Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Witold Wróblewski zorganizował spotkanie dla mieszkańców okręgu nr 4

11.10.2018, 07:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski zorganizował spotkanie dla mieszkańców okręgu nr 4
Fot. Ryszard Biel
- Startuję z komitetu obywatelskiego z grupą osób, które mają przede wszystkim dużą wiedzę i doświadczenie. Charakteryzują się tym, że niewielu z kandydatów była już w Radzie i mają pewną świeżość pomysłów i chęć działania – mówił Witold Wróblewski, który wczoraj zorganizował spotkanie dla mieszkańców okręgu nr 4.
 
Wczoraj (10.10.) Witold Wróblewski zaprosił mieszkańców okręgu nr 4 na spotkanie. Przedstawił na nim kandydatów z tego okręgu startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego.
 
Kandydat na Prezydenta (i do Rady Miasta) opowiedział o tym, co udało mu się w czasie ostatnich czterech lat zrobić dla Miasta.- Zadłużenie Miasta, wbrew określeniom opozycji, zostało zmniejszone o 63 mln zł. Nie zrolowane, jak niektórzy próbują opowiadać. Długu na koniec tej kadencji jest 303 mln zł – mówił Witold Wróblewski. - Nie wziąłem ani złotówki kredytu.
 
Witold Wróblewski odniósł się do zarzutów jakoby wiadukt stanowił niebezpieczeństwo.
 
Opowiadanie ludziom, że tam jest jakieś niebezpieczeństwo to jest zwykła bzdura i kłamstwo. Nie mogą przeboleć, że ta inwestycja została zrealizowana i trzeba ją obrzucić błotem. Podobnie było z torem łyżwiarskim. Kiedy zobaczyłem, że istnieje możliwość zrobienia montażu finansowego na tor łyżwiarski z Ministerstwa Sportu, to zostało to zrobione. I od półtora roku przechodzę wszystkie kontrole. Począwszy od CBA po wszystkie różnego rodzaju instytucje, łącznie z Komisją Rewizyjną, gdzie tak naprawdę nie ma żadnych zarzutów, tylko szukanie możliwości zdyskredytowania mnie
 
– zaznaczył.
 
Po przemówieniu Witolda Wróblewskiego, kandydaci do Rady Miejskiej krótko opowiedzieli o sobie, a w trzeciej części spotkania przyszedł czas na pytania z sali. Jeden z mieszkańców zachęcał Witolda Wróblewskiego, by pociągnął do odpowiedzialności osobę, która rozpowszechniała informację, jakoby wiadukt stanowił zagrożenie. - Nie wykluczam, czy nie wyjdziemy na drogę sądową. Jeżeli ktoś chce stawiać zarzuty powinien mieć ku temu podstawy, a nie ma – stwierdził Witold Wróblewski. - To jest typowa gra polityczna i przedwyborcza, aby zdyskredytować wiadukt.
 
Mieszkaniec ul. Janowskiej poruszył kwestię miniparku przy Placu Wolności. - Zostały tam trzy ławki – podkreślił. - Wokół mieszka bardzo niewiele młodych. Idąc do Przychodni na Tysiąclecia ludzie idą się przez ten park. (…) Chodzą tam setki ludzi, szczególnie starsi do tej właśnie przychodni. Trzeba byłoby tam zrobić chodnik, postawić parę ławek.
 
- W tym roku dokupiliśmy więcej ławek na Stare Miasta. To słuszna uwaga, żeby tych ławek przybywało. Też jestem za tym. Powinno być tworzonych coraz więcej miejsc odpoczynku – zapewniał Witold Wróblewski.
 
Zapytano również o przyszłość budynku przy ul. Zamkowej. - Widzę, że stoi teraz taki pusty. Szkoła została przeniesiona na Robotniczą i co teraz? - pytał elblążanin.
 
Ta sytuacja powstała, bo została niejako wymuszona reformą. Zastanawialiśmy się w jaki sposób podejść, by obiekty, które są szkolne, pozostały w oświacie i były wykorzystane – wyjaśniał Witold Wróblewski. - Mamy koncepcje z prezydentem Januszem Nowakiem. Mamy kilka stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, które potrzebują pomieszczeń i w tej chwili pracujemy nad koncepcją zagospodarowania tego obiektu.
 
Na koniec Witold Wróblewski zachęcał zebranych do pójścia na wybory.
 
Poprzednio głosowało jedynie 35 proc. osób uprawnionych do głosowania. To znaczy, że tylko jedna na trzy osoby głosowała
 
– poinformował Witold Wróblewski. 
 
 
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami okregu nr 4. ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-10-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ fado
  Czwartek, 11.10

  Trzeba głosować na Wróblewskiego i jego kandydatów na radnych, by w Elblągu było po prostu normalnie. Mam dość partyjniactwa.

 2. 2
  +6
  ~ pogadaj do lustra
  Czwartek, 11.10

  ~fado - popatrz na tych za stołem i na tych na sali. Ponadto czytaj o czym była mowa - "ja". Przekonaj klikę ww w redakcji, że cenzura niczego nie zagłuszy - żadnego fałszerza nie uczyni porządnym. Przechodzą "demokratycznie" tylko klaki dla wróbla. Żenujące sceny - to już trzecia, a jak sicz dryfowała tak dryfuje.

 3. 3
  +6
  ~ kolo
  Czwartek, 11.10

  PSL, SLD to jest zaplecze pana Wróblewskiego, to dlatego tak nikłe zainteresowanie tymi spotkaniami? Czy tym osobom za stołem prezydialnym nie jest przykro, że oni sami do siebie mówią?

 4. 4
  +5
  ~ A co z
  Czwartek, 11.10

  Rzeką Elbląg i co na drugim brzegu rzeki brak jest ławeczek i jest totalny syf. A przecież można zrobić tak by było czym oko zawiesić. Rzeka - tereny brzegów powinny być dla rekreacji mieszkańców.

 5. 5
  +2
  ~ Dlaczego
  Czwartek, 11.10

  Czemu w Elblągu nie ma terzni solankowe przecież to zdrowie dla mieszkańców. Mniejsze miasta budują, tak samo place zabaw dla całej rodziny. Przykład Pasłęk, tam jadą Elblązanie.

 6. 6
  --1
  ~ powodzenia
  Czwartek, 11.10

  Fado - z fałszerzami i niedbaluchami będzie normalnie? Będzie jak jest - siermiężnie. Przecież ani słowa o przyszłości a jedynie egoistyczne "ja".

 7. 7
  --5
  ~ fado
  Czwartek, 11.10

  A ja uważam, że kadencja Wróblewskiego była całkiem udana dla Elbląga. Mi się tu dobrze żyje, miasto jest coraz piękniejsze. Nie dam sobie wmówić, że Elbląg w ruinie, bo mam oczy i swój rozum. A poza tym nie podoba mi się, że zaplecze innych kandydatów bez opamiętania atakuje Wróblewskiego.

 8. 8
  --5
  ~ elblążanin
  Czwartek, 11.10

  To jedyny rozsądny kandydat na Prezydenta Elbląga. Pokazał w mijającej kadencji że dobrze sobie radził w tak trudnej sytuacji miasta pozostawionej przez PO i PIS. Każdy rozumny elblążanin wie że głos trzeba oddać właśnie na W. Wróblewskiego w celu zapewnienia bezpiecznego rozwoju miasta.

 9. 9
  +3
  ~ novak
  Czwartek, 11.10

  ZAWODZIE to też okręg numer 4 i pan jako prezydent i ci pana kandydaci na radnych nie macie pomysłu na tą dzielnicę .

 10. 10
  +5
  ~ Co to ma być ?
  Czwartek, 11.10

  Jak widzę na ulotce Rudnickiego , że elbląskie SLD popiera Władysława Mańkuta , to ..czas elbląską lewicę pożegnać bo stoi w miejscu od 40 lat . NIE dla takiej ..lewicy . NIE ..dla kandydatów związanych z SLD .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.