Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jak Koalicja Obywatelska przygotowuje się do kampanii wyborczej? "Nie będziemy straszyć PiS-em"

08.07.2019, 17:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak Koalicja Obywatelska przygotowuje się do kampanii wyborczej? "Nie będziemy straszyć PiS-em"
Krajowy Sztab Wyborczy Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców Koalicji Obywatelskiej został już powołany. Jak będzie przebiegała kampania wyborcza?
 
 
Oczywiście nie będziemy opowiadali, ale na pewno wyciągniemy wnioski z kampanii do Parlamentu Europejskiego i będziemy namawiali do spotykania się w wyborcami. Temu celowi służy akcja „Twój Sztab”, która oraz akcja „POrozmawiajmy”. Osobiście mógłbym powiedzieć, że powielane są moje pomysły – bo cykl spotkań „POrozmawiajmy” realizuję w Elblągu od bardzo wielu lat, a spotkania z wyborcami to dla mnie chleb powszedni
 
- mówił senator PO Jerzy Wcisła podczas zwołanej dziś konferencji prasowej. 
 
Jak podkreślił Jerzy Wcisła Koalicja Obywatelska zabiega o to, by utworzyć wspólną listę demokratycznej opozycji. - Wszystkie badania wskazują, że w systemie liczenia głosów D`Hondta, w którym zwycięzca dostaje bonus w postaci większej liczby mandatów to najlepszy sposób na poprawę wyniku wyborczego. Symulacja pokazują, że przy 40,8% poparciu dla PiS opozycja może liczyć na: jeśli każde ugrupowanie wystartuje oddzielnie, 213 mandatów – 46,3%, jeśli opozycja wystartuje w trzech blokach, 230 mandatów – 50,0%, jeśli opozycja wystartuje razem, 247 mandatów – 53,7%. Nawet przy założeniu, że na taką koalicję zagłosuje 4% mniej wyborców, to i tak Koalicja wygrywa – stwierdził Jerzy Wcisła.
 
 
O cenie, jaką się płaci za „odrębność” przekonała się Lewica podczas wyborów samorządowych, gdy uzyskała poparcie blisko miliona wyborców i uzyskała tylko 11 mandatów samorządowych. Jeden mandat „kosztował” Lewicę trzy razy więcej wyborców niż mandat KO (90 tys. wyborów/30 tys. wyborców)
 
– dodał senator.
 
Podczas konferencji prasowej Jerzy Wcisła przyznał, że często słyszy, że opozycja tylko krytykuje PiS, zamiast pracować nad programem. - Nie jest to zarzut prawdziwy. Przypomnę, że mamy już programy Silna Polska. Odnowiony Zachód, który dotyczy polskiej polityki zagranicznej, która teraz osiąga swoje dno podczas układania stanowisk unijnych po wyborach parlamentarnych. PiS został opuszczony nawet przez swoich teoretycznych sojuszników, a Europa środkowa została całkowicie pominięta – z wyjątkiem Ewy Kopacz, która została wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego – mówił senator. - Wyniki wyborów pokazują, że Polska pod wodzą PiS nie potrafi budować sojuszy i spycha Grupę Wyszehradzką i całą Europę Wschodnią na obrzeża UE.
 
W piątek, 12 lipca, rozpocznie się w Warszawie dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej, podczas którego zostaną ustalone założenia programowe. - Będą one dotyczyć zagadnień - Europejska Opieka Zdrowotna – założenia, Dobro kobiet – darmowe badania prenatalne, opieka okołoporodowa, leki za darmo, Europejski program walki z rakiem – 7 lat na dogonienie Europy, Centra profilaktyczne w każdym regionie, Powszechny kalendarze szczepień - jak w UE, Pakiet dla niepełnosprawnych – turnusy rehabilitacyjne, leki za darmo, W każdym regionie wyspecjalizowane centrum onkologiczny, Program wali ze smogiem – Czyste powietrze – wymieniał Jerzy Wcisła.
 
W Elblągu za kampanię KO odpowiedzialny będzie Michał Missan, przewodniczący Klubu Radnych KO. - Jeszcze nie ma zaakceptowanej listy kandydatów, ale są to osoby, które mają potężne doświadczenie w kampanii. Swoją rolę widzę jako koordynatora działań na poziomie okręgu 34 – mówił Michał Missan.
 
W spotkaniu udział wziął także Cezary Balbuza, szef elbląskich struktur Nowoczesnej. - Chciałbym podkreślić wielką wagę tych wyborów parlamentarnych. W przeciwieństwie do poprzedniej kampanii, kiedy ugrupowaniom liberalnym zarzucało się, że nie potrafimy nic więcej niż straszyć PiS-em, tak się okazało, że PiS-em straszyć nie trzeba, bo PiS pokazał co potrafi: zdemolował polską politykę zagraniczną, oświatę, służbę zdrowia, sądownictwo, przywłaszczył media publiczne. (…) Te wybory będą po to, by w Polsce był jeszcze demokratyczny wybór czegokolwiek - zaznaczył Cezary Balbuza.
 
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 08.07

  Gwiazdy obłudy

 2. 2
  +19
  ~ Nie dla Pisdzielców
  Poniedziałek, 08.07

  Gonić pisiorów ściemniaczy. Jedna wielka obłuda

 3. 3
  +21
  pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 08.07

  " Nie będziemy straszyć PiS-em" zaprawdę POwiadam Wam za ....późno . Nie wspomnę o epitetach Pana Senatora w stosunku do PISu w rzekomej obronie sądów ." Ktoś mąci wodę w stawie , by szczupaków nie było widać " ? ?

 4. 4
  +25
  ~ Wojtek
  Poniedziałek, 08.07

  Prawda jest taka. PO przegra wybory bo nie ma nic do zaoferowania. To co mówi Wcisła nikogo nie interesuje. SLD powtórzę za Olsztynem. Udało się wymiksować z samorządu teraz z PE i na pewno uda się wymiksować z Parlamentu.

 5. 5
  +21
  ~ do Wojtek
  Poniedziałek, 08.07

  Masz rację LSD po tych wyborach całkowicie zniknie w Elblągu. Czyja to zasługa piszcie.

 6. 6
  +15
  ~ do jaśko muzykant
  Poniedziałek, 08.07

  Czy LSD jeszcze w Elblągu istnieje. Nie mają nić do zaproponowania tylko stołki stołki stołki dla siebie.

 7. 7
  0
  ~ anonim
  Poniedziałek, 08.07

  Wystarczy posłuchać Jerzego Wilka i pozamiatane.Straszyć pisem???Hahahaha toć to baranki i owieczki.To raczej oni boją się suwerena.

 8. 8
  +17
  ~ Fa
  Poniedziałek, 08.07

  A ile przez te osiem lach rządów zajumaliscie ? Ilu złodziei się obłowiło za waszym przyzwoleniem?/ Po ile etacików, pół etacików sobie serwujecie by żyło wam się lepiej?? Tyle co wasza koleżanka Kluge czy może więcej?

 9. 9
  +11
  ~ bluselka
  Poniedziałek, 08.07

  "Osobiście mógłbym powiedzieć, że powielane są moje pomysły" pomysly na niebyt.

 10. 10
  +8
  ~ MG-34
  Poniedziałek, 08.07

  Potomkowie V Kolumny nie mają pomysłu na oszukanie Polaków. Co z Wami się dzieje, jestem rozczarowany. A maże powiecie coś na temat ustawy 447 ? Pyta Goj ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86379289627075