Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Elbląg: "Rafał Trzaskowski wygra te wybory". Politycy Koalicji Obywatelskiej pełni nadziei przed II turą

29.06.2020, 13:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: "Rafał Trzaskowski wygra te wybory". Politycy Koalicji Obywatelskiej pełni nadziei przed II turą
Fot. NJ

Rafał Trzaskowski jest częścią opozycji demokratycznej. Jestem przekonany, że wyborcy Szymona Hołowni czy Władysława Kosiniaka-Kamysza, będą wierni swoim zasadom i znów pójdą na wybory. Naszym zdaniem jest ich przekonać, że to walka nie tylko między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowski, tylko wizją Polski demokratycznej, europejskiej, a wizją Polski zakompleksionej, autorytarnej - mówił senator RP Jerzy Wcisła, podczas spotkania z dziennikarzami, dzień po pierwszej turze wyborów prezydenckich.

W niedzielę (28 czerwca) Polacy zdecydowali. W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się obecny prezydent Andrzej Duda (PiS) i kandydat opozycji Rafał Trzaskowski (KO). Walka o głosy wyborców, zarówno tych, którzy w pierwszej turze poparli innych kandydatów, jak i tych, którzy dotąd nie głosowali już się rozpoczęła. Dziś (29 czerwca) na Starym Mieście pojawili się parlamentarzyści i samorządowcy z Koalicji Obywatelskiej, którzy przekonywali elblążan do oddania głosu na ich kandydata.

Wynik I tury jest obiecujący. Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy. Ruszamy do mieszkańców, wyborców, po to, aby przekonać tych, którzy oddali swoje głosy na innych kandydatów, że to Rafał Trzaskowski jest prezydentem, którego potrzebuje Polska i Polacy

- mówi Jacek Protas, poseł KO.

Przedstawiciele Koalicji spotkali się również z dziennikarzami, aby podsumować pierwszą turę wyborów prezydenckich. Podkreślali, że wynik, który uzyskał w niedzielnym głosowaniu Rafał Trzaskowski, jest satysfakcjonujący i daje nadzieję na wygraną ich kandydata w II turze.

Elblążanie nie dadzą się omamić byle czym. Elblążanie zagłosowali za Rafałem Trzaskowskim, mimo tego, że Elbląg jest ciągle mamiony różnego rodzaju obietnicami, które są niespełniane. Cieszę się, że elblążanie mają tego świadomość. Elbląg jest miastem, które pokazuje, że jeśli siły demokratyczne zgodnie ze sobą współpracują, to miasto może się rozwijać. Myślę, że Trzaskowski będzie miał tutaj możliwość pokazania, jak ta Polska powinna wyglądać. Dziękuję elblążanom, cieszę się z tego wyniku, jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, że powiemy: Mamy dość, chcemy zmian i że Elbląg będzie tym miastem, które wyraźnie ten kierunek pokaże

- mówił senator RP Jerzy Wcisła.

Czy Rafał Trzaskowski ma szansę przekonać do siebie wyborców, pozostałych kandydatów, którzy odpadli już z wyścigu o najwyższy urząd w państwie? "Tak" przekonują zapytania o to parlamentarzyści Koalicji.

Rafał Trzaskowski nie krytykował konkurentów. Nie odnosili się do poglądów, do ich słów. Rafał Trzaskowski kierował się bezpośrednio do wyborców, przekonywał do swoich racji. Myślę, że to przestrzeń, na której można budować zaufanie również wyborców Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, czy też wielu młodych ludzi, którzy zagłosowali na Krzysztofa Bosaka. Rafał Trzaskowski jest młodym energicznym, dynamicznym politykiem, który chce łączyć Polaków, a nie dzielić

- mówił poseł Jacek Protas

- Andrzej Duda sięgnął szklanego sufitu i więcej głosów nie jest w stanie osiągnąć. Te, które zdobył to głosy osób, które wierzą, że Polska może być wyrwana z Europy, wyrwana z porządku i praworządności, wolności, tej gospodarczej, jak i osobistej, że Polsce niepotrzebny jest samorząd i wolne media. Ta grupa większa nie będzie. Rafał Trzaskowski jest częścią opozycji demokratycznej. Jestem przekonany, że wyborcy pozostałych kandydatów, którzy startowali obok niego, będą wierni swoim zasadom i pójdą na wybory. Naszym zdaniem jest ich przekonać, że to walka nie tylko między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowski, tylko wizją polski demokratycznej, europejskiej, a wizją Polski zakompleksionej, autorytarnej. Doprowadzenie do tego, żeby ci ludzie nie zrezygnowali z udziału w drugiej turze, tylko wzięli w niej udział, głosując na Rafała Trzaskowskiego - dodał Jerzy Wcisła.

Przedstawiciele Koalicji podziękowali również elblążanom za głosy oddane na ich kandydata. - Dziękujemy za wsparcie naszego kandydata, który w Elblągu i Olsztynie wygrał te wybory, a w regionie uzyskał satysfakcjonujący wynik. To dobrze wyrokuje na II turę, w której jesteśmy głęboko przekonani, Rafał Trzaskowski wygra - podkreślił poseł KO.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Wice
  Poniedziałek, 29.06

  A wice to na urlopie czy w pracy?

 2. 2
  +16
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 29.06

  Trzaskowski to koń trojański Rosji i Niemiec!

 3. 3
  +21
  ~ Jaaasa
  Poniedziałek, 29.06

  Banda nierobów z gelertową na czele

 4. 4
  +27
  ~ załatwili Rafała
  Poniedziałek, 29.06

  Popatrzyłem na zdjęcie i już wiem dlaczego elblążanie głosują "przeciw". Zobaczyłem oddział geriatryczny, który nawet w swojej młodości mówił "prawdę". Tą trzecią. A portas i wciskacz pokazują się w mieście tylko przy okazji wyborów. Jak podacie choć jeden uczynek skuteczny dla mieszkańców tego miasta, to macie mój głos. Starajcie się! Może w portasie coś znajdziecie wciśniętego. A ty Ela już straciłaś przyjaciół dawno . A z szacunku do kobiety portas i wcisła pokazują członkini swoje prawdziwe oblicze. Znowu mamy wybór przeciw . Aha, skoro wy syczycie chełpliwie (jakoś Mirona nie widać), to abyście się nie zdziwili spadkiem poparcia dla Trzaskowskiego - wasz występ to pocałunek śmier(dzi)ci. skąd się wyczołgaliście? Pisał o was Mickiewicz w trzech częściach.

 5. 5
  +24
  ~ MO
  Poniedziałek, 29.06

  Pani Gelert. Wyznaczy Pani w szpitalu pielegniarki, które będą miały obowiązek zająć sie pacjentami starszymi !!!!!! Wiazanie do łózek nie rozwiązuje problemu.

 6. 6
  +9
  ~ Helcia
  Poniedziałek, 29.06

  A już lepszych zdjęć nie mogliście pokazać ,,,,,i tak niepotrzebnie bo oczywiście wygra DUDA bo on robi dla ludzi a nie jak wy tylko na foto.....br słów ...

 7. 7
  +7
  ~ elekt
  Poniedziałek, 29.06

  Wygra na fujarce budki

 8. 8
  +22
  ~ Pol
  Poniedziałek, 29.06

  Nigdy Powrotu PO 5zl/h,1,60zl waloryzacja ,zasiłek pogrzebowy,bezrobocie,brak inwestycji w Elblagu nawet basenu nie ma otwartego ale co oni nie zrobią .

 9. 9
  +21
  ~ Wicek
  Poniedziałek, 29.06

  Elblążanie wyrzucili Nowaczyka ,pozbyli się PO ,a teraz znowu zapałali miłością do PO i jego znakomitych przedstawicieli typu Jurek Motorówka ? gdzie jest konsekwencja działania ? Przyzwyczailiście się już do dobrobytu do 500,300 ,13-tki do innych świadczeń należnych w normalnej Polsce, wolicie pracować do usranej śmierci za ***iany grosz który sypnie z łaski nie demokratyczna tylko totalna opozycja, chcecie sąsiadów z bliskiego wschodu i Afryki to poprzyjcie tych brukselskich donosicieli z PO i ich "nowoczesnego "poliglotę Trzaskowskiego .

 10. 10
  +2
  ~ Wicek
  Poniedziałek, 29.06

  Elblążanie wyrzucili Nowaczyka ,pozbyli się PO ,a teraz znowu zapałali miłością do PO i jego znakomitych przedstawicieli typu Jurek Motorówka ? gdzie jest konsekwencja działania ? Przyzwyczailiście się już do dobrobytu do 500,300 ,13-tki do innych świadczeń należnych w normalnej Polsce, wolicie pracować do usranej śmierci za ***iany grosz który sypnie z łaski nie demokratyczna tylko totalna opozycja, chcecie sąsiadów z bliskiego wschodu i Afryki to poprzyjcie tych brukselskich donosicieli z PO i ich "nowoczesnego "poliglotę Trzaskowskiego .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.