Czwartek, 6.08.2020, Imieniny: Slawa, Jakub, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jak pracują posłowie z okręgu elbląskiego? Sprawdzamy ich sejmową aktywność

08.07.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak pracują posłowie z okręgu elbląskiego? Sprawdzamy ich sejmową aktywność

Na ostatniej prostej kampanii głowy większości posłów, również tych z okręgu elbląskiego, zaprzątnięte są wyborami prezydenckimi 2020. Przekonują, namawiają, tam, gdzie nie może dotrzeć ich kandydat, tam oni spotykają się z mieszkańcami. My sprawdzamy, czy równie aktywni są podczas posiedzeń w Sejmie.

Okręg elbląski (nr 34) w Sejmie RP reprezentuje ośmioro posłów z Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Większość kolejną kadencję zasiada w sejmowych ławach, dwoje po raz pierwszy zyskało mandat. Jak aktywnie przepracowali pierwsze siedem miesięcy tej kadencji? Sprawdzamy, biorąc pod uwagę informacje dotyczące liczby wystąpień sejmowych, złożonych interpelacji i udziału w głosowaniach, zgromadzone na sejmowej stronie internetowej (dane do 19 czerwca).

Najbardziej aktywna do tej pory była Monika Falej, dla której to pierwsza kadencja w Sejmie. Posłanka Lewicy, która 33 razy występowała na mównicy sejmowe. Nie próżnowała również pod względem zgłaszanych interpelacji. Ma ich na swoim koncie aż 607 (6. miejsce w zestawieniu posłów wg liczby zgłoszonych interpelacji). Czym zajmowała się posłanka Lewicy z okręgu elbląskiego? Między innymi bezrobociem w województwach, dostępem do lekarzy specjalistów w momencie uwalniania gospodarki w Polsce, przeciwdziałaniem suszy, planowanymi zwolenianami w ministerstwach, czy dostępnością do w sprawie testów przesiewowych pod kątem SARS-CoV-2.

Najliczniejszą grupę, wśród posłów z okręgu elbląskiego, stanowią przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: Zbigniew Babalski, Robert Gontarz, Leonard Krasulski i Jerzy Wilk. Jak wygląda ich aktywność? Poseł Jerzy Wilk nie ma wystąpień, za to złożył 3 interpelacje. Dwie w sprawie informacji o skutkach dla zdrowia, jakie powoduje funkcjonowanie anten telefonii komórkowej. Zwrócił się również z prośbą o zmiany w przepisach, które umożliwiłyby wielokrotne wykorzystywanie plastikowych opakowań. Zero wystąpień i jedną interpelację, w sprawie dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020 dla gminy Iłowo-Osada, na swoim koncie ma Robert Gontarz. Z kolei Zbigniew Babalski nie złożył ani jednej interpelacji, ale dwukrotnie wypowiadał się z mównicy sejmowej. Najprościej daje się podsumować aktywność Leonarda Krasulskiego - brak wystąpień i interpelacji.

Jak wypadają pod tym względem posłowie Koalicji Obywatelskiej: Elżbieta Gelert i Jacek Protas? Posłanka z Elbląga raz występowała podczas sejmowych posiedzeń. Złożyła 6 interpelacji, w tym jedną dotyczącą naszego miasta, chodziło o dostawy ciepła dla Elbląga i działania Energii Kogeneracji. Aktywniejszy był jej partyjny kolega. Jacek Protas może się pochwalić czterema wystąpieniami i jedenastoma interpelacjami, m.in. w sprawie ograniczeń w zakresie żeglugi w obszarze Żuław i Zalewu Wiślanego, wsparcia przedsiębiorców branży turystycznej i pomocy dla przedsiębiorstw z branży meblarskiej.

Po raz w tej kadencji do grona parlamentarzystów dołączył również Zbigniew Ziejewski (PSL). Łącznie podczas posiedzeń sejmowych wypowiadał się pięć razy. Złożył 4 interpelacje. Wśród spraw, które zainteresowały posła była sytuacja na rynku ciepłowniczym w Elblągu, a ostatnio zmniejszenie o kwotę 1 151 108 zł subwencji oświatowej na 2020 r. dla samorządu elbląskiego.

Źródło: www.sejm.gov.pl

Udział w głosowaniach posłów z okręgu elbląskiego

Zbigniew Babalski (PiS) - 99,38 proc.
Monika Falej (Lewica) - 98,50 proc.
Elżbieta Gelert (KO) - 99,38 proc.
Robert Gontarz (PiS) - 100 proc.
Leonard Krasulski (PiS) - 99,63 proc.
Jacek Protas (KO) - 99,31 proc.
Jerzy Wilk (PiS) - 99,88 proc.
Zbigniew Ziejewski (PSL) - 96,57 proc.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Marek
  Środa, 08.07

  Brawo poseł Leonard !!!!!!!

 2. 2
  +18
  ~ M...
  Środa, 08.07

  Poseł ,,Loniek" zaangażowany w sprawy miasta...

 3. 3
  +26
  ~ chester
  Środa, 08.07

  Kto najwięcej strzepał łupieżu z garniaka "jego niskości prezesa"???Wiadomo!!!!nasz człowiek!!!!

 4. 4
  +22
  ~ ff11
  Środa, 08.07

  "Gratuluję" wyborcom Krasulskiego.

 5. 5
  +15
  ~ mieszane uczucia
  Środa, 08.07

  Loniek by się zaktywizował gdyby ujrzał kanister z wiadomym płynem. Ale szacun za to, że skoro nie ma się nic do powiedzenia , to się milczy. Niewielu "mądrych" o tym pamięta i bełkoczą byle co, np. "z uwagi na ...nie!". Ale za taką kasę , to mógłby chociaż jakieś życzenia złożyć prezesowi z mównicy. Nie wstydź się Loniek.

 6. 6
  +21
  ~ wuj onkel
  Środa, 08.07

  Moim idolem jest poseł Leonard Krasulski , Piąta kadencja i zero aktywności , a co miesiąc spora kasa na koncie . Godnie reprezentuje on swoją partię - Prawo i Sprawiedliwość , oraz nasze miasto . Każdy znajomy z wyksztalceniem zawodowym marzy ,by tak ułożyć swoje życie . Chodzić do pracy , ale nie pracować i otrzymywać za to dobrą pensję .

 7. 7
  +13
  ~ Kryspin
  Środa, 08.07

  Nie zawiodłem się na moim "fenomenie posła". Jakiś student lub doktorant socjologi lub politologi powiniem zająć się tym trudnym przypadkiem w swojej pracy naukowej. Powinni zbadać też motywacje jego wyborców.

 8. 8
  +10
  ~ Xxx
  Środa, 08.07

  Jakbym siedział za prezesem, też bym się nie odzywał

 9. 9
  +12
  ~ Eg
  Środa, 08.07

  I dalej głosujcie na nierobów z pisu jarek odgórnie im chyba powiedział że mają siedzieć i zamknąć ryj jak pieski się posluchali

 10. 10
  +9
  ~ Eg
  Środa, 08.07

  I dalej głosujcie na nierobów z pisu jarek odgórnie im chyba powiedział że mają siedzieć i zamknąć ryj jak pieski się posluchali

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.