Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów

17.10.2023, 09:40:35 Rozmiar tekstu: A A A
Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów

Na swojej stronie internetowej Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 100 proc. (31 497) obwodów do głosowania. Jak zagłosowali Polacy?
 

 

Dziś (17.10.) rano Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki głosowania do Sejmu z 100 proc. komisji. Według nich Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 35,38 proc. głosów, Koalicja Obywatelska – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc.

 


Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego. Spośród nich najlepszy wynik zdobyli Bezpartyjni Samorządowych - 1,86 proc. i Polska jest jedna – 1,63 proc.Frekwencja w wyborach do Sejmu była rekordowa. Wyniosła ona 74,38 proc. Do Senatu – 74,31 proc.Oficjalnie wyniku wyborów najprawdopodobniej zostaną ogłoszone przez PKW podczas konferencji prasowej ok. godz. 12.00.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Gorycz sukcesu
  Wtorek, 17.10

  Szkoda ze tak mało mlodych ludzi się dostało a ci będą siedzieć do 90 tki i nic nie kumać i męczyć sobą ludzi ale tak to jest w zaściankowie !

 2. 2
  +8
  ~ Ploterek
  Wtorek, 17.10

  ~ Gorycz sukcesu Dokładnie tak. Najstarszy kandydat do sejmu, kobieta, ma jak dobrze zapamiętałem 92 lata. Pytanie, po co tacy ludzie pchają się do sejmu?! Sorry, ale ich czas przeminął, nie rozumieją obecnych poglądów, nie nadążają za tym. Prawnuki w domu bawić, cieszyć się jeszcze życiem i zdrowiem i nie pchać w to polityczne bagno.

 3. 3
  --5
  ~ panstwo do likwidacji
  Wtorek, 17.10

  czyli 30.70% glosowalo za likwidacja panstwa polskiego; dziekujemy ci polonio i calej reszcie :((((((((

 4. 4
  +6
  ~ chester
  Wtorek, 17.10

  Obserwator-ten jeden "elblążanin dumny"zakończył karierę klakiera.

 5. 5
  +5
  ~ Chester
  Wtorek, 17.10

  On jest "dumny" bo za wierną służbę dostał paletę jajek i banery z płotów gratis!

 6. 6
  +2
  ~ Klęska moralna
  Wtorek, 17.10

  Szkoda ze w Elblagu tak zdeptali lewicę w imię partykularnych interesów-:( teraz odpowiedzialni za to mogą wystąpić w jakims tv show -:) i szukać zgubionego szczęścia!

 7. 7
  +4
  ~ Roman
  Wtorek, 17.10

  Do: ~ panstwo do likwidacji. Nie sądzisz, że wygłupiłeś się? Napisz raczej, proszę, co sądzisz o przegranej PiS? Dlaczego przegrało z resztą Narodu?. Moim zdaniem, lekceważyli nas mówiąc wciąż i powtarzając: "daliśmy Polakom, przekazaliśmy Polakom itd. Byli ponad narodem dając narodowi, a wcześniej zabierali Narodowi, by mieć z czego dawać.

 8. 8
  +5
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 17.10

  @Klęska moralna - W Elblągu "lewicę" zdeptali szopenfeldziarze od przekrętów na majątku publicznym, patodeweloperka skumana z ratuszem oraz skorumpowana nomenklatura, która zamiast postawić na młodych i rozumnych, to postawiła na importowane z Olsztyna jełopstwo i biedroniową mafię. Szkoda, że ten NATO-kolaborancki cieć Kulasek dostał się z Olsztyna, bo to on wraz z elbląską nomenklaturą i biedroniową kolaboracją stał za desantem olsztyńskim w Elblągu - ich pupilka Falej poleciała ze stołka:), ale Kulasek utrzymał się zębiskami i pazurami, choć różnica głosów w ich przypadku to ledwie ok. 400 sztuk; Kulasek, choć on z Kielc pochodzi, to jednak wiedział, z którego okręgu najbliżej do koryta nawet wtedy, kiedy "lewicę" do upadku doprowadzili ze zdziadziałymi kamratami z zarządu;] #SocRev; 🚩

 9. 9
  +3
  ~ Do Robert
  Wtorek, 17.10

  Masz częściową rację niestety ! Tu nic juz dobrego ani mądrego się nie wydarzy poki stara nomenklatura i klika będzie przyspawana do stołków! Szkoda jednak i duzy wstyd ze zaprzepaścili mandat dla samych siebie bo zajęli się donosami, pomowieniami i wycieczkami do Włodzia ktory do dziś trząsĺ starymi gaciami bo o 20 tys głosów wiecej dostał mlody chłopak! I tak to powinno wyglądać! Władyś dostał nokaut ale przy korycie bedxie i dalej będzie bredził o sukcesie lewicy!

 10. 10
  0
  ~ Idzie młodość
  Wtorek, 17.10

  Wynik PiS to efekt jego polityki socjalnej oraz przestarzałych poglądów dotyczących nowoczesnych przejawów socjologicznych, głównie wobec kobiet i środowisk LGBT. Ostatecznie przeciwko tej partii zagłosowały kobiety, które stanowiły większość wśród głosujących. Gdyby uwzględniono ich głosy to PiS byłby na 3 miejscu. Ponadto dość zaskakujący jest wynik głosowania wśród najmłodszych w wieku od 18 do 29 lat, który to elektorat zwiększył swoją frekwencję od ostatnich wyborów parlamentarnych o ponad 30% i ich głosy przyniosłyby zwycięstwo Koalicji, ale drugą partią byłaby Nowa Lewica. Natomiast w takim układzie PiS byłoby ostatnim ugrupowaniem wchodzącym do Sejmu. Wydaje się, że jest to sygnał dla wszystkich partii wskazujący, że to właśnie ugrupowania lewicowe mogą zyskiwać popularność. Obecnie uważa się, że Lewica to spadkobierca PZPR, tymczasem młody elektorat widzi w niej krzewiciela nowoczesności i tworzenia warunków autentycznej tolerancji oraz równouprawnienia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.215460062027