Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Janusz Hajdukowski: Nie będziemy opozycją totalną. PiS gotowy na współpracę z prezydentem?

21.11.2018, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Janusz Hajdukowski: Nie będziemy opozycją totalną. PiS gotowy na współpracę z prezydentem?
Fot. Ryszard Biel

Prawo i Sprawiedliwość tonuje nastroje i zapowiada, że jest otwarte na współpracę z prezydentem oraz jego koalicją w Radzie Miejskiej Elbląga. - Będziemy opozycją, ale nie opozycją totalną. Będziemy działali na rzecz mieszkańców Elbląga, dla dobra miasta - na dzień przed pierwszą sesją nowej rady zapowiada Janusz Hajdukowski, przewodniczący klubu radnych PiS w kadencji 2018 -2023.

PiS w nowej radzie miejskiej zdobył 9 z 25 mandatów. Tyle samo przedstawicieli ma Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna. PO, mimo że niezadowolone z koalicji z prezydentem Witoldem Wróblewskim w minionej kadencji, postanowiło jednak "drugi raz wejść do tej samej wody". Wczoraj (20 listopada) ogłosiło porozumienie z prezydentem (KWW Witolda Wróblewskiego w radzie ma 6 osób). Ta koalicja oznacza, że PiS, który w minionej kadencji miał zdecydowaną przewagę, tym razem musi się zadowolić rolą opozycji.

Byliśmy klubem większościowym. Dzięki temu udało się wprowadzić pewne rzeczy, zrealizować nasze pomysły. Oczywiście prezydent może nie był zadowolony z takiej współpracy, z tego, że rada mu pewne rzeczy narzuca. Ja jednak twierdzę, że wtedy rada miała dużą podmiotowość, że mogła decydować sama o wielu rzeczach. W poprzednich kadencjach często tak nie było. Teraz jesteśmy gotowi na współpracę, pomoc prezydentowi i radzie w wielu sprawach

- zapowiada Marek Pruszak, wiceprzewodniczący klubu radnych PiS.

W przededniu pierwszej sesji Rady Miejskiej w Elblągu VIII kadencji 2018 - 2023 radni PiS wyraźnie łagodzą ton swoich wypowiedzi. W trakcie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość, w dużej mierze skupiało się na krytyce prezydenta Witolda Wróblewskiego. Dziś (21 listopada) podczas konferencji prasowej, zarówno Janusz Hajdukowski, jak i Marek Pruszak zapewniali, że ich klub gotowy jest na współpracę z prezydentem i koalicją.

Myślę, że elblążanie nie chcą sporów politycznych i kłótni. Polityki w samorządzie powinno być jak najmniej, a jak najwięcej normalnej pracy na rzecz miasta

- przekonuje Marek Pruszak.

Rzetelna praca na rzecz mieszkańców to najważniejsza sprawa. Będziemy popierać rozwiązania korzystne dla rozwoju miasta. Nie będziemy akceptować pomysłów niekorzystnych dla mieszkańców

- dodaje Janusz Hajdukowski.

Antoni Czyżyk (PO), kandydat koalicji na przewodniczącego rady, może więc jutro liczyć na głosy PiS. - To doświadczony radny wielu kadencji i dyrektor dużej instytucji kultury. Życzymy mu powodzenia, aby pracował sprawnie i tak, jak deklaruje, współpracował ze wszystkimi. To ma być dla miasta, a nie dla nas - przekonuje Pruszak.

Jak będzie wyglądał ostatecznie podział stanowisk w nowej radzie? Komu przypadną funkcje wiceprzewodniczących, a kto będzie szefował komisjom? Tego dowiemy się najpewniej już w jutro. W czwartek, 22 listopada, o godz. 10 rozpocznie się pierwsza sesja rady miejskiej VIII kadencji.

Radni opozycji mimo wszystko chcieliby, aby zrealizowane zostały, niektóre punkty ich kampanii, chodzi np. o kontynuację programu Elblążanin Plus, opiekę senioralną i nad opiekunami osób niepełnosprawnych. Jolanta Lisewska zapowiada również, że zamierzają walczyć o lepsze warunki pracy i wynagrodzenia dla urzędników. - W Elblągu, w instytucjach miejskich, zarabia się marne pieniądze. Pracownicy od jakiegoś czasu domagają się również poprawy warunków pracy. Budynek po PZU stoi pusty, a pracownicy pracują w ciężkich warunkach. Dlatego nie odpuścimy - dodaje.

Z kolei Janusz Hajdukowski podkreśla, że radni PiS będą zachęcali prezydenta do współpracy z rządem, parlamentarzystami w celu pozyskania środków na rozwój miasta, między innymi na realizację programów Mieszkanie Plus, czy Maluch.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Mar
  Środa, 21.11

  Ta trójka powinna podać się do dymisji. Przez nich przegrał PIS i Wilk. Gdzie został honor?

 2. 2
  +33
  ~ trzeba wiedzieć kiedy ze sceny
  Środa, 21.11

  Pisiści - swoje 5 minut i biegi nie czuja już mieliście. Piękną Wigilię 2017 w katolickim stylu z wartościami pis też pokazaliście. Brak programu dla miasta a jedynie populizm klęcząco - prawicowy też już był. Uwiesiliście się na przekopie który jest inwestycją centralną i wciskaliście kit o potędze gospodarczej Elbląga która wymaga "swobodnego" dostępu do Oceanu Indyjskiego. Towarzyszu były przewodniczący i towarzyszu szafka - zaopiekujcie się waszymi niemowami w sejmie i zostawcie miasto, a szczególnie mieszkańców w spokoju. Nikomu w niczym nie pomagajcie - wasze niedźwiedzie przysługi będą tylko jątrzyć. Jesteście wici potrzebni, to prawda, ale tylko jako straszak do dyscyplinowania "koalicji". Dla was jest 5 lat na rachunek sumienia i zestarzenie się na tyle aby zapomnieć o sali obrad

 3. 3
  +30
  ~ głupota
  Środa, 21.11

  Pani Jola papuguje sprawy pracownicze po byłej radnej .Trochę samodzielności ,a czemu Pani tego nie robiła w poprzedniej kadencji .Obłuda

 4. 4
  +34
  ~ Wyborca
  Środa, 21.11

  Pani Lisewska - czas może powiedzieć już swoje zrobiłam, a może / nic nie zrobiłam / i odchodzę na zasłużoną EMERYTURĘ. Koniec

 5. 5
  +25
  ~ pytam się
  Środa, 21.11

  No i jak tu się nie śmiać, nie sądzę , żeby ktoś się dał na to nabrać. A za nieudzieleniem absolutorium rączka w górę była czy nie, ?

 6. 6
  +13
  ~ wer
  Środa, 21.11

  Czekam na przekop port i plany jego rozwoju oraz ściągnięcie u marszałkowskiego do Elbląga. Od Wróbla oczekuje budowy nowego źródła ciepła obniżki opłat i stałego wsparcia PIS w kwestii przeniesienia urzędu marszałkowskiego , budowy przekopu i portu. Oraz rewitalizacji basenu odkrytego wg jakiegoś racjonalnego projektu bez załatwiania spraw dla jakiś tajemniczych hotelarzy.

 7. 7
  +20
  ~ Minus
  Środa, 21.11

  Nie potrafią oddać pola młodym z PIS,być może nawet tyle by nie przegrali. Ta trójka tylko pociągnie cały PIS w dół.

 8. 8
  +15
  ~ j23
  Środa, 21.11

  w końcu nie będą się wozić..... jak wóz z węglem

 9. 9
  +23
  ~ byk
  Środa, 21.11

  Czy Wam ktoś da wiarę?. Odpowiadam nie. Przez ostatnie 4 lata pokazaliście kim jesteście.

 10. 10
  +13
  ~ 82300watch
  Środa, 21.11

  Wątpliwości są w zasadzie trzy. Pierwsza - skąd nadzieja, że umówiona ze sobą "koalicja" będzie chciała z PiS porad skorzystać. Teraz oni zapadną na chorobę pychy, wszechwiedzy i arogancji tak jak PiS na to obłożnie chorował w zakończonej porażką wyborczą kadencji. Druga - jak szybko ze sztandarów znikają hasła w której nawet autorzy przestają wierzyć. Czy ktoś jeszcze pamięta o programie Elblążanin +. Trzecia kluczowa - dlaczego PiS nie wnosi w kartonach ankiet, które wypełniło tak dużo elblążan zgłaszając swoje pomysły na miasto i recepty na choroby Elbląga? To materiał nad którym warto się pochylać w długiej kadencji, tam szukać postulatów społeczeństwa. Tylko czy takie ankiety w ogóle istnieją? Były?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1089999675751