Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Lewica stworzyła „Raport o stanie państwa”. Posłanka: Podsumowujemy rządy PiS-u

27.11.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Lewica stworzyła „Raport o stanie państwa”. Posłanka: Podsumowujemy rządy PiS-u
fot. KJ
Podczas zorganizowanej wczoraj (26.11.) konferencji prasowej posłanka Monika Falej poinformowała, że Klub Parlamentarny Lewicy stworzył „Raport o stanie państwa”. - Obecnie patrzymy na to, co się dzieje i podsumowujemy bardzo rzetelnie jako Klub Lewicy rządy PiS-u – stwierdziła.
 
- W 2019 r. PiS ponownie wygrał wybory. Mamy obecnie połowę kadencji. Za nami 6 lat możliwości jakie PiS sobie dawał na zbudowanie programu i na jego czytelne realizowanie – podkreśliła Monika Falej.
 
Posłanka powoływała się na obietnice wyborcze PiS-u. - To, co rząd PiS-u zapowiadał w swojej kampanii to poczucie bezpieczeństwa każdej osoby – mówiła Monika Falej. - Poczucie bezpieczeństwa i ochronę zdrowia jako najważniejszy element tej władzy. Przejrzystość państwa jako systemu.
 
 
Co się dzieje przez te 6 lat? Nepotyzm. Służba zdrowia, która ledwo daje sobie radę szczególnie w czasie pandemii. Bezpieczeństwo, które pokazuje to, co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej jest wyjątkową tragedią nie tylko dla osób, które są w lesie, ale także brakiem poczucia bezpieczeństwa dla służb mundurowych, które są tam wysyłane i muszą sobie radzić z polityką rządów PiS-u. Nie z tym do czego zostali powołani, do ochrony granic, ale są narzędziem politycznym PiS-u
 
– opowiadała Monika Falej.
 
Podczas konferencji posłanka podkreśliła, że PiS tworzy bariery między rządem a obywatelami. - Jako Klub Parlamentarny Lewicy przygotowaliśmy „raport o stanie państwa” i 6 latach rządów PiS-u. W raporcie znajduje się 18 obszarów, którym przyjrzeliśmy się robiąc rzetelną analizę obietnic PiS-u i to, co tak naprawdę się działo przez te 6 lat – mówiła.
 
Posłanka stwierdziła, że przez 6 lat „PiS demontował państwo”. - Odbierają pieniędze samorządom. Urząd musi ciąć wydatki, aby spiąć budżet. W przyszłym roku Elbląg nie dostanie ponad 50 mln zł. Tylko dlatego, że rząd PiS-u będzie próbować rozgrywać to po swojemu – dodała Monika Falej. - Będzie rozdawać pieniądze tak, jakby to były ich pieniądze. A tak naprawdę samorząd powinien decydować na co wyda środki, które otrzymuje z PIT-u i CIT-u.
 
 
Samorządy są pozbawiane decydowania o tym, czym chcą się zajmować. Centralizacja wszystkich działań związanych z przysługującymi im pieniędzmi nie daje szans samorządom na samoistnienie i budowanie demokratycznych wspólnot. To jest kwestia tego, czego PiS nie zrobił przez 6 lat. To jest czas podsumowań
 
– stwierdziła Monika Falej.
 
Raport można znaleźć na stronie internetowej Klub Parlamentarnego Lewicy.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ uiyIK
  Sobota, 27.11

  Tak l lewica .sprzedawczyków w moim kraju nie braknie PIS to be PO to OK .Tusek z nauki jazdy .Pocałujcie misia w ucho .

 2. 2
  +20
  ~ Arturius
  Sobota, 27.11

  Jakie Państwo mają pomysły? Chętnie się zapoznam. Czy po prostu wiecie jak wszystko zrobić, żeby było dobrze, ale nie powiecie?

 3. 3
  +18
  ~ Mieć, być i trwać
  Sobota, 27.11

  Czy oprócz Falej to ktos jeszcze tu reprezentuje lewicę? Czy tylko swoje interesy i korzyści?

 4. 4
  --3
  ~ polak
  Sobota, 27.11

  pedały i komuchy,targowica kacapska!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  --2
  ~ Paszli WON
  Sobota, 27.11

  Nic więcej dodać jak wyżej.

 6. 6
  0
  ~ Idź idź
  Sobota, 27.11

  Zamet i protesty to w olsztynie rób a SLD a od Elbląga wara.

 7. 7
  0
  ~ i co z tego...?
  Sobota, 27.11

  Co z tego, że zrobili jakiś raport - jak jest (i że jest źle) każdy widzi - nie trzeba do tego ich raportów.

 8. 8
  0
  ~ Od prawej strony
  Sobota, 27.11

  Zrobcie raport z PRL ile ludzi zamordowaliscie i sponiewieraliscie czerwone kanalie a teraz pod stol i szczekac bolszewicy przekleci

 9. 9
  +15
  ~ Od prawej strony
  Sobota, 27.11

  Idz skorzystać z pomocy psychiatry, albo z pomocy pisowa-:)

 10. 10
  +19
  ~ Pytasek
  Sobota, 27.11

  Skoro lewica w Elblągu umarla i byla na tyle malo aktywna i skuteczna że wyborcy wybrali jak wybrali, a rachunek niech placi elblaska lewica jesli jest jeszcze taki twór?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5836322307587