Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dlaczego nie można powiedzieć wprost, że Nowa Generacja to nowa młodzieżówka Platformy?

04.05.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego nie można powiedzieć wprost, że Nowa Generacja to nowa młodzieżówka Platformy?
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas zapewnia, że Stowarzyszenie Nowa Generacja nie jest „przybudówką” ani częścią Platformy Obywatelskiej. Jednak wpływ PO jest silnie odczuwalny w NG. W logo NG znalazł się „uśmiech” będący znakiem rozpoznawczym loga Platformy Obywatelskiej, spotkania elbląskiej NG odbywać się mają w biurze parlamentarzystów PO, a przewodniczącym elbląskich struktur NG jest członek Platformy Obywatelskiej, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował do Rady Miasta w Elblągu z listy PO. Trudno jest zatem sobie wyobrazić, by działalność Nowej Generacji udało się oddzielić od działalności Platformy Obywatelskiej. Dlaczego nie można powiedzieć wprost, że Nowa Generacja ma być nową młodzieżówką Platformy?
Platforma Obywatelska zerwała umowę współpracy ze Stowarzyszeniem Młodzi Demokraci. - Co się z nimi dalej dzieje trudno mi powiedzieć – stwierdził dziś Jacek Protas.

Stowarzyszenie Nowa Generacja ma być nową młodzieżówką Platformy? - To jest nowe otwarcie na ludzi młodych. (…) Chcemy mocno współpracować z młodymi ludźmi, ale to nie znaczy, że to jest „przybudówka” czy część Platformy Obywatelskiej. Proszę tego tak nie traktować – zaznaczył Jacek Protas. - Młodzi ludzie coraz aktywniej chcą wpływać na to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu, jak również co dzieje się w ich kraju. Zachęcamy do tego, aby brali swoje sprawy w swoje ręce.


 

Od jakiegoś czasu trwa nabór, organizowanie się nowego forum. Nowa Generacja to jest organizacja młodzieży tworzona przez młodzież, wspierana przez Platformę Obywatelską Rzeczpospolitej Polskiej

 

– mówił Jacek Protas.Przewodniczący elbląskiego koła NG Tomasz Budziński stwierdził, że w Elblągu powstało pierwsze koło Nowej Generacji w województwie warmińsko-mazurskim. - Odbyło się pierwsze spotkanie. Mamy kilkanaście aktywnych osób – mówił.


 

Część z nas jest członkami Platformy Obywatelskiej, ale nie jesteśmy po to, żeby zrzeszać młodych członków Platformy Obywatelskiej. Naszym głównym celem jest budowaniem pomostu między osobami bezpartyjnymi, które chcą działać, ale jeszcze niekoniecznie chcą zapisać się do partii, ale nie podoba im się to, co dzieje się w kraju i my chcemy im tą pewnego rodzaju platformę w ramach Nowej Generacji umożliwić

– opowiadał przewodniczący elbląskiego koła NG.Czym chcą zajmować się członkowie Nowej Generacji w Elblągu? - Chcemy walczyć z wszechobecnym w polityce przez ostatnie 8 lat dziadostwem. Emanacją tego dziadostwa są rządy Prawa i Sprawiedliwości – dodał Tomasz Budziński. - Chcemy być realnym głosem młodzieży, ludzi młodych.Wychodzi jednak na to, że NG chce być głosem wybranych młodych ludzi, którzy są przeciwko jednej partii. Tomasz Budziński nie szczędził słów krytyki wobec partii PiS. - Poseł Leonard Krasulski, który od 8 lat... w zasadzie od zawsze jest posłem, ale czy on kiedyś zrobił coś dobrego dla Elbląga? - pytał retorycznie Tomasz Budziński. - Jest taki młody „tyczkowy” Sasina, jak on się nazywa? Andrzej Śliwkowski? Śliwka? Nie wiem do końca, bo za dużo osób w Elblągu go nie zna, ale chciałby, żeby go znano, ale on za dużo z Elblągiem nie ma wspólnego, bo ja wiemy jest z Pasłęka, a tak naprawdę chce tylko i wyłącznie zabrać nam nasz port.Po wypomnieniu Andrzejowi Śliwce (Wiceministrowi Aktywów Państwowych) bycie z Pasłęka głos zabrał członek elbląskiej Nowej Generacji Beniamin Karnij z... Olecka. - Dzisiaj politycy podejmują decyzje, które będą miały wpływ na naszą przyszłą rzeczywistość, w której będziemy żyli. Jako młodzież powinniśmy zadać sobie pytanie, czy chcemy mieć wpływ na podejmowane dzisiaj decyzje – mówił Beniamin Karnij.
 

 

My jako Nowa Generacja chcielibyśmy zadać młodym elblążanom pytanie: co musiałoby się zdarzyć, by chcieli oni wrócić do Elbląga i co musiałoby się stać, żeby czuli się, że mogą w Polsce godnie żyć. Będziemy organizować spotkania, na które będziemy zapraszać młodych ludzi i nie tylko i będziemy szukać rozwiązania na ten temat

 

– dodał Tomasz Budziński.Spotkania NG w Elblągu mają odbywać się w biurze parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%25.0 %75.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Alojzy
  Czwartek, 04.05

  Super, że młodzi w Elblągu chcą działać! Ileż można ciagle te same twarze oglądać

 2. 2
  --9
  ~ Ja
  Czwartek, 04.05

  Brawo młodzi! W Was nasza przyszłość, pogonić na zawsze PiS z Polski, bo doprowadził do ruiny Polaków!

 3. 3
  --8
  ~ Seknio
  Czwartek, 04.05

  Bardzo dobrze, że młodzi ludzie garną się do polityki. Potrzebna nam nowa krew i jakość. Nie chcemy żadnych obcych w naszym mieście. Trzeba stawiać na swoich elblążan

 4. 4
  --6
  ~ Ona
  Czwartek, 04.05

  Polska wolna od PiSu!!! Wtedy będzie dobrze, tylko sprzątnąć i naprawić to co zepsuli będzie bardzo ciężko. Ale w Was młodzi ludzie nasza przyszłość. Brawo!

 5. 5
  +3
  ~ fdg
  Czwartek, 04.05

  czyli można powiedzieć nie wprost. młodzi a chcą uczestniczyć w tej imprezie. ciekawe kim są rodzice. a fuj.

 6. 6
  --7
  ~ Ja
  Czwartek, 04.05

  Brawo młodzież, super inicjatywa. Działajcie, dla siebie, dla Waszych dzieci i dla nas.

 7. 7
  +18
  ~ Komizm
  Czwartek, 04.05

  Puknijcie się w głowy, odnoga PO mlode wilki 1/2 -;) zapewne kierowani przez starych capów, ktorzy znaleźli sobie nowych naiwnych ! Co za komizm -:) a najlepsze to te same egzaltacyjne komentarze sztucznego zachwytu!

 8. 8
  +6
  ~ Chyrtus
  Czwartek, 04.05

  niby student prawa, a oleju nadal w głowie nie ma... pytanie tylko, czy kiedyś w ogóle był u Tomaszka...?

 9. 9
  +9
  ~ Czego jeszcze tu nie wymyślą?
  Czwartek, 04.05

  Młoda nagonka od zawracania Wisły kijem! Wyskoczyli i myślą że świąt polityki podbiją, ale bawcie się dobrze w brudnym świecie polityki , może za 20 lat dziadkowie was do czegoś dopuszczą!

 10. 10
  --6
  ~ twój podpis
  Czwartek, 04.05

  Dlaczego nie można powiedzieć wprost, że Info Elbląg to tuba PIS-owskiej propagandy, miejsce jednostronnie przechylone ku PIS, na którym lansują się PIS-owscy notable? Za trudna odpowiedź czy co?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1329770088196