Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Wybory już za rok. Politycy zaczynają interesować się wyborcami

13.11.2017, 07:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory już za rok. Politycy zaczynają interesować się wyborcami
Fot. Archiwum redakcji
 Bezpłatne porady prawne, wszelkiego rodzaju pomoc a nawet nauka udzielania pierwszej pomocy. Politycy zaczynają się interesować wyborcami. Nic w tym dziwnego, przecież już za rok kolejne wybory samorządowe.
 
Zgodnie z kalendarzem wyborczym nowe władze samorządowe będziemy wybierali w listopadzie przyszłego roku. Termin jeszcze nie jest znany i ogłosi go Prezydent RP, Andrzej Duda. Jednak już teraz politycy zaczynają coraz częściej „uśmiechać się” do wyborców, kokietując ewentualny elektorat. Sięgają jednak w tej kwestii po sprawdzone i znane już metody działania. 
 
Wypić kawę, porozmawiać, udzielić pierwszej pomocy
 
Elbląska Platforma Obywatelska prowadzi „Poniedziałki z PO” czyli cykliczne spotkania radnych i parlamentarzystów tej partii z mieszkańcami miasta.
 
- Można przyjść nie tylko tak, jak na dyżur radnego, z własną sprawą, ale także po to, by po prostu porozmawiać, wypić kawę z posłem, prezydentem, a może nawet z przyszłym prezydentem – zaprasza senator RP Jerzy Wcisła. 
 
Organizatorzy „Poniedziałków z PO” twierdzą, że chcą budować wizerunek Elbląga, jako miasta przyjaznego. Czekają zatem na sygnały, co warto zmienić, a na co zwracać uwagę, by wykorzystać wszystkie atuty i potencjał naszego miasta.
 
– Czekamy na sygnały, co powinniśmy zmienić, na jakie rzeczy zwracać uwagę, by wykorzystać wszystkie nasze atuty rozwojowe – dodaje Elżbieta Gelert, poseł na Sejm RP.
 
Pierwsza pomoc …w biurze poselskim
 
Działacze PO przeprowadzili również kurs nauki pierwszej pomocy dla chętnych. Wśród zapraszających i aktywnych uczestników oczywiście jest Michał Missan – szef klubu radnych Platformy w Radzie Miasta Elbląga oraz mniej oficjalnie jeszcze kandydat tej partii na prezydenta Elbląga. Szkolenie odbywa się oczywiście…w biurze parlamentarnym PO w Elblągu.
 
Poseł Piotr Cieśliński (PO) promuje natomiast bezpłatne porady prawne w swoich biurach poselskich w Lidzbarku Warmińskim i w Ornecie. 
 
Radny chce pomagać
 
Wojciech Rudnicki (radny SLD), z wykształcenia i zawodu psycholog apeluje na facebooku do rodziców dzieci i do osób dorosłych, że chętnie udzieli bezpłatnych porad i konsultacji.
 
„Jeżeli jesteście zaniepokojeni tym co się dzieje z Waszym dzieckiem, coraz bardziej sprawia trudności, nie chodzi do szkoły, opuściło się w nauce, wpada w tarapaty, oddala się, jesteście w konflikcie, nie wiecie jak go rozwiązać, coś Was niepokoi i dręczy. Jesteście w trakcie rozwodu, albo przeżywacie inne trudności, które według Was odbijają się na dziecku. Warto spróbować skorzystać z BEZPŁATNEJ pomocy” – apeluje radny Rudnicki.
 
Inicjatywa jak najbardziej szczytna aczkolwiek trudno ją oderwać i oddzielić od politycznej działalności radnego.
 
Budżet Obywatelski – sposobem na polityczną promocję
 
Radni miejscy chętnie również angażują się w zgłaszanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego w Elblągu. Gdy ich wnioski uzyskają akceptację, oczywiście informują o tym społeczeństwo naszego miasta. Tak było w przypadku radnego PO Roberta Turleja, który zgarnął aż dwa projekty swojego autorstwa.
 
- Sjesta wygrała z czego bardzo się cieszę ale wygrał też mój drugi projekt, którym się nie chwaliłem i nie chciałem, aby było wiadome że to mój projekt. Jak się okazuje mieszkańcy postawili na rowery! – pisze na facebooku radny Robert Turlej (chodzi o wniosek radnego z okręgu nr 1 – „Poprawa infrastruktury rowerowej przy funkcjonujących ciągach”).
 
 Kiedy elblążanie zaczęli wytykać to radnym, oburzył się Robert Turlej.
 
- Jeśli radny nic nie robi to źle, jeśli coś robi to też źle. Nie rozumiem tego...Na jeden z moich projektów (wszystkich było 4) zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców, oznacza to, że te osoby chcą aby w Parku Modrzewie coś się działo. To nie jest tylko mój wymysł, przecież mogłem zgłosić swój pomysł jako propozycja radnego do budżetu miasta....ale ja poddałem projekt pod glosowanie, który poparli mieszkańcy. Nie wszyscy muszą popierać ten projekt...rozumiem i szanuję to ale stosunek ponad tysiąca głosów do kilku negatywnych komentarzy jest spory...więc dlaczego próbuje się szukać sensacji? – pyta radny.
 
Na razie nie widać specjalnej aktywności wyborczej po stronie Prawa i Sprawiedliwości.
 
Chociaż jak powiedział nam jeden z elbląskich radnych tej partii, spotykają się oni cały czas z mieszkańcami podczas dyżurów poselskich oraz wielu obchodów ważnych świąt.
 
Działacze PiS włączają się w akcje organizowane przez biuro parlamentarne Jerzego Wilka, jak chociażby inicjatywa przygotowania paczek świątecznych dla kombatantów.
 
GT

Oceń tekst:

Ocen: 8

%12.5 %87.5


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 13.11

  Kalkulacja - niezbyt to szczerze wygląda .Porady psychologiczne ,sztuczne oddychanie i sjesta .Sami oceńmy .Media za dużo promują partie ,Na tle tych lewicowych i peowskich popisów PIS wygląda przyzwoicie

 2. 2
  +8
  ~ Teraz to
  Poniedziałek, 13.11

  Przynieliscie sobie o ludziach. Teraz to pocalujcie nas wiecie w co. Na pośrednika tam was potrzebują.

 3. 3
  +18
  ~ won z PiS !!
  Poniedziałek, 13.11

  Można mieć nadzieję, że ci którzy nie chodzą do wyborów - teraz pójdą i przynajmniej na szczeblu samorządowym pogonią raz na zawsze Przerażająco inaczej Sprawiedliwych !

 4. 4
  +2
  ~ Czytelnik
  Poniedziałek, 13.11

  Teraz interesują się wyborcami a po wyborach w du.... e ich mamy. Skąd my to już znamy.

 5. 5
  0
  ~ Minus
  Poniedziałek, 13.11

  Na przykładzie poprzednich wyborów, to dla PIS potrzeba ok. 4 tysiące głosów, żeby wygrać na prezydenta. Jest okazja, jest.

 6. 6
  +1
  ~ zrezygnowana
  Poniedziałek, 13.11

  Ja już na ŻADNE wybory nie pójdę. Czuję się jak maszynka do zdobywania koryta a nic się nie zmienia.

 7. 7
  --7
  ~ Ja
  Poniedziałek, 13.11

  Treść artykułu nie oddaje rzeczywistości. PO spotyka się z mieszkańcami od początku kadencji parlamentarnej, a szkolenie z pierwszej pomocy odbywa się drugi lub trzeci raz. Proszę zasięgnąć informacji w Biurze Parlamentarnym PO. Przypisanie tych inicjatyw najbliższym wyborom jest mało uczciwe.

 8. 8
  0
  ~ elblązanka
  Poniedziałek, 13.11

  Ciekawe jakie mają programy, jak zamierzają dbać o nasze dobro, Spółki Miejskie. No zobaczymy, czy potrzebni jesteśmy tylko do oddania głosu.Mam nadzieje , że mieszkańcy na takie coś nie dadzą się już nabrać.No i mam nadzieję , że nie będzie podwyżki za wodę, chociaż już PO i SLD wyraziło zgodę jak napisano na innej stronie.

 9. 9
  +12
  ~ klik
  Poniedziałek, 13.11

  PiS "nie musi" zabiegać bo zarządza konfliktem, strachem i manipulacją, czyż nie tak?

 10. 10
  +5
  ~ dolores
  Poniedziałek, 13.11

  Nie rozumiem: nic nie robią- źle; robią- niedobrze. Jakiś brak konsekwencji. Z drugiej strony przed wyborami zaczyna się ruch, nic odkrywczego. Nihil novi....

 11. 11
  +2
  ~ Anna
  Poniedziałek, 13.11

  Troszke zdziwil mnie ten artykul.ale..ja i moja rodzina "doznalismy" pomocy juz w 2015 roku wiec cos chyba nie tak Ale tak to juz jest pomaga ktos zle, nie pomaga jeszcze gorzej..Lubimy krytykowac i tyle.no coz...

 12. 12
  --10
  ~ Krótko
  Poniedziałek, 13.11

  PiS oczywiście tak, obiecali i wywiązał się i wywiązuje. Tego nikt nie zakwestionuje. A reszta to haczki i w buraki. Ukarać przykladnie poprzedników za przekręty i afery, za straty. A w Elblągu wszyscy na posredniak. Nie nadają się na stołki.

 13. 13
  +6
  ~ Dede
  Poniedziałek, 13.11

  Wybieranie ciągle tego samego i spodziewanie się odmiennych rezultatów, to chyba książkowa definicja szaleństwa.

 14. 14
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 13.11

  Problem jest zasadniczy, że ogólnie jedni narzekają na PIS inni na PO, a potem idą w myśl działania idioty użytecznego i głosują na tych omnibusów złotoustych z partii politycznych. A u nas co ciekawe jeszcze może dojść do wyjątkowego mezaliansu obu partii w myśl aby nie wygrał tylko ten co jest.......Czekam na zmianę ordynacji, żeby cyrk kończył się po pierwszej turze!

 15. 15
  --3
  ~ ja
  Poniedziałek, 13.11

  Na szkoleniu z pierwszej pomocy byłam u nich w zeszłym roku, żadna nowość. W zeszłym roku robili także rozliczanie PIT-ów. Te spotkania w poniedziałki też były. Fajnie, że to robią

 16. 16
  +3
  ~ Karaczan
  Poniedziałek, 13.11

  Pod żadnym pozorem nie głosować na wszy i gnidy z PO. Oni już byli. Nigdy więcej PO!

 17. 17
  +2
  ~ opus
  Poniedziałek, 13.11

  zaglosuje na PIS tylko wtedy gdy do konca swojej kadencji wsadza do wiezienia, hanne gronkiewicz walc, donalda tuSSka, slawomira nowaka , cezarego grabarczyka, radoslawa sikorskiego, petru, oraz tego pajacyka budke. Trzeba rozliczyc zlodzieji i zdrajcow polski. bez tego nie mozna budowac normalnego spoleczenstwa. Jesli PIS tego nie zrobi to na nich juz wiecej nie zaglosuje. Domagam sie ukarania tych przestepcow.

 18. 18
  --3
  ~ awa
  Poniedziałek, 13.11

  Szkolenie z pierwszej pomocy było super pomysłem!!! Nie przejmujcie sie komentarzami i róbcie swoje. Sa tacy, którzy to doceniają. malkontenci zawsze się znajdą

 19. 19
  --7
  ~ Krysia
  Poniedziałek, 13.11

  Ja I tak zaglosuje na Pana Missana. Bravo Panie Michale

 20. 20
  0
  ~ Jedzie lewizną!
  Poniedziałek, 13.11

  To i.e czy tvn?

 21. 21
  0
  ~ Opus
  Poniedziałek, 13.11

  Krysia za co bijesz bravo idiotko?Nigdy więcej antypollakow i buffonow z PO. Trzeba się rozwijać.

 22. 22
  +4
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 13.11

  Takie przymiarki do wyborów Po to żenada. Prezydent Wróblewski nie tylko dla obywatela, ale i dla organizacji działających w Elblągu zazwyczaj nie ma czasu. W czasie kadencji nie dźwignęli wielu spraw ważnych dla miasta, a teraz chcieliby żeby na nich głosować? A Pan Wcisła to już totalna porażka. Obyśmy powtórnie nie mieli takich reprezentantów. Redakcję prosiłbym o większą obiektywność i bezstronność polityczną bo niektóre wpisy mogą sugerować, że jesteście politycznym portalem, a nie wiem czy tego chcecie.

 23. 23
  +4
  ~ mmrmmr
  Poniedziałek, 13.11

  Zdelegalizować Platformę Obywatelską

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.