Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Napisy zniknęły, niesmak pozostał. Wilk: Na razie to są mury, ale obawiam się, że to może zagrozić pracownikom biur

24.07.2018, 15:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Napisy zniknęły, niesmak pozostał. Wilk: Na razie to są mury, ale obawiam się, że to może zagrozić pracownikom biur
Fot. DS
- Ktoś starał się nieelegancko zachować i wulgaryzmy, które wypisywał głównie szkodzą nie mi jako posłowi, ale niszczą budynki – tak podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Wilk skomentował wczorajszy akt wandalizmu, jaki miał miejsce przed jego biurem poselskim.
 
Przypomnijmy, że na ścianie budynku, w którym znajduje się biuro poselskie Jerzego Wilka pojawił się napis „Czas na sąd ostateczny. Wyp********ć”. Poseł odkrył go wczoraj rano i sprawę skierował na policję.
 
- Chciałbym podziękować Zarządowi Budynków Komunalnych, który dzisiaj rano usunął te napisy. Pan dyrektor szybko zareagował na tę sprawę – mówił Jerzy Wilk.
 
Ile kosztowało zamalowanie napisu?
 
To koszt ok. 600 zł. Musieliśmy dobrać odpowiednią farbę do elewacji budynku. To nie mogła być pierwsza lepsza farba
 
– mówił Artur Adamczuk, dyrektor ZBK.
 
Podczas konferencji prasowej poseł podkreślił, że również szybko na zaistniałą sytuację zareagowała policja. - Policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Dziękuję im za szybką reakcję – dodał.
 
Biuro poleskie Jerzego Wilka to nie jedyne miejsce, które został „oznaczone” hasłem „Czas na sąd ostateczny”. - Nie tylko mnie to dotknęło, ale kilka biur poselskich w kraju. Potępiam taki sposób działania. Zdaje sobie sprawę, że demokracja wymaga wiele różnych możliwości zachowań i demonstracji, natomiast używanie takich metod, które ewidentnie dążą do agresji... na razie to są mury, ale obawiam się, że to postępuje i może zagrozić nawet pracownikom biur poselskich, co byłoby karygodne. Potępiam to – stwierdził.
 
Poseł ma nadzieję, że sprawca bądź sprawcy zostaną szybko zatrzymani.
 
Zgadzam się, że powinniśmy dyskutować, ale te metody, które stosują przeciwnicy polityczni z niektórych środowisk moim zdaniem są niedopuszczalne. (…) Mam nadzieję, że ci sprawcy zostaną złapani i ukarani. Przynajmniej powinni pokryć szkody, które wyrządzili mieniu komunalnemu, bo to nie mój budynek tylko budynek komunalny, więc w pewnym sensie straty pokryją wszyscy mieszkańcy
 
– podkreślił Jerzy Wilk.
 
Uszkodzenie budynku powyżej 500 zł kwalifikowane jest jako przestępstwo. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Fan Gargamela
  Wtorek, 24.07

  Redakcja albo nie ma o czym pisać albo ktoś komuś dał abonament? Kogo to obchodzi co on o tym mysli?!

 2. 2
  +45
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 24.07

  P. Pośle, dobrze, że potępia Pan takie metody działania. A czy równie ochoczo potępia pan sposób prowadzenia polityki niektórych liderów PiSu? Ze wspomnę zdradzieckie mordy, zamknij mordę, bydlę, i temu podobne epitety kierowane do politycznych przeciwników. Sami dajecie przykład, a potem się dziwicie. Zacznijcie łączyć, a nie dzielić. Sukces gwarantowany.

 3. 3
  +30
  ~ 7854
  Wtorek, 24.07

  Ta 600 złotych. Trzeba było wziąć lokatora z zadłużonego mieszkania i by zrobił za stawkę jaką im płacą czyli między 6 a 13 złotych. Jest to godzina roboty i by się kwota zamknęła w 100 złotych, ale nie. Powyżej 500 zł to przestępstwo a poniżej 500 to wykroczenie.

 4. 4
  +33
  ~ Twój podpis
  Wtorek, 24.07

  Krysia Pawłowicz robi bardzo dobra robote koledze poslowi Wilkowi...To jest ideal posla w butach ze slomy...

 5. 5
  +29
  ~ Jako Komisja Panu Zabraniam
  Wtorek, 24.07

  Wilk juz zaingurowal kampanie reklamami na miesciie, wiec wcale by mnie nie zdziwilio gdyby to namalowal jakis pisoweic dla darmowej rekalmy w mediach.

 6. 6
  --11
  ~ hd
  Wtorek, 24.07

  Ten zidiociały polski naród lubi głosować na ciemiężonych i pokrzywdzonych,a to się ładnie wpisze w taki scenariusz.Wszystkie ręce na pokład,Wróbel out!

 7. 7
  +21
  ~ pierwszy sukces posła
  Wtorek, 24.07

  Nieźle się lansuje ten co "tam idzie qrwa na 5 lat". Biuro tak ważnego "posła" i nie ma monitoringu za 30 zł? W takim razie skąd wiadomo, że to były piękne słowa skierowane do p osła? Takich napisów są w mieście tysiące i nikt z tego nie robi halo. Wiesiek by to zamalował za dwa browarki. "Konferencja prasowa" z okazji życzeń dla kogoś lub wizjonerskiej przepowiedni. I tak oto mamy pierwszą sprawę załatwioną przez "p osła" dla Elbląga. Jest się czym chwalić - sukces godzien wyboru do koryta miejskiego. Ciekawe który członek się przyzna, bo przecież sprawca nie zostanie wykryty przez elbląskie organa ścigania - nie wypada, podobnie jak tego co nagrywał pijacki bełkot "ja tam qrwa idę na 5 lat". Bogaty program zaprezentował kandydat do urzędu prezydenta miasta. Co na to jego elektorat?

 8. 8
  +18
  ~ on nie ma nic !!!
  Wtorek, 24.07

  I to ma być prezydent mojego miasta? Boże, wreszcie ***yknij bo twoi faryzeusze potracili wstyd, honor, godność i przyzwoitość. Na pokaz "wierzą" w ciebie, a w rzeczywistości w to co jest ci bardzo bliskie - w kasiorę, mamonę korytową. Wilku wstydź się iciszej nad trumną Elbląga. Dzieci się śmieją z harców staruszka i wskazuję swoich kolegów na funkcję o którą "walczy" basior - twierdzą , że bez gimnazjum są lepsi od niego. Chłopie , mogę się domyślać , że nie miałeś i nie masz jaj, ale może rozumu resztki zostały więc wysil się na odrobinę myślenia i godności. Skąd ty wolf pochodzisz? Furka z siczy?

 9. 9
  +15
  ~ będzie ci dane
  Wtorek, 24.07

  Ciekawe kogo córka wynajmie aby groził wolfowi, że go sklepie z powodów politycznych, bo basior publicznie prosi o ostrzejszy przekaz niż napisy. Proś, a dostaniesz.

 10. 10
  +12
  ~ Ochrona Zabytków
  Wtorek, 24.07

  i to ma być budynek zabytkowy!!! Każdy może teraz malować po nim co chce a EPGK wymaluje ściany w kolorze jakim popadnie. Skandal! Aby uniknąć dalszych dewastacji tak cennego budynku - wypowiedziec umowe najmu Biuru PIS i wywalić stamtad! Niech se wynajmie na Modrzewinie - tam są wolne lokale!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4874680042267