Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jacek Protas: Potrzebujemy, aby Europa przedefiniowała swoją politykę w najbliższych latach

11.05.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jacek Protas: Potrzebujemy, aby Europa przedefiniowała swoją politykę w najbliższych latach
fot. MB

Platforma Obywatelska zainaugurowała dziś (11.05.) kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jedynką na liście PO w naszym regionie został sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Protas. - To dla mnie wyróżnienie, ale i zobowiązanie – mówił podczas konferencji prasowej.
 


- W przeciągu 20 lat z Unii Europejskiej trafiło do nas 261 mld euro dla Polek i Polaków na inwestycje, wsparcie przedsiębiorców, na inwestycje w kapitał ludzki. To ogromna kwota. Jesteśmy największym beneficjentem tego wsparcia i będziemy nadal w najbliższej siedmiolatce – zapewniał Jacek Protas.

 


Wiceminister zaznaczył, że Unia Europejska to nie tylko wsparcie finansowe. - To swobodny przepływ naszych towarów bez ceł, to otwarte granice, podróże bez paszportu, to możliwość kształcenia się naszych dzieci i młodzieży w szkołach i uczelniach za granicą, to w końcu co ważne bezpieczeństwo, które daje nam wspólnota – wymieniał.
 

 

Szczególnie dzisiaj, kiedy za naszą granicą trwa krwawa wojna nie możemy starać się być sterylnymi, kiedy obok trwa brudny konflikt zbrojny i krwawa agresja Rosji na Ukrainę. Potrzebujemy bezpiecznej Polski w Europie. Potrzebujemy też tego, aby Europa przedefiniowała swoją politykę w najbliższych latach, bo wszystko to, co ważne dzisiaj dzieje się na jej wschodniej flance

 

 

– zaznaczył Jacek Protas.
 

 

Jak zauważył Jacek Protas Unia Europejska powinna szczególną uwagę zwrócić na Polskę. - Potrzebujemy specjalnego wsparcia dla regionów przygranicznych. Rząd już takie wsparcie skierował – dodał. - 500 mln zł już trafia do samorządów, ale to nadal za mało.
 

 

To wsparcie musi zabezpieczyć nasze granice. Musi zabezpieczyć firmy, które przez embarga i strach przed inwestowaniem w naszych regionach, muszą być traktowane specjalnie, aby móc przetrwać, by się nie zamykały, by nasi mieszkańcy nie musieli wyjeżdżać w inne regiony kraju za pracą

 

 

– podkreślił Jacek Protas.

 


Dlaczego Jacek Protas startuje do Parlamentu Europejskiego? - Moje doświadczenie jako Marszałka Województwa, posła, który zajmował się polityką regionalną, a dzisiaj Ministra upoważnia mnie do twierdzenia, że potrafię zadbać o nasze interesy – zapewniał. - Potrafię zadbać o to, aby polityka spójności w najbliższych latach była korzystna dla Polski i żebyśmy budowali system bezpieczeństwa w tej części Europy. Bezpieczna Wschodnia Europa to bezpieczny cały kontynent.
 


Polityk zachęcał do wzięcia udziału w wyborach. - Weźcie sprawy w swoje ręce i zagłosujcie w wyborach 9 czerwca – dodał. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Kpiny
  Sobota, 11.05

  Nigdy na kogoś z Olsztyna

 2. 2
  +40
  ~ To wstyd dla Elblążan
  Sobota, 11.05

  Krytykowali ze Śliwka z Pasłęka choć więcej mial powiązań z Elblągiem a tu jakis gostek z miasta, ktore nam zabiera wszystko i spycha ku zaściankowi! Żałosne!

 3. 3
  +28
  ~ Elblązanka
  Sobota, 11.05

  Nie biorę udzialu w tym euro cyrku

 4. 4
  +36
  ~ Lokalny Patriota
  Sobota, 11.05

  Jak można głosować na kogoś z Olsztyna????

 5. 5
  +21
  ~ A tutejsi
  Sobota, 11.05

  I tak zagłosują na nich . To smutne żaden z Elbląga.

 6. 6
  +22
  ~ filcaki i słoma
  Sobota, 11.05

  Portas znowu się pokazał bo potrzebuje głosów "ciemnego ludu". Wstyd to deficyt wszystkich członków. Mamy do wyboru - Wąsik czy Portas.Portas już odwiedza kopalnię głosów a Wąsik zaprezentuje swój "krystaliczny patriotyzm" na Podlasiu i mu uwierzą.Kolejny raz nie ma wyboru a jedynie głosowanie. Missan nie wie co ma zrobić w mieście za darowaną kasę, ale cwałować za Portasem i suszyć uzębienie potrafi.Gdzieś zniknął elitaryzm z zasadami gdy koryta obstawiła ludność "wieś tańczy i śpiewa" i ci `47.

 7. 7
  +28
  ~ Wstyd
  Sobota, 11.05

  Wstyd jak ten Protas pokazuje się w Elblągu gdy potrzebuje głosów. Nic nigdy pożytecznego nie zrobił dla Elbląga. Termy w Lidzbarku Warmińskim pobudował i poszły na sprzedaż. Patrzeć już na niego nie można. Karierowicz, po trupach na stołek i nic nie robi.

 8. 8
  +25
  ~ Wyborca
  Sobota, 11.05

  Wstyd to dla tych , ktorzy na niego głosują w Elblągu!

 9. 9
  +23
  ~ wyborca
  Sobota, 11.05

  Chyba ucieka , bo przed wyborami mieli rozliczyć Go za Termy Warmińskie ile to z naszych pieniędzy jest dopłacane do podgrzania wody? Tak,tak Nam się odbiera żeby za dogrzewanie wody zapłacić.Ci ludzie nie maja już honoru, niczym się nie zasłużyli a przyjeżdżają i żądają poparcia a za CO? A nowy nie mój prezydent zamiast wziąć się za robotę planowanie rozwoju na co przeznaczyć kasę z Unii to w pokazówkach cały czas. Mieszkańcy musieli głosować na już to i zapłata za to powinna być na już bo to dla nas mieszkańców Elbląga, a nie dla jakiegoś Protasa z Olsztyna.

 10. 10
  +19
  ~ Truso
  Sobota, 11.05

  Te same od lat stare gęby,które tylko szkodzą naszemu miastu,gnać ich na cztery wiatry.Panie Missan,jest pan prezydentem Elblaga,więc weź się pan za robotę nie za politykowanie.Protas nue masz wstydu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1317880153656