Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Mieczysław Krauze, KOD: Chcemy przeciwstawić się próbom manipulowania wynikiem wyborczym

22.02.2018, 07:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
Mieczysław Krauze, KOD: Chcemy przeciwstawić się próbom manipulowania wynikiem wyborczym
Fot. Ryszard Biel
- Zaczynamy organizować struktury mężów zaufania i obserwatorów społecznych, aby przeciwstawić się próbom manipulowania wynikiem wyborczym – zapowiedział Mieczysław Krauze z elbląskiego KOD-u, podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej.
 
Działacz Komitetu Obrony Demokracji przypomniał słowa Józefa Stalina: „Nie ważne, kto jak głosuje, ale kto liczy głosy”. - My to wiemy – zaznaczył Mieczysław Krauze. - Mówię o tym, co dzieje się na dole, w strukturach podstawowych, w wielu miastach, w całej Polsce. My po prostu będziemy robić swoje wierząc, że to da efekt.
 
Skąd postanowienie, aby działać w tym kierunku?
 
Praktyka polityczna ostatnich dwóch lat nie napawa optymizmem. Partia rządząca wielokrotnie udowodniła brak poszanowania zasad konstytucyjnych, na podstawie których objęła i sprawuje władze. Budzi to obawy o uczciwość zbliżających się wyborów samorządowych, a następnie parlamentarnych
 
– zaznaczył przedstawiciel elbląskich struktur KOD-u.
 
Jak stwierdził Mieczysław Krauze w działaczach KOD-u zrodziła się potrzeba kontroli zbliżających się wyborów. - Kontrola ta musi objąć zarówno sam akt wyborczy, jak i monitoring kampanii wyborczej, w której użycie niedopuszczalnych od strony prawa jak i dobrego demokratycznego obyczaju praktyk, w sposób istotny może wpływać na wynik wyborczy – mówił.
 
Jak ta kontrola miałaby wyglądać w praktyce? - W tej chwili w całej Polsce odbywają się spotkania, na których informujemy członków KOD-u, sympatyków KOD-u o tym, czemu służy akcja – dodał Mieczysław Krauze. - Jeśli wyłonią się listy kandydatów na mężów zaufania będą prowadzone dla tych osób szkolenia z procedur zachowania się w przypadku konkretnych, dwuznacznych sytuacji. Co robić, by nie zostać odsuniętym, by nasz głos obserwatora się liczył i był uwzględniony.
 
 
Komitet Obrony Demokracji broniąc fundamentalnych zasad istnienia demokratycznego państwa prawa, nie może obojetnie i biernie przyglądać się zbliżającemu się zagrożeniu. Przyszłe wybory samorządowe i parlamentarne będą najważniejszym sprawdzianem dla społeczeństwa obywatelskiego, dla zasad demokracji, do których obrony KOD został powołany. Polskie społeczeństwo musi mieć w tym czasie zapewnioną nieskrępowaną, niezmanipulowaną możliwość zdecydowania o przyszłości kraju, możliwości podjęcia decyzji wolnej, ze świadomością wszelkich jej konsekwencji
– opowiadał Mieczysław Krauze.
 
KOD chciałby, aby każda komisja miała męża zaufania. - Liczbowo to znacznie przewyższa struktury kadrowe KOD-u - przyznał  Mieczysław Krauze. - Dlatego będziemy zapraszali wszystkie osoby, które będą chciały uczestniczyć w szeroko rozumianego społeczeństwa obywatelskiego.
 
 
Sama ta idea, żeby kontrolować przebieg wyborów jest efektem pewnych doświadczeń. Widzimy, co się stało z Trybunałem Konstytucyjnym, co się dzieje z sądami (…) Jako opozycja mamy do tego prawo, by twierdzić, ze państwo, którym dzisiaj zarządza Prawo i Sprawiedliwość chce przejąc kontrolę nad wyborami
 
– dodał senator PO Jerzy Wcisła.
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ luki
  Czwartek, 22.02

  Kompromitacji końca nie widać. Mam was dość.

 2. 2
  +16
  ~ Moje miasto Elbląg.
  Czwartek, 22.02

  Platforma jest biznes , stara piękna polska kamienica , kupimy za grosze , ludzi tam mieszkających od lat , wy.....pppp...e...rrr. A sprzedamy za miliony dla wujka z niemiec. Ps. Za euro.

 3. 3
  --13
  ~ Pilnowac
  Czwartek, 22.02

  Bardzo dobrze pilnować Pisiorow bo rozwala ten nasz kraj w drobny mak

 4. 4
  --10
  ~ Uger
  Czwartek, 22.02

  Brawo! Baardzo Dobraaa inicjatywa! Trzeba obecnej władzy patrzeć na ręce. Przede wszystkim mieszkańcy Elbląga - Trzeba Iść na Wybory, trzeba oddać głos.

 5. 5
  +20
  ~ Jowita Okowita
  Czwartek, 22.02

  Oszuści wiedzą jak kręcić wyniki i dlatego ta obawa. Są już tak skompromitowani, że w uczciwym głosowaniu wypadną na śmietnik historii.

 6. 6
  +21
  ~ Anatol
  Czwartek, 22.02

  O jest Kandydat pelowski , a gdzie skompromitowane zaplecze.?

 7. 7
  +22
  ~ Turban
  Czwartek, 22.02

  Wcisla mężem zaufania haha a to dobre. Facet który został odwołany w referendum w kwietniu 2013roku, który bezpowrotnie stracił zaufanie i szacunek mieszkańców Elbląga. Granda!

 8. 8
  +17
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 22.02

  Mężowie zaufania już to widzę ile będzie chętnych zwolenników .Jak zwykle do roboty a sami na stołki .To już przerabialiśmy

 9. 9
  +15
  ~ uczeń
  Czwartek, 22.02

  Mniemy nadzieję, że demokratycznie nikt nie zagłosuje na KOD i PO, w wyniku czego liczenie będzie proste. Wszystkiego dobrego panom życzę, miłości, pomyślności i pomyślunku Amen.

 10. 10
  +18
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 22.02

  Niezła zamiana Krauze zamiast Kawy nie poprawi to odbioru ani wizerunku.....eh senator zero wyciągania wniosków z przegranego Referendum 2013 roku?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1110491752625