Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Michał Missan kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Nowoczesna i PO łączą siły

04.06.2018, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Nowoczesna i PO łączą siły
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Michał Missan to, od dzisiaj (4 czerwca) oficjalnie, kandydat na prezydenta Elbląga Platformy Obywatelskiej, ale też Nowoczesnej. Obie partie połączyły siły i jako Koalicja Obywatelska wystartują jesienią w wyborach samorządowych. Jak przekonywali dzisiaj politycy obu ugrupowań, w szeregach koalicji, jest jeszcze miejsce na innych sprzymierzeńców w walce o Polskę bez PiS. Zapraszamy także wszystkich sympatyków i ludzi związanych z obecnym prezydentem Witoldem Wróblewski, dla nich też się znajdzie miejsce - przekonuje Jerzy Wcisła, senator RP.

Mam dużo szacunku dla mojego kontrkandydata, który ma duże doświadczenie samorządowe i parlamentarne, ale nie mam kompleksów. Będę walczył. Mam nadzieję, że wygram. Wsparcie Koalicji Obywatelskiej jest dla mnie bardzo ważne. Dzisiaj, jeszcze za szybko, aby mówić o programie wyborczym. Chciałbym jednak wskazać na kierunki, które będą zawarte w naszej ofercie dla Elbląga. Serce naszego miasta to mieszkańcy. Chciałbym, aby żyło się im w tym mieście godnie, dostatnio, aby mieli miejsca, gdzie mogliby odpoczywać, łączyć rekreację z dobrą ofertą kulturalną. W sercu naszego miasta musi być mieszkaniec, musimy go słuchać, z nim rozmawiać, wspierać jego inicjatywy

- mówił podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Michał Missan, kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej.

O tym, że elbląska PO do walki o fotel prezydenta chciało wystawić Michała Missana, wiemy już od jakiegoś czasu. Dzisiaj (4 czerwca) jednak aktualny radny, kierownik działu ratownictwa medycznego w WSZ w Elblągu został przedstawiony jako wspólny kandydat PO i Nowoczesnej. Obie partie połączyły siły i pod nazwą Koalicja Obywatelska wspólnie wystartują w wyborach samorządowych.

Wybory samorządowe będą dla nas bardzo ważne, może nawet najważniejsze. Po to, aby przeciwstawić się zakusom centralizacji władzy przez PiS, proponujemy szerokie porozumienie

- przekonywał poseł Jacek Protas (PO) podczas prezentacji kandydata na prezydenta Elbląga.

To nie będzie kampania przeciw komuś, to będzie kampania za czymś. Za nowoczesnym, rozwijającym się Elblągiem. Między innymi za tym, aby ten marazm inwestycyjny został przełamany, abyśmy rozwinęli współpracę z Gdańskiem. Chciałbym też dodać, że nasza wspólna kampania to będzie gra zespołowa. Za Michałem Missanem będzie stało szereg kompetentni w różnych dziedzinach. On nie będzie sam

- przekonywał Cezary Balbuza, przewodniczący elbląskich struktury Nowoczesnej.

Udział w briefingu prasowym, który dzisiaj zorganizowała Koalicja Obywatelska, wzięli przedstawiciele elbląskich i wojewódzkich struktur Nowoczesnej i PO. Wspólnie przekonywali, że w Koalicji Obywatelskiej, jest jeszcze miejsce dla innych ruchów i organizacji.

Koalicja Obywatelska to nie jest tylko koalicja PO i Nowoczesnej. To jest szeroka koalicja tych wszystkich ruchów, którym zależy na rozwoju demokracji i samorządności. Do tej koalicji zapraszamy wszystkie siły, którym zależy na wartościach, które mają pomysły na Elbląg, chcą je realizować i uczestniczyć w działaniach na rzecz Elbląga. Zapraszamy także wszystkich sympatyków i ludzi związanych z obecnym prezydentem Witoldem Wróblewski, dla niego też się znajdzie miejsce, aby nas wspierać

- przekonywał Jerzy Wcisła (PO), senator RP.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%20.0 %80.0


Galeria / Konferencja PO ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-06-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (64)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ 123
  Poniedziałek, 04.06

  Nic gorszego już nas spotkać nie może od POpaprańców Nowoczesnych

 2. 2
  +5
  ~ Cieciorka
  Poniedziałek, 04.06

  Przypatrzcie się wszyscy dobrze komu będziemy zawdzięczać jak PIS zdobędzie Elbląg! A parafrazując słowa jest jeszcze szansa zaniechajcie tych dyrdymał i poprzyjcie jednego kandydata, który gwarantuje, że wejdzie do drugiej II jeśli nie wygra w I....Brak na fotkach wielu liderów, działaczy i sympatyków PO jest nadto wymowne.

 3. 3
  --8
  ~ wist
  Poniedziałek, 04.06

  Można, oczywiście że można i naszym Elblągu jest kandydat, który od wielu lat pracuje blisko ludzi. Jest odpowiednio przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta - dobrze wykształcony, kreatywny i z doświadczeniem samorządowym.

 4. 4
  +10
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 04.06

  A mnie ciekawi tytuł jaka to obywatelska koalicja jeśli co to już koalicja partii PO i Nowoczesna lub koalicja obywateli popierających obie partie ......Mało wspólnego to coś ma z koalicja obywatelska

 5. 5
  +20
  ~ Brawo Wy!
  Poniedziałek, 04.06

  Fotka nr 3 wymiata wszystko jasne! Przypatrzcie się tym co ich popieraja!

 6. 6
  +3
  ~ elblążanka
  Poniedziałek, 04.06

  Ręce opadają, ja tylko wierze w świadomość i mądrość elblążan. My mamy prezydenta i tylko ten prezydent spełni nasze oczekiwania, a jest to pan Wróblewski.

 7. 7
  +19
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Poniedziałek, 04.06

  Jaka "Nowoczesna"? Ten (nowo)twór w Elblągu nie istnieje. A Balbuza znów się ośmiesza i popiera POwców jako ich pożyteczny idiota.

 8. 8
  +5
  ~ Monika
  Poniedziałek, 04.06

  Wilk już był nic nie zrobił.Wrobel nic więcej nie zrobi polegał trochę dziur w mieście no i ten wiadukt na Zatorze prawie jak most Bielanski w Warszawie.mowa oczywiście o kosztach.Potrzeba kogoś nowego Kandydat z PO na razie nic nie mówi ale jak się nie spróbuje to nic się nie dowiemy.Bede za nim glosowała

 9. 9
  +5
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 04.06

  (...) Po ekipie widocznej na zdjęciach tuszę też, że szykuje się ciekawa dyskusja nt. m. in. praw kobiet, niepełnosprawnych czy jakości sądownictwa w tej kampanii. O ile tylko tzw. "opozycja" nie zredukuje swojej narracji do wyświechtanego i naiwnego "przyjdzie zły PiS i nas zje", bo choć nikt im w to już dawno nie wierzy, to takiej kurczowo trzymają się wciąż polityki. Na szczęście idzie nowe a czas post-styropianu już się skończył, PiS-PO - jedno zło.

 10. 10
  +16
  ~ Zapominacie
  Poniedziałek, 04.06

  Za waszych rządów wybudowano bankruta szymany i nie tzyczymy sobie by nadal dotowac to lotniska. Bankrut upada a wy że swoich pensji spłacać ie długi lotniska.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1269669532776