Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Oni będą reprezentować w Sejmie okręg elbląski. Czym będą się zajmować?

22.11.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oni będą reprezentować w Sejmie okręg elbląski. Czym będą się zajmować?
REKLAMA

Andrzej Śliwka, Robert Gontarz, Leonard Krasulski, Teresa Wilk z Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Protas, Elżbieta Gelert i Stanisław Gorczyca z Koalicji Obywatelskiej oraz Zbigniew Ziejewski z Trzeciej Drogi. To politycy, którzy będą reprezentować w Sejmie okręg elbląski. Jakimi obszarami będą się zajmować?


 


W okręgu elbląskim (nr 34) do podziału było 8 mandatów. Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało największe poparcie (35,20 proc. głosów), wywalczyło 4 mandaty. Zdobyli je Andrzej Śliwka, Robert Gontarz, Leonard Krasulski i Teresa Wilk.
 
 
Koalicja Obywatelska, z poparciem 31,87 proc. zdobyła 3 mandaty. Otrzymali je Jacek Protas, Elżbieta Gelert i Stanisław Gorczyca. Ostatni mandat w okręgu 34 trafił do kandydata Trzeciej Drogi Zbigniewa Ziejewskiego (na ten komitet oddano 34 15,40 proc. głosów).Podczas wczorajszego (21 listopada) posiedzenia Sejmu zapadły decyzje o tym, kto zasiądzie w jakiej komisji. Andrzej Śliwka zasiadł w Komisji Obrony Narodowej, a Robert Gontarz w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Członkiem dwóch komisji został Leonard Krasulski. Zasiadł w Komisji Regulaminowej oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju. Teresa Wilk również będzie prasować w dwóch komisjach – Polityki Społecznej i Rodziny, a także Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.Jacek Protas został członkiem Komisji Łączności z Polakami za granicą. Natomiast w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej został przewodniczącym. W dwóch komisjach zasiadać będzie także Elżbieta Gelert. Została członkiem Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, a w Komisji Zdrowia została wiceprzewodniczącą. Stanisław Gorczyca zasilił Komisję ds. Petycji, a także Komisję ds. Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.Zbigniew Ziejewski również będzie pracować w dwóch komisjach - Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ kabareciarz
  Środa, 22.11

  Co Krasulski będzie robił w tych komisjach? To co wiem na pewno - to brał kasę podatników.

 2. 2
  +17
  ~ Szton
  Środa, 22.11

  Jakim cudem politycy pracujaw spółkach? Przecież tam powinni pracować sami fachowcy co znają się na robocie. Polityk na takim stanowisku nic nie zrobi tylko kasę od podatników będą brali. Oni i tak posiedzą na stołku 4 lata i pa. Nic wartościowego nie wnoszą.

 3. 3
  --14
  ~ Felix
  Środa, 22.11

  Ci z KO to potwarz dla Elblaga i Elblążan. Totalnie nic dobrego nie zrobili i nie robia, zarowno dla Polski jak i Regionu za to bardzo szkodza. To jest prosze Państwa wstyd! A to co sie dzieje u babci w laczkach w tej lecznicy to jest zenada i skandal!

 4. 4
  +17
  ~ kjm
  Środa, 22.11

  Pan Śliwka był tak zaangażowany w sprawy sportu przed wyborami, a wybrał komisję Obrony Narodowej, bo co bo nie chce być "nagabywany" w sprawie pieniędzy publicznych do których już nie ma "dojścia"? Czyżby ... unik?

 5. 5
  +14
  ~ Do pseudo Felixa pisowskiej podróby
  Środa, 22.11

  A co robi ten załupieżony nieudacznik i jego przyboczny to jest dopiero żenada i skandal.mama Karoliny zdrowa?A może gania harleyemposzambie?

 6. 6
  +22
  ~ stefan
  Środa, 22.11

  Krasulski już nie siedzi za wodzem żeby mu strzepywać łupież, czemu

 7. 7
  --13
  ~ do ~ Do pseudo Felixa pisowski
  Środa, 22.11

  Ujadaj lewacki piesku ,ujadaj!

 8. 8
  +5
  ~ Szton
  Środa, 22.11

  Jakim cudem politycy pracujaw spółkach? Przecież tam powinni pracować sami fachowcy co znają się na robocie. Polityk na takim stanowisku nic nie zrobi tylko kasę od podatników będą brali. Oni i tak posiedzą na stołku 4 lata i pa. Nic wartościowego nie wnoszą.

 9. 9
  +3
  ~ Do wet
  Środa, 22.11

  Zaraz znowu pisowską podróbo zaczniesz płakać jaki jesteś nieszczęśliwy bo cie kąsają i szarpią za nogawki.szarpnięty jesteś czopku i bez tego. A teraz ujadaj...

 10. 10
  +9
  ~ Agent Tomek
  Środa, 22.11

  Czym będą się zajmować? - "kręceniem lodów"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91048502922058