Niedziela, 24.01.2021, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Posłanka Elżbieta Gelert (PO): "Jesteśmy sterowani, a nie jesteśmy wolni"

20.05.2015, 15:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Elżbieta Gelert (PO): "Jesteśmy sterowani, a nie jesteśmy wolni"
Fot. Adrian Sajko

- W całej Polsce wszyscy członkowie Platformy spotykają się z lokalnymi mediami, aby dyskutować na temat demokracji i wolności. Czy faktycznie demokracja jest w Polsce? Czy ta wolność jest? - pytała poseł Elżbieta Gelert, która wraz z posłem Piotrem Cieślińskim oraz szefem elbląskich struktur PO, Jerzym Wcisłą, chcieli zaapelować do wyborców, aby poszli zagłosować w niedzielnych wyborach.

Podczas konferencji posłanka skupiła się na podkreśleniu jak ważne jest, aby uczestniczyć w wyborach. - Po to mamy wolność i po to nam ją dano, aby nią w sposób mądry rozporządzać. Może nie do końca umiemy z tej wolności korzystać, ale możliwość pójścia na wybory to jest też ta wolność demokratyczna - stwierdziła posłanka. - Należałoby bardzo dużo poświęcać mądrej demokracji.

Bardzo mała frekwencja kolejny raz daje do myślenia. Czy wyborcy nie wierzą w składane przez polityków obietnice, a może politycy je składający im nie odpowiadają?

Trzeba uczestniczyć w życiu społecznym. Bardzo mało ludzi to robi. Ci ludzie, my wszyscy, zaczynamy być sterowani i jesteśmy sterowani, a nie jesteśmy wolni. Jeżeli garstka ludzi biorąca udział w jakimś wydarzeniu wydaje opinie o tym, co usłyszała czy widziała, czy media (...) wydają opinię, to jest ona w jakimś stopniu subiektywna. Myślę, że warto byłoby zaapelować, aby ludzie pomyśleli o tym, jak tą wolność wykorzystać

- stwierdziła.

Przypomnijmy, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzy się kandydat Platformy Obywatelskiej - Bronisław Komorowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Duda. -  Każda ze stron będzie namawiała na swojego kandydata, bo każda partia jest po to, żeby wygrywać, żeby próbować powiedzieć, że to nasze poglądy będą słuszne - zaznaczyła Elżbieta Gelert. - Wiadomo, że jeśli ja reprezentuje Platformę Obywatelską to będę zawsze stawała za przedstawicielami Platformy. Każdy z nas ma  jeden głos i powinien to wykorzystać. Pozostawanie w domu niczego nie zmienia. (...) Poczujmy się odpowiedzialni za kraj.

Niska frekwencja dotyczy nie tylko wyborów ogólnopolskich. Niezbyt przekonani do oddania swojego głosu w lokalnych wyborach są również mieszkańcy naszego miasta.

Policzyłem ilu elblążan wybiera władze, które rządzą w Elblągu. To są wybory, które nas bardziej angażują, bo znamy  ludzi, na których głosujemy i chętniej bierzemy w nich udział. Ale wyszło, że od 11 do 13 proc. ma swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej. Do Rady w Elblągu potrafią wejść osoby, które uzyskały  poparcie od 200 osób

- zaznaczył Jerzy Wcisła.

Jak, zdaniem przedstawicieli PO, rozłożą się głosy wyborców, którzy w I turze głosowali na kandydatów, którzy nie przeszli do II tury? - Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia i fakt iż senatorowie Prawa i Sprawiedliwości w komisji zagłosowali przeciwko referendum, które dotyczy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, a jest to sztandarowa idea Pawła Kukiza (...) to jest chyba wyraźny sygnał na kogo zagłosują jego zwolennicy - stwierdził poseł Piotr Cieśliński.

- Myślimy, że głosy rozłożą się między tych dwóch kandydatów. Nie będzie tak, że jeden z nich otrzyma wszystkie głosy. Oceniamy, że część osób, które głosowały na Kukiza, może w ogóle nie pójść zagłosować. Natomiast ci, którzy pójdą rozdzielą się  między jedną a drugą stronę - dodała Elżbieta Gelert. - Co do nawoływania SLD, to jest trochę śmieszne, gdy pan Miller mówi, że jak na razie żaden kandydat go nie przekonał. To zaczyna zakrawać na coś śmiesznego. Natomiast wszyscy zwolennicy tych osób, które w I turze zdobyły mało głosów (...) sądzę, że część z nich zagłosuje na Bronisława Komorowskiego.

O tym, jaką decyzję podejmą Polacy i czy frekwencja w II turze się polepszy przekonamy się już w najbliższą niedzielę, 24 maja 2015.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ anty PO
  Środa, 20.05

  pójdziemy żeby was POgnać

 2. 2
  +34
  ~ no comment
  Środa, 20.05

  A to ciekawe jak było referendum w sprawie odwołania Grzegorza Nowaczyka to te same osoby namawiały aby pozostać w domu...

 3. 3
  --7
  ~ HAH
  Środa, 20.05

  Elcia dobrze mówisz,polać jej :)

 4. 4
  +21
  ~ aleus
  Środa, 20.05

  Co do sterowania, to mówicie o sobie towarzysze. Macie swoje Kraciki, które was pociągają jak pacyny za sznurki. Muszą mieć dostęp do jakichś sondazy, bo pali im sie grunt pod nogami. Widzicie te spocone karki i rozbiegane oczka? Idzie zmiana i Bogu za to chwała. Na wieki.

 5. 5
  +28
  ~ dosyć
  Środa, 20.05

  Kobieto czym sie zajmujesz bo tym o czym pisze to nie:Dosyc jeżdżenia do olsztyna by się leczyć bo w Elblągu są szpitale tylko brak jest wszystkich oddziałów.

 6. 6
  +34
  ~ anonim
  Środa, 20.05

  znalazła się mentorka od siedmiu boleści, poseł za dychę, żenada, znamy cie już dobrze, a jesienią się policzymy przy urnach!

 7. 7
  +20
  ~ fakt, jesteście sterowani
  Środa, 20.05

  Wyeliminowano z decydowania o państwie 70% obywateli. Wywłaszczono z majątku narodowego po PRL taką samą albo i większa ilość Polaków. Na SAKSY wysłano 2 mln obywateli, na bezrobocie 2,5 mln oficjalnie, a 4mln z nierejestrowanymi. Nigdy nie zapytano w referendum Polaków o zgodę na zmianę ustroju (komuna pytała). Przekazano banki, media i przemysł w obce ręce za złotówkę w zasadzie z pominięciem 99% obywateli. W wyborach wystawiono nam jako kandydatów pustych pajaców o identycznych poglądach. Wiemy jakie mają żony, jakie i ile dzieci, gdzie te dzieci pracują i jakie są utalentowane, jacy byli przystojni i jacy wspaniali w jakie pieluszki sr.... . O programie i pracy dla społeczeństwa i państwa żadnych niusów

 8. 8
  +17
  ~ turban
  Środa, 20.05

  cala platforme nalezy wyciac w pien! dla dobra polski! aby polska byla polska a nie landem izraela i rosji! PO won! mam nadzieje ze bronek POpilnuje zyrandola tylko do niedzieli. a pozniej won!

 9. 9
  +22
  ~ Polak
  Środa, 20.05

  Jak zwykle obłuda w Partii Obłudy. Jak było święto demokracji (juz większego jesli chodzi o demokracjęto nie ma) referendum na Nowaczyka,to agitowali aby olać demokrację i nei iśc na referendum. To samo było w przypadku referendum w Warszawie Walcowej, tam nawet Komorowski agitował aby olać demokrację i nie iść na referendum,a teraz oni obłudnie gderają o demokracji.I oczywiście dodatkowa bezczelna maniPOlacja, jakoby senatorowie PiS zaglosowali przeciwko JOW,a prawda jest taka,ze Bronek chciał zrobić referendum nie o same JOW, tylko m.in. też o"rozstrzyganie sporów ze skarbówką na korzyść podatnika"(cokolwiek to do końca znaczy) -jednak rząd przecież mial teraz własnie przyjać nową ordynacje podatkową,gdzie taki zapis miał tam być,więc defakto byśmy glosowali nad czymś co jest niekatualne

 10. 10
  +9
  ~ Polak
  Środa, 20.05

  Więcej o tym tutaj, za RMF FM: http://niezalezna.pl/67041-komorowski-nie-zna-granic-kompromitacji-proponuje-referendum-z-nieaktualnym-pytaniem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6406269073486