

Przed nami niezwykle ważne wybory. Utarło się w świadomości społecznej, że wybory do Parlamentu Europejskiego nie są tak istotne jak wybory krajowe czy samorządowe (…) Parlament Europejski był instytucją abstrakcyjną dla wielu z nas. (…) Te czasy się zmieniły. Widzimy w jakim kierunku idzie Unia Europejska. Uważam, żę nie jest to dobry kierunek

– mówił Adam Andruszkiewicz.

 Skąd taki wniosek? - Zjednoczona Europa w swojej idei to jest naprawdę wspaniały koncept oparty o (…) wartości i fundamenty, na których Europa funkcjonowała jako potęga – dodał Adam Andruszkiewicz. - To były czasy, kiedy Europa była Europą suwerennych, silnych narodów, które potrafiły się bogacić, pracować, ale także były oparte o wartości, od których dziś Europa odchodzi. O wartość Chrześcijaństwa, umiłowania swojej Ojczyzny, wartość pracy i rodziny. To były fundamenty, dzięki którym byliśmy silni.

 Poruszono m. in. temat bezpieczeństwa. - Doskonale wiemy kim i czym jest Federacja Rosyjska. Nasze województwo, nasz region graniczy z nią. Doskonale pamiętamy tych, którzy w latach poprzednich mówili o Federacji Rosyjskiej, że to jest przyjaciel Polski – mówił Andrzej Śliwka.
 

 

Pamiętam takiego dżentelmena, który był w Moskwie na konferencji prasowej. Stał koło agenta KGB i mówił, że „my z panem premierem Putinem dopilnujemy, żeby nikt w relacje polsko-rosyjskie piachu w tryby nie sypał”. Pamiętacie Państwo jak prezes Jarosław Kaczyński napisał list do ambasadorów, w którym wskazał, że imperializm rosyjski jest zagrożeniem. Sławomir Nowak powiedział, że prezes Kaczyński chyba jakieś proszki wziął. A w tym czasie działo się to, że Nord Stream 1 był kończony, Nord Stream 2 był rozpoczynany, miliardy euro było transportowane z zachodu do Federacji Rosyjskiej. I co oni robili z tymi pieniędzmi? Zbroili się, przygotowywali się do wojny

- podkreślał Andrzej Śliwka.
 

 


Podkreślano również, jak ważne jest wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. - Ważne jest, żebyśmy wszyscy na te wybory poszli. 9 czerwca będą ważyły się losy Polski, ale również i losy Europy – mówiła Senator Bogusława Orzechowska, która wzięła udział w spotkaniu.
 

 

Od tego, jakie formacje wygrają w poszczególnych innych krajach europejskich będzie zależała cała polityka Unii Europejskiej. Prawo i Sprawiedliwość dało przykład, że przez dwie kadencje naszych rządów przyzwyczailiśmy ludzi, że jeżeli coś obiecujemy, to spełniamy to

– dodała Bogusława Orzechowska.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Spotkanie otwarte z Andrzejem Śliwką i Adamem Andruszkiewiczem ( zdjęć 32 )
Dodano: 2024-05-17 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ śliwka w Elblągu?
  Piątek, 17.05

  a poseł śliwka to już mieszka w Elblągu? Mówił że kupuje nieruchomość - czyżby kłamał?

 2. 2
  +13
  ~ obserwator
  Piątek, 17.05

  elbląg wolny od pis

 3. 3
  --4
  ~ Wyborca
  Piątek, 17.05

  ~ obserwator - Nie kradnij nicka ty ośmiogwiazdkowa mendo !

 4. 4
  +3
  ~ nawijanie makaronu
  Piątek, 17.05

  Tzw. "politycy" traktują elektorat jak głupców, a ten daje się tak traktować. Kiedyś mówiło się "kłamiesz" a dzisiaj "politykujesz". Czy spotkaliście jednego radnego, posła, jakiegoś kandydata, który powiedział uczciwie "idę po forsę"? Każdy idzie zbawić mnie od trudów, poświęca się, bieduje, dopłaca i spotyka się z niewdzięcznością. Śliwka już obiecywał, za bezczelność i brak kultury wylatuje z komisji sejmowych, a teraz jakiegoś Andrusa promuje w domu starców. Ci wybrańcy, poza braniem sporej kasy, nie mają na nic wpływu, a Buda nawet języka nie zna, a ino wygląd clowna ma.

 5. 5
  --4
  ~ Arc
  Piątek, 17.05

  hahaha czy ktoś widział jakieś wybory, przed którymi by politycy nie bredzili "Przed nami niezwykle ważne wybory"? :D PiS PO JEDNO ZŁO! POLEXIT

 6. 6
  +14
  ~ Do obserwatora
  Piątek, 17.05

  Elbląg wolny od kretynów.

 7. 7
  --14
  ~ jaPolak
  Piątek, 17.05

  PiS obiecał, że wybuduje kanał przez Mierzeję i wybudował. PiS obiecał Porta Mare i budują. Śliwka obiecał, że PO nie zamknie przedszkola na Bema i nie zamknęli. PiS obiecał ,że wybuduje i wyposaży straż pożarną i to zrobił, a tym czasem PO dziesięciokrotnie zmniejszyło dofinansowanie na straż. PiS obiecał ochronę wschodniej granicy i zrobił to, a tym czasem PO było przeciwne budowie zapory. Nawet kilka dni temu Tusk powiedział, że Straż Graniczna będzie bardziej empatyczna w stosunku do putinowskich uchodźców. Empatyczny na wojnie, czyli poddał się Putinowi. Pamiętacie jak Tusk 9 lat temu krzyczał przed wyborami ,że PiS i Kaczyński to rusofoby i chcą sporu z Rosją? Tak wtedy trzeba było mówić. Dziś Tusk twierdzi, że PiS to putinowcy... Ten sam Tusk, który stał murem ze UBeckimi emeryturam

 8. 8
  --12
  ~ Do nawijania makaronu
  Piątek, 17.05

  Andrzej Śliwka poleciał z komisji,bo jest za mądry na tych tępaków,którzy nie potrafili odpowiedzieć na jego pytania- był niewygodny.To dobry i uczciwy człowiek,nie mierz innych swoją miarą.

 9. 9
  +12
  ~ .............................
  Piątek, 17.05

  Nie immunitety tylko cela+ dla przestępców.

 10. 10
  --1
  ~ Do polexit
  Piątek, 17.05

  Ale was poniosło towarzyszu! może czas zejść że słonka albo zwoje czapeczką osłonić?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4063980579376