Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Liderzy Nowej Lewicy z wizytą w Elblągu. „Jesteśmy gołębiami pokoju”

14.05.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Liderzy Nowej Lewicy z wizytą w Elblągu. „Jesteśmy gołębiami pokoju”
Fot. Adrian Sajko
Dzisiesza wizyta Liderów Nowej Lewicy w Elblągu wiązała się z otwarciem w naszym mieście biura poselskiego Marcina Kulaska. Była to także okazja do zorganizowania spotkania parlamentarzystów z wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem.
 
W spotkaniu w Ratuszu udział wzięli Włodzimierz Czarzasty – Wicemarszałek Sejmu RP, Przewodniczący Nowej Lewicy, Marcin Kulasek – poseł i Sekretarz Generalny Nowej Lewicy, Dariusz Wieczorek – poseł na Sejm RP, sekretarz klubu parlamentarnego Lewicy oraz Władysław Mańkut – Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy .
 
O czym rozmawiali politycy? - Przekazaliśmy informacje o naszym mieście. Zainteresowanie było dość duże. Rozmawialiśmy o Przekopie i nadziei związanej z rozwojem Elbląga. Przekazałem także pismo z prośbą o lobbowanie w Parlamencie o pieniądze na rozwój naszego miasta. Wskazaliśmy w nim kilka inwestycji, które chcielibyśmy zrealizować i liczymy na to, że parlamentarzyści, którzy nas dziś odwiedzili zrobią wszystko, aby chociaż część inwestycji udało się zrealizować – opowiadał Janusz Nowak.
 
- Wielu samorządowców zwraca się do nas z prośbą o lobbowanie i pilnowanie interesów samorządów. To stało się dzisiaj również w Elblągu. Nie wiem na ile będziemy skuteczni, ale na pewno wszystkich będziemy namawiali do tego, żeby również to miasto skorzystało na KPO – zapewniał Włodzimierz Czarzasty. - Dowiedziałem się dziś dużo w sprawie przekopu. On budzi emocje. (…) Z tego co usłyszałem, jeżeli chodzi o mieszkańców Elbląga to wiążą oni z tym wielkie nadzieje.
 
Elbląg to jedno z miast, które w ciągu ostatnich dni odwiedzili liderzy Nowej Lewicy. - Analizujemy sytuację polityczną w kraju. To trzeba zrobić, by posiadać jak największą wiedzę. Ta wiedza inaczej zdobywana jest jak się jest w Warszawie, a inaczej jak się jest w danym mieście, rozmawia się z ludźmi i dotyka się dłonią – mówił Włodzimierz Czarzasty. - Jestem przekonany co do tego, że kierunek, który został zapisany w KPO dotyczący skierowania minimum 30 proc. środków na samorządy jest rozsądnym kierunkiem.
 
Dziś Marcin Kulasek oficjalnie otworzył swoje biuro poselskie w naszym mieście. - Lewica zawsze była blisko ludzi i zawsze będzie. To kolejne, ósme biuro, które otwieram na Warmii i Mazurach. (…) Zagwarantowaliśmy w Krajowym Programie Odbudowy m.in. 850 mln euro na szpitale powiatowe, 300 mln euro na pomoc przedsiębiorcom, m.in. z branż, które są najbardziej dotknięte na Warmii i Mazurach. Jak wiemy ostatni lockdown mieliśmy najdłuższy. Lewica jest zawsze blisko ludzi i dla ludzi, dla Polaków, dla naszego regionu zrobimy wszystko. Nawet podpiszemy pakt z diabłem. To nam się ostatnio zarzuca, ale Polacy już oceniają to bardzo dobrze i wiedzą, że będziemy pilnować, aby te pieniądze wpłynęły, żeby nie były wydawane w inny sposób niż gwarantuje to Unia Europejska – stwierdził Marcin Kulasek.
 
 
Cieszę się, że otwieramy dzisiaj biuro posła Marcina Kulaska w Elblągu. (…) Zna ten teren i myślę, że dużo dla tego terenu robi. W wielu miejscach otwieramy siedziby naszej partii, Nowej Lewicy. W tej chwili to jest ponad 300 siedzib w kraju. To świadczy o tym, że w związku z poparciem młodego pokolenia dla Lewicy, w związku z zainteresowaniem tym, co robimy tworzymy bazę materialną do działania po tej cholernej pandemii, która kiedyś się skończy
 
- zaznaczył Włodzimierz Czarzasty.
 
W Elblągu działa już biuro posłanki Lewicy Moniki Falej. Jak zapewnia Marcin Kulasek żadnej rywalizacji nie ma i nie będzie. - Póki co funkcjonują dwie formacje. Jednak się nazywa Nowa Lewica, dawniej SLD i Wiosna Roberta Biedronia i pani Monika jest przedstawicielką Wiosny Roberta Biedronia – mówił. - Pewnie w przyszłości, jak dojdzie do kongresu zjednoczeniowego, który ma się odbyć do końca tego roku, najprawdopodobniej połączymy się w jedno biuro. Pani posłanka musiała otworzyć swoje biuro, aby móc funkcjonować jako poseł RP. Ja mam swoje biuro w Olsztynie, a w Elblągu od dziś jest moja filia.
 
 
My jesteśmy gołębiami pokoju. Konsolidujemy Lewicę, uśmiechamy się, przytulamy, rozmawiamy, podajemy dłonie. Absolutnie nie ma żadnego współzawodnictwa, bo wiemy, że dzięki temu, że razem Wiosna, Nowa Lewica, Polska Partia Socjalistyczna stanęła dwa lata temu do wyborów, to weszliśmy do Sejmu
 
– dodał Włodzimierz Czarzasty.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Otwarcie filii Biura Poselskiego posła Marcina Kulaska w Elblągu ( zdjęć 20 )
Dodano: 2021-05-14 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Czytelnik
  Piątek, 14.05

  Tytuł toscie sobie dobrali wy towarzysze stare pyrki pasuje wam to a gdzie młodzież

 2. 2
  +13
  ~ Obywatel
  Piątek, 14.05

  Otwierają tylko biura Otwierają otwierają otwierają i co dalej robią ??? Dla mieszkańca Elbląga to nic nie znaczy pokazówka dla dziennikarzy A gdzie P Klim czyżby zapomniał o kolegach ?????

 3. 3
  +4
  ~ wojtek
  Piątek, 14.05

  Cudzysłów oznacza, że kogoś się cytuje. Pewnie ktoś to powiedzial :D Ale zonk :D :D

 4. 4
  +11
  ~ elblążąnin_65
  Piątek, 14.05

  Niech przeproszą społeczeństwo za lata komuny, spadkobiercy PZPR. Powinni trafić na śmietnik historii.

 5. 5
  +16
  ~ moja ocena
  Piątek, 14.05

  Nowa lewica czyli wszyscy pokłóceni. Nowa lewica to SLD , Lewica razem i Wiosna. SLD w Elblągu to tylko tych dwóch z foto a gdzie reszta. Wiosna ma swoje biuro na Zw Jaszczurczego. A gdzie Koliński. A gdzie władze LSD sekretarz, zastępcy i aktyw. Teraz kulas z Olsztyna. Ta agonia dobiega końca. Czyżby to partia dwu osobowa? to widać.

 6. 6
  +9
  ~ Wasz wyborca
  Piątek, 14.05

  Za skumanie się z pis teraz mam was w d... Już nie będziecie mieli mojego glosu

 7. 7
  +10
  ~ Kryspin
  Piątek, 14.05

  Schodzące pokolenie. Wasze złote czasy minęły bezpowrotnie wraz z rządem Millera i aferą Rywina. Polityczni Zombie - podobnie zresztą jak PiS. Stąd chyba te ostatnie deal"e - wynikające ze zrozumienia swojego wzajemnego położenia. Młodzi mają was w nosie, a bez nich obumieracie. Rok po roku, wyborca po wyborcy.

 8. 8
  +14
  ~ Żenua
  Piątek, 14.05

  "liderów" mnogo, a członków nie udało się spędzić? Po prostu, wszyscy z laseczkami, nie zdążyli. "Liderzy" z Elbląga, rozłożyliście SLD, zostaliście sami.

 9. 9
  +17
  ~ Nowak "lewicy" nie pociągnie
  Piątek, 14.05

  Siedziba biura Kulaski jest zgodna z wizerunkiem lewicy, Nowaka, tego małego i towarzyszy z centrali. Mi się śni? Bredzenie po rozwolnieniu. Z kim Czarzasty rozmawiał? Lewica mówi że będąc w mieście przy korycie , nie jest samorządem. Ten sam towarzysz Nowak mówi "radnym" - "rozważcie w sumieniu co jest ważniejsze: parking dla elektoratu czy boisko dla dzieci". Ten sam towarzysz Nowak uwala oddolną inicjatywę mieszkańców, bo tak rozumie samorząd i lewicowość. Pozostał wredny komuszy nawyk - my przy korycie a reszta słucha. Nowak prowadzi prosektorium miejskiej lewicy. Nie zaprosił nikogo, nawet tych spod pomnika Odrodzenia. Śmiszek i Biedroń (Nowa Lewica) chwalą się że przycisnęli Kaczyńskiego. To samo przydało by się Nowakowi by zainteresował się co to znaczy hipokryzja i przyzwoitość.

 10. 10
  +13
  ~ członkowie w zwisie
  Piątek, 14.05

  ~ Żenua - niestety, członków na zdjęciu nie widzę. Pozostała kulaska , a Nowakowi w lewicy wisi. Jaki przywódca, takie wszystkie członki w zwisie. I niech tak zostanie, nie chcę aby jakiś czerwony członek stawał. Gdyby nie szyldy i rzadkie tańce pod pomnikiem, to nawet psi członek by nie poczuł że w mieście jest lewica. Zachowania Nowaka w ratuszu są komunistyczne z 1919 - 1989, a nie lewicowe. Spytajcie Nowaka co to znaczy lewica, lewicowość. Sam się dziwak zestandaryzował. Żaden lewicowy członek już w mieście nie wstanie a stare uschną z marzeń o korycie. Lewicowość zobowiązuje - Nowak nie może być czerwonym przy Czarzastym a nijakim, wręcz anty ludowym na urzędzie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0805790424347