Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Głosowanie nad wotum zaufania dla Prezydenta i debata nad raportem o stanie miasta. Dziś sesja RM

20.06.2023, 10:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Głosowanie nad wotum zaufania dla Prezydenta i debata nad raportem o stanie miasta. Dziś sesja RM
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

Podczas dzisiejszej (20 czerwca) sesji Rady Miasta odbędzie się debata nad Raportem o stanie Miasta za 2022 rok. Do głosu dopuszczeni mają zostać elblążanie, którzy wcześniej zgłosili taką chęć (zgodnie z art 28aa ustawy o samorządzie gminnym). Po przeprowadzeniu debaty radni będą głosować, czy udzielić wotum zaufania Prezydentowi Elbląga.


Debata nad Raportem zakłada udzielenie głosu mieszkańcom Miasta Elbląga zgodnie z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym. 

 

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami: 1) w gminie do 20 000 mieszkańców - co najmniej 20 osób; 2) w gminie powyżej 20 000 mieszkańców - co najmniej 50 osób. 8. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby

– podano w art. 28aa.


Po debacie radni będą głosować, czy udzielić wotum zaufania Prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Większość w Radzie Miasta ma koalicja: Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej. Wiceprezydentami Elbląga są Janusz Nowak z SLD i Michał Missan z KO. Uchwała w sprawie udzielenia Prezydentowi Elbląga wotum zaufania wydaje się być przesądzona?

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Debata ( zdjęć 24 )
Dodano: 2023-06-22 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Fan Gargamela z PO
  Wtorek, 20.06

  Co się stało, że Adamowicz nie pozdrowiła wicewojewody?

 2. 2
  +4
  ~ Apage!
  Wtorek, 20.06

  ja mieszkaniec nie udzielam votum nikomu z nich

 3. 3
  +2
  ~ Beka
  Wtorek, 20.06

  Poziom buty i arogancji w koncu ujrzal światło dzienne! Dobrze że tak szybko , mamy obraz jak może tu znowu być!

 4. 4
  +4
  ~ po co ten cyrk?
  Wtorek, 20.06

  Koryto nie zna przyzwoitości. Michaś i Konert z "klubami" poprą szanownego pana i zapewnią sobie wakacje i kasę do maja przyszłego roku. A Pruszak z kumplami będzie się przed gwałtem opierał o szafę by zachować pozycję. czegóż oczekiwać? Kto to obserwuje od czasu do czasu, to nie ma złudzeń. nawet port przestał mieć znaczenie. Jest tylko solidne poparcie "narodowego" idola - bandery i szuchewycza - przez dary dla upa w Tarnopolu i zgodnej pielęgnacji ronda Tarnopol u nas. Zobaczcie ukrów w Cann, na Riwierze Francuskiej, w Polskich Tatrach - biedni, napadnięci, wygłodniali. Ukraińskość, to dziwny i podły gen. Jest koniec kadencji - "radni" mogli by zajrzeć do programu wyborczego z `18 roku i zobaczyć oszustwo wobec wyborców i pomyśleć, czy absolutorium mu się należy niczym 4x100.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98046183586121