Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Skrytki Platformy” w Elblągu. „To okazja do poznania tajemnicy, gdzie zostały "zakopane pieniądze" za rządów Tuska”

25.07.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Skrytki Platformy” w Elblągu. „To okazja do poznania tajemnicy, gdzie zostały "zakopane pieniądze" za rządów Tuska”
źródło: facebook.com/AndrzejSliwka88

Gra terenowa „Skrytki Platformy” zawitała do naszego miasta. Podczas wakacyjnej trasy Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu zorganizowano w sobotę Piknik Rodzinny dotyczący Programu 800 +. Była dla też okazja dla polityków PiS, by zachęcić elblążan do wzięcia udziału w grze „Skrytki Platformy”. - Gra plenerowa „Skrytki Platformy” jest doskonałą okazją do poznania tajemnicy, gdzie zostały "zakopane pieniądze" za rządów Donalda Tuska - powiedział Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

W sobotę (22.07.), na polanie w Parku Modrzewie odbył się Piknik Rodzinny. Wielkie, dmuchane zamki, animatorzy, gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji przygotowane dla najmłodszych. Głównym celem Pikniku było jednak informowanie o Programie 800+, który od nowego roku zastąpi Program 500+. - Od 1 stycznia 2024 r. Program 500 + zmieni się w Program 800 +. Elblążanie powinni wiedzieć, że dla nich nie zmieni się nic poza kwotą wsparcia, jaką będę otrzymywać. Nie będzie dodatkowych dokumentów czy jakiś utrudnień – zapewniał w sobotę Andrzej Śliwka.Wiceminister przypominał, że w ubiegłym roku z Programu 500+ do polskich rodzin trafiło ponad 100 mln zł. - W samym Elblągu mówimy o gigantycznej pomocy, dzięki której rodzice mogą spokojnie myśleć o tym, żeby wysłać swoje dzieci na zajęcia pozalekcyjne, wyjechać z nimi na wakacje czy dokonać niezbędnych zakupów do szkoły – dodał Andrzej Śliwka.
 


Tego samego dnia, ale już w innej części Parku Modrzewie zorganizowano konferencję prasową, podczas której politycy PiS opowiedzieli o grze terenowej „Skrytki Platformy”. Gra polegała na znalezieniu sześciu miejsc, które zostały zaznaczone na mapie.


 

Elbląg mógłby się rozwijać tak, jak inne miasta w Polsce, ale niestety prezydent Elbląga postanowił zasłonić swoje oczy i nie skorzystać  ze 100 mln zł, które można przeznaczyć na elbląskie porty. Chcemy przypomnieć, że 13 polityków z rządu PO-PSL ma postawione zarzuty lub zostali skazani. Gra plenerowa „Skrytki Platformy” jest doskonałą okazją do poznania tajemnicy, gdzie zostały "zakopane pieniądze" za rządów Donalda Tuska

 

 

- powiedział Andrzej Śliwka.- Dziś po raz kolejny chcemy przypomnieć Polakom to, kto stoi za Donaldem Tuskiem. Gdyby miała się odbyć Rada Ministrów rządu Donalda Tuska to odbyłaby się ona prawdopodobnie w więzieniu, bo wielu jego ministrów tam właśnie przebywa - powiedział Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba.- Niestety jest grupa polityków Platformy Obywatelskiej, która ma problemy z prawem. Dobrze, że różne podmioty zajmujące się ściganiem przestępców zajmują się tym. Przestrzegamy przed tym, aby ci ludzie nie wrócili do władzy - mówił Poseł Daniel Milewski.

 

Afery Platformy Obywatelskiej nie znikną tak po prostu, bo było ich bardzo wiele. Niestety rząd PO-PSL nie potrafił znaleźć pieniędzy na inwestycje, na przekop Mierzei Wiślanej, czy wsparcie polskich rodzin. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przekazuje środki na lokalne inwestycje, a PO pozwoliło działać mafiom VAT-owskim

 

 

- stwierdził Poseł Robert Gontarz.


 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%12.5 %87.5


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +37
  ~ zx
  Wtorek, 25.07

  ja myślę, że lepszą by była gra, gdzie rozdano kasę za PIS - dla swoich...

 2. 2
  +21
  ~ Qwerty
  Wtorek, 25.07

  Dokładnie !

 3. 3
  --31
  ~ wkurzony wyborca
  Wtorek, 25.07

  jedni warci drugich - porządni ludzie nie powinni iść na wybory. Pokażmy małą frekwencją , że mamy ich w d****. Jak będzie mała frekwencja to możemy tak zwanym polityką powiedzieć - większość jest przeciw wam.

 4. 4
  --24
  ~ Kaputo
  Wtorek, 25.07

  PO polegnie ! Wszyscy to wiedzą niezależnie czy lubią PIS czy nie PO nie znoszą bardziej, dziwne ze jeszcze to nie dotarło! Oni ciągle myślą dawnymi kategoriami, sam mając kiedyś do nich sympatię dziś jej juz nie mam patrząc na moje miasto i dzialania

 5. 5
  +29
  ~ Yz
  Wtorek, 25.07

  Postawione zarzuty to nie skazani jak ułaskawieni przez prezydenta panowie K. i W.

 6. 6
  --10
  ~ Mdli
  Wtorek, 25.07

  Przez PO Pis i lewicę konfederacja się pnie w górę bo zajęli się lokowaniem starych tyłków na stanowiskach !

 7. 7
  +15
  ~ Yz
  Wtorek, 25.07

  Postawione zarzuty to nie skazani jak ułaskawieni przez prezydenta panowie K. i W.

 8. 8
  +31
  ~ mixol
  Wtorek, 25.07

  a jak sie mają tłuste pisiorskie koty?Ostatnio jeden przybył-mąż byłej wiceminister do Orlen-asfalty-podobno politolog ale co tam.....

 9. 9
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 25.07

  Ja jednak wolałbym wiedzieć gdzie są te pieniądze co znikły przy przelewie do OFE? Ile w sekretariacie wydaja na śliwki w czekoladzie i mleko do kawy?

 10. 10
  +34
  ~ Felix
  Wtorek, 25.07

  czyż to nie na zdjęciu nowy pupilek pisowskiej partii?nat który trafił do pko mimo braku kwalifikacji?to jeszcze nie tłusty kot ale kociątko na wypasie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98320007324219