Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ostrzeżenie Grupy Energa o próbach oszustw internetowych

26.01.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ostrzeżenie Grupy Energa o próbach oszustw internetowych
Fot. nadesłane
REKLAMA

W związku z występującymi przypadkami oszustw internetowych Grupa Energa informuje o odnotowywanych próbach oszustwa typu phishing.
 

Phishing polega na podszywaniu się przez oszustów internetowych pod inne osoby lub instytucje. Zazwyczaj kradną oni w tym celu autentyczne logotypy firm, naśladują właściwy im styl korespondencji handlowej, a także umieszczają prawdziwe nazwiska osób pracujących w danej firmie.

Przygotowują dzięki temu wiadomości e-mail łudząco podobne do prawdziwych. Przesyłane w nich łącza do stron WWW oraz załączniki po uruchomieniu mogą jednak doprowadzić do poważnych strat. Grożą zarówno zainfekowaniem naszych komputerów i urządzeń mobilnych szkodliwym oprogramowaniem, jak też wykradzeniem danych, nierzadko wrażliwych.

 

Przykładem takiej działalności jest odnotowane w ostatnim czasie podszywanie się w e-mailach pod Grupę Energa. Odbiorcy sfałszowanych wiadomości otrzymują w nich nieprawdziwą informację dotyczącą rzekomego potwierdzenia przelewu za zakup energii na znaczną kwotę. W żadnym wypadku nie należy korzystać z załączonych do takiego maila łączy i załączników.
 

Apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności podczas otrzymywania korespondencji mailowej. Należy z uwagą weryfikować, z jakiego adresu została do nas wysłana wiadomość oraz nie korzystać z budzących wątpliwości łączy do stron WWW i załączników. Przypadki oszustw internetowych należy niezwłocznie zgłaszać na naszą infolinię pod numerem 555 555 555 bądź za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie energa.pl/kontakt.
 

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.
 

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
 

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar
 

 

Grupa Energa

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ bbbbbb
  Niedziela, 27.01

  Energa jest sama firmą oszustem, biorą opłaty od wszystkiego.!!! płacimy za prąd a oni jeszcze pobierają opłaty za dostarczanie prądu, a to ich biznes, czy w piekarni płacimy za dostawę pieczywa.!!!! A dowiedzcie się jak maja rozbudowany wydatkowo socjalny, to skandal.!!!!

 2. 2
  +12
  ~ alakan
  Niedziela, 27.01

  dziadostwo a nie firma, opłaty biorą za wszystko

 3. 3
  +9
  ~ Maczeda
  Niedziela, 27.01

  Jak widać na załączonym zdjęciu Energa ma w Gdańsku wspaniałą, przestronną, zrobioną ze szkła i aluminium siedzibę, w której na każdego pracownika przypada skromny pokoik ok. 100 metrów kwadrotowych. Klienci tej firmy, obsługiwani w mieście Elbląg w liczbie tysięcy osób mają do dyspozycji pokoik o wymiarach 30 metrów kwadratowych z rzędem dziesięciu zydli zrobionych ze sklejki, na których część z nich może zebrać ostatki swoich sił przed walką z korpoacyjną Energą. Ma być podobno lepiej, bo od marca mają być darmowe parasole dla tych, którzy będą stali na zewnątrz oczekując na swoją kolejkę. No jest jeszcze produkt firmy Energa zwany pieszczotliwie e-bookiem, gdzie nie da się nic załatwić. Przepraszam, ale idę spać po kilkugodzinnej wizycie w pokoju na ul. Hetmańskiej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.