Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Elblążanie skarżą się na akty wandalizmu na cmentarzach. Wróblewski: „Nie mam takich informacji”

03.07.2015, 12:20:49 Rozmiar tekstu: A A A
 Elblążanie skarżą się na akty wandalizmu na cmentarzach. Wróblewski: „Nie mam takich informacji”

Coraz częstszej słyszy się o powtarzających się  aktach wandalizmu na elbląskich cmentarzach. Zgłoszenia dotyczą zarówno Cmentarza przy ul. Agrykola, jak i Cmentarza Komunalnego Dębica. Ten problem poruszył na ostatniej sesji Rady Miasta Wojciech Rudnicki (SLD). Jak do tematu ustosunkował się Prezydent Elbląga Witold Wróblewski?

Wśród licznych interpelacji  złożonych podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miasta, Wojciech Rudnicki zwrócił uwagę na problem, który kilkukrotnie zgłaszali mu elblążanie. - W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Elbląga o  powtarzających się aktach wandalizmu na elbląskim cmentarzu Agrykola proszę Pana Prezydenta o udzielenie informacji – mówił.

Czego radny SLD chciał się dowiedzieć? - Czy i w jaki sposób zabezpieczone są elbląskie Cmentarze Komunalne Dębica i Agrykola przed wandalami, którzy niszczą i okradają miejsca pochówku? – pytał Wojciech Rudnicki.

Radny chciał także, aby w 2016 r. wzięto pod uwagę wygospodarowanie środków na monitoring, mogący rozwiązać ten problemu. - Zwracam się z wnioskiem o uwzględnienie w przyszłym roku budżetowym środków finansowych na zainstalowanie monitoringu na elbląskich nekropoliach. Przypomnę, że taki wniosek był już składany do Prezydenta Miasta przez radnych skupionych wokół Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych pod koniec października 2013r. Jednogłośnie zawnioskowali oni do Prezydenta Miasta o zaplanowanie w budżecie na 2014 rok środków na montaż monitoringu wizyjnego na elbląskich cmentarzach komunalnych – podkreślał.

W porządku obrad sesji Rady Miasta uwzględniono czas, na to, by Prezydent mógł odnieść się choć do części interpelacji bądź wniosków złożonych przez radnych. Witold Wróblewski skomentował m. in.  temat poruszany przez Wojciecha Rudnickiego.
 

Jeśli chodzi o zabezpieczenie cmentarzy to nie mam takich informacji ani z policji, ani zgłoszonych interwencji, żeby doszło do wzrostu aktów wandalizmu na cmentarzach. Są zabezpieczone w tym sensie, że w czasie pracy  administracji bramy są otwarte, a później są zamykane.  Czy powinniśmy rozszerzać monitoring? Myślę, że przy tym całym programie rozszerzenia monitoringu miejskiego musimy sobie na to pytanie odpowiedzieć

– stwierdził prezydent Wróblewski

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%86.7 %13.3


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ Śpij Wróbelku, Śpij
  Piątek, 03.07

  Wróblewski przyjął POzycję Bronka Komorowskiego. :"Śpię przez cłą kadencję . POtem się wezmę do pracy , przy następnych wyborach. A tera śpię , jakoś to będzie". Dobranoc , Wróbelku. Obyś się , chłopie nie obudził ...w kolejce na POśredniak już wkrótce.

 2. 2
  +30
  ~ overt
  Piątek, 03.07

  No niestety sam będąc kilka dni temu na cmentarzu Agrikola widziałem zdewastowane groby. Również z grobu moich bliskich skradziono elemnty. Coś chyba jednak z tym trzeba zrobić .

 3. 3
  --6
  ~ cieciorka
  Piątek, 03.07

  Jeżeli radny zajmuje się takimi bzdurami i jeszcze pyta o to prezydenta na sesji rady miasta to jestem pełna obaw kogo radny się zapyta jak żona mu odmówi....?

 4. 4
  +8
  ~ ziutka
  Piątek, 03.07

  Uważam, że już dawno powinien być monitoring na cmentarzach. Złodzieje kradną praktycznie wszystko : doniczki, kwiaty i znicze. Cokolwiek postawię na grobie mojego syna to po kilku dniach wiadomo, że będzie skradzione. Niektórzy z mieszkańców nie widzą problemu bo widocznie ich nie dotyczy. Ciekawe, czy też uważałabyś, że to " bzdura" gdybyś doświadczyła śmierci kogoś bliskiego, nosiła w sercu ból i żałobę po zmarłym np. dziecku, a na grobie nie możesz położyć nawet kwiatka, bo na następny dzień już go nie będzie . Trzeba tego doświadczyć, żeby określić to " bzdurami".

 5. 5
  +2
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 03.07

  A jak tam Panie Rudnicki centrum rehabilitacji na Zawadzie i nowe parkingi w bliżej nie określonym miejscu w mieście ?? Natomiast co do tematu wandalizmu na cmentarzach temat znany od wielu lat i nie tylko przez obecna ekipę rządząca miastem . Zadeklarował się Pan ,że skutecznie będzie działał w zakresie walki z dopalaczami . Coś ucichło a tak ładnie miało być https://www.youtube.com/watch?v=P_u0-ZL5gjQ a może będzie , tylko kiedy ??? Ile zarabiają Radni " wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodniczący komisji stałych 85 proc. tej kwoty, czyli 2 252, 24 zł, wiceprzewodniczący "

 6. 6
  +2
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 03.07

  sld martwi sie o cmentarze poniewaz po nastepnych wyborach tam jest ich miejsce, koniec z sld

 7. 7
  --2
  ~ teraz
  Piątek, 03.07

  Chcieliśta to mata nowego Prezydenta a teraz kraczecie.A ostrzegali i co ?????

 8. 8
  +3
  ~ a propos
  Piątek, 03.07

  idzie kobieta przez cmentarz Agrykola trochę się boi - ale widzi że idzie jakiś facet. Podbiegła i prosi czy może z nim isc dalej bo tak się boi. Idą kawałek a kobieta pyta nieznajomego - a Pan nie boi się tak sam tu chodzić? Facet na to - proszę Pani - jak żyłem to strasznie się bałem - ale teraz ......... :)

 9. 9
  +8
  ~ beta
  Piątek, 03.07

  Monitoring na cmentarzu jest potrzebny, na podstawie doświadczeń własnych i moich znajomych wiem, że kradzieże kwiatów, zniczy, metalowych elementów na nagrobkach są dość powszechne. Cmentarz to miejsce szczególne, rozumiem żal osób, które wydają pieniądze, by ozdobić grób, a tymczasem ich starania idą na marne. Moim zdaniem radny słusznie ten problem podniósł.

 10. 10
  +13
  ~ cosik
  Piątek, 03.07

  Czyżby pan Wróblewski był oredownikiem jedynie "słusznych" informacji? Tak samo jest głuchy na krytykę wyboru pana z Ełku na kierownika sportu i turystyki, też pan panie Wróblewski nie ma takiej informacji? Ale jesteś pan na Urzędzie Prezydenta z woli mieszkańców i powinieneś pan coś tam wiedzieć. A mieszkańcem Elbląga przecież pan jesteś. Wszyscy wiedzą a pan nie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.