Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny porusza temat wzrostu cen energii elektrycznej. Jakie konsekwencje z tym związane poniesie Miasto?

07.06.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny porusza temat wzrostu cen energii elektrycznej. Jakie konsekwencje z tym związane poniesie Miasto?
- Ważnym wydarzeniem, które miało miejsce na początku bieżącego roku było ogłoszenie wzrost cen energii elektryczne w roku 2019 oraz dalszego ich wzrostu w przyszłym roku na teranie całego kraju . Czy z tytułu wzrostu kosztów energii elektrycznej będzie występowała konieczność przeprowadzenia zmian budżetowych? - pyta Prezydenta Elbląga Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk.
 
Radny Koalicji Obywatelskiej zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witold Wróblewskiego z pytaniami dotyczącymi konsekwencji dla Miasta, jakie mogą wiązać się ze wzrostem cen energii elektrycznej.
 
- Ustawa zamrażająca ceny prądu doczekała się projektu rozporządzenia, które opublikowane zostało 14 marca br. przez Ministerstwo Energii. To i nim opisano m.in. sposoby ustalania cen sprzedaży energii elektrycznej do części odbiorców – stwierdził Antoni Czyżyk.
 
 
Niestety do dnia dzisiejszego rozporządzenie to nie zostało wydane i nie wiadomo kiedy się pojawi. To powoduje, że firmy, instytucji czy przedsiębiorstwa nadal w 2019 roku płacą tyle, na ile opiewają umowy zawarte pod koniec 2018 r., z dużo wyższymi cenami niż poprzednio
 
– podkreślał radny.
 
Radny zwraca uwagę na to, że wiele samorządów podnosi problem kosztów energii, jakie musi ponieść w realizacji swoich zadań własnych i zleconych. - Obserwuje to z dużym niepokojem – przyznał Antoni Czyżyk.
 
- Czy z tytułu wzrostu kosztów energii elektrycznej będzie występowała konieczność przeprowadzenia zmian budżetowych? O ile wzrosły w roku 2019 koszty energii elektrycznej ponoszone przez jednostki organizacyjne miasta Elbląga w związku z przedstawionym problemem? - pytał radny.
 
W odpowiedzi Prezydent posłużył się danymi otrzymanymi z Departamentu Urzędu oraz miejskich jednostek. - W wyniku wzrostu kosztów energii elektrycznej będzie istniała konieczność dokonania zmian w budżecie, w szczególności związanych z realizacją zadań z zakresu Gospodarki Komunalnej – potwierdził Witold Wróblewski.
 
 
W wyniku uzyskanych informacji dotyczących kosztów poniesionych na zakup energii elektrycznej wynika, iż koszty zakupu energii w I kwartale 2019 w stosunku do I kwartału 2018 r. wzrosły średnio o 25 proc. Jednak porównując ceny jednostkowe zakupu energii elektrycznej we wskazanych kwartałach wzrost ceny wynosi ok. 52 proc.
 
- zaznaczył Prezydent Elbląga.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ znowu przed szeregiem
  Piątek, 07.06

  Wracamy do pytań do jedynie wiedzącego. Sensacja. Antek zapytał. To chyba "prezydent" wie , czy starczy mu grosza na spotkania, tańce, foto, tramwaje z palmą. jeżeli mu brakuje, to składa wniosek o korektę budżetu. A proponowali Antka nawet na urząd prezydenta. Do tanga trzeba dwojga. A "redakcja" jak zwykle publikuje efekt ciężkiej pracy RM i UM. Napiszcie co mówił jeden stragan do drugiego na rynku. 130 000 ludzi i szalony news, że Antek miał odwagę zapytać wszystkowiedzącego. Czymś trzeba zarobić na niemałą kasę w RM.

 2. 2
  +29
  ~ dawno temu
  Piątek, 07.06

  Kiedyś o takim bełkocie mówiono, że "pogadali jak z d u p ą w nocy".

 3. 3
  +22
  ~ umowa z energą
  Piątek, 07.06

  a ja myślałem że jak wszystkie latarnie wymienili na ledowe to rachunki za prąd spadną spadną. ale chyba jakieś bardziej prądożerne ledy założyli

 4. 4
  +26
  ~ Ciepłotas
  Piątek, 07.06

  Tekst zaakceptowany przez Prezia! Trochę pucu nie zaszkodzi! Antłan mysli ze dookola niego sami jeb..... ci

 5. 5
  +22
  ~ ccc
  Piątek, 07.06

  specjalista od zarządzania miastem co system zreformuje to mu się koszty podwajają ze śmieciami tak jest z prądem i z wszystkim innym sprawami, wstawił tramwaj w środek miasta za ciężkie pieniądze i nic nie zmienił ani nie zyskał

 6. 6
  +23
  ~ Wyborcy rozlicza
  Piątek, 07.06

  Czy prawda jest ze miasto (EPEC) podpisalo umowe z Energa kogeneracja na zawiazanie spolki celowej i oddaje Dojazowa. To informacja publiczna ichyba mieszkancy maja prawo cos wiedziec. Co na to prezydent i przewodniczacy RM?

 7. 7
  +23
  ~ idzie nowe
  Piątek, 07.06

  celem jest 2 krotny wzrost kosztów ciepła stąd ta spółka celowa Witek jak już coś zrobi to mur beton będziemy za to płacili latami. Nawet w sprawie modrzewiny jest nieprzejednany obarczył nas podatkiem rocznym 2 mln i trwa na stanowisku nie podejmując żadnych działań. Idioci którzy go wybrali naprawdę mnie przerażają

 8. 8
  +17
  ~ Bolek
  Piątek, 07.06

  Nie o take polske walczylem.

 9. 9
  +22
  ~ Wyborca
  Piątek, 07.06

  Antek,ty nie jestes od zadawania pytan tylko od roboty.To my,mieszkancy sie pytamy co zamierzasz zrobic z tym fantem.Nie po to tam trafiles zeby grzac doope na stolku za nasza kase.

 10. 10
  +22
  ~ "dobrze się czuje"
  Piątek, 07.06

  Idzie lato i chłopcy ubrali krótkie spodenki stosowne do mentalności. Prezydent, UM, RM szukają kasy a nie "pytają" i "mówią". Wkrótce wystąpią w szortach ogłaszając podwyżki wszystkich mediów , w tym obniżonego o 20% ciepła. Zarządzanie , to praca a administrowanie to okupacja. Elbląg przechodzi kolejną kadencję administrowania miastem .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.