Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator Jerzy Wcisła pojechał na Ukrainę. Jest przetrzymywany w hotelu w Odessie (aktualizacja)

13.07.2016, 15:41:25 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Jerzy Wcisła pojechał na Ukrainę. Jest przetrzymywany w hotelu w Odessie (aktualizacja)
fot. nadesłane

Senatorowie Platformy Obywatelskiej, Jerzy Wcisła i Jan Rulewski, pojechali do Odessy na Ukrainie, by spotkać się z matkami osób, które zginęły dwa lata temu podczas zamieszek. Teraz nie mogą opuścić hotelu. - Nie wiemy jak sytuacja się rozwinie, nie czujemy się bezpiecznie - wyraził swoje obawy Jerzy Wcisła.

Zamieszki, do jakich doszło 2 maja 2014 r. , toczyły się między zwolennikami a przeciwnikami rewolucji na Ukrainie. Zginęło wówczas 48 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Aby zwrócić uwagę świata na zaistniałą na Ukrainie sytuację, Rada Matek 2 Maja, organizuje spotkania z gośćmi z różnych krajów, by móc wyjaśnić to, co się stało.  Sfinansowali oni przyjazd Jerzego Wcisły i Jana Rulewskiego.

 

Razem z senatorem Janem Rulewskim mieliśmy dzisiaj spotkać się z matkami osób, które zginęły 2 maja 2014 roku podczas zamieszek w Odessie na Ukrainie. Zostaliśmy jednak zablokowani przez tzw. Automajdan i nie możemy wyjść z hotelu. Pojawiły się media ukraińskie, policja i konsul Polski na Ukrainie. Nie wiemy jak sytuacja się rozwinie, nie czujemy się bezpiecznie

- informował za pomocą Facebook-a Jerzy Wcisła.

Wejścia do hotelu pilnuje grupa ludzi, która nie chce dopuścić do spotkania senatorów z Radą Matek 2 Maja. Mężczyźni podają się za członków Automajdanu, czyli zrzeszenie niezależnych grup kierowców funkcjonującego na  Ukrainie od 1 grudnia 2013 r. To jedna z organizacji działających na rzecz  rewolucji na Ukrainie.

Dwie godziny temu do hotelu wpuszczono media z Ukrainy.

Mini konferencja prasowa odbyła się w moim pokoju w hotelu. Był u nas przedstawiciel OBWE (Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie - przyp.red.), teraz nie wpuszczono przedstawiciela IFBG (International Foundation for Better Governance)

-  relacjonuje  Jerzy Wcisła.

Kilkanaście minut temu Pieter Stockmans, dziennikarz z Brukseli, mógł porozmawiać z Jerzym Wcisłą.

Senator nie ukrywa, że nie czuje się bezpiecznie, mimo iż na miejsce przyjechała policja oraz konsul Polski na Ukrainie.

Politycy do Polski mieli wrócić w czwartek. Czy uda im się, jak zaplanowali, spotkać jeszcze  z lokalnymi działaczami praw człowieka i upamiętnić ofiary zamieszek w Odessie?

Do sprawy powrócimy, gdy uzyskamy więcej informacji na ten temat.

Aktualizacja:


O godz. 16.00 senatorowie zostali wypuszczeni z hotelu. Nie wiedomo, czy planowane spotkanie z Radą Matek 2 Maja dojdzie do skutku.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Polak......
  Środa, 13.07

  a może powiedzieć mu teraz tak jak powiedział kiedyś jego prezydent komoruski o Prezydencie Kaczyńskim?

 2. 2
  +9
  ~ swojak
  Środa, 13.07

  TAKIE OSOBISTOSCI NA TAKA OKAZJE LUDZIE TOZ TO SENATORY WSZEDZIE SIE WKRECA ABY ZAISTNIEC TOZ TO DLA NAS ZA NASZE PIENIADZE DLA NASZEGO DOBRA MOZE BY TAK ICH TAM ZOSTAWIC KOBIETY UKRAINSKIE WEZCIE TYCH SENATOROW I NECH WAM TAM POMAGAJA W TEN SPOSOB I NAM POMOGA NIECH TAM SIE OSTANA SKORO MAJA POMOC CHYBA ZE NA POKAZ TA WYCIECZKA I PO POWROCIE BEDA KRECIC FILM SENSACYJNY PT.,, PORWANI SENATORZY "

 3. 3
  +18
  ~ olo
  Środa, 13.07

  W celu przyppmnienia, Ci ludzie w Odessie zostali zywcem spaleni przez ukraincow. Wołyn pamietamy.

 4. 4
  +12
  ~ lola
  Środa, 13.07

  Pojechały dwa pacany a ten jeden to nawet z demencją starczą.

 5. 5
  +10
  ~ kat
  Czwartek, 14.07

  Pojechał i niech tam zostanie wśród swoich Ukraińskich braci

 6. 6
  +10
  ~ vbnm
  Czwartek, 14.07

  znów lanser Wcisła, szkoda bo mógł tam zostać na stałe.! A swoją drogą teraz to pożyje sobie, znów nic nie robi tylko podróżuje za darmo za kase podatników.! Oczywiście efektów żadnych z tego, jak zwykle!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5138771533966