Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

W każdy piątek wicewojewoda Grażyna Kluge będzie przyjmowała w Elblągu

04.04.2014, 13:34:57 Rozmiar tekstu: A A A
W każdy piątek wicewojewoda Grażyna Kluge będzie przyjmowała w Elblągu
fot. Adrian Sajko

Dziś (4 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, Jacka Protasa, wojewódy Mariana Podziewskiego oraz wicewojewody Grażyny Kluge, która została wybrana na to stanowisko 12 marca br. Podczas spotkania przedstawione zostaly m.in. nowe zadania wicewojewody.

Postanowione zostało podczas pierwszego spotkania wojewody, że zorganizowane będą inne formuły współpracy m.in. dla regionu elbląskiego. – Jest delegatura, która od dłuższego czasu jest obsługującą interesantów, natomisat nie reprezentującą przedstawiciela rządu – mówi wojewoda Marian Podziewski. - Z tego tytułu uzgodniliśmy, żeby jeden dzień w tygodniu, czyli każdy piątek, ta obsługa była na miejscu w Elblągu. W tym dniu można się spotkac z panią wojewodą. Nie chodzi o same skargi, ale także o obsługę taką jak proponujemy w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, tyle że będzie się to odbywać na miejscu w Elblągu. Chcemy zbliżyć urzędy i podkreślić wagę delegatury elbląskiej. Jest do dobry, sprawdzający się pomysł. Dużo jest osób, które przychodzą do delegatury urzędu wojewódzkiego. Interesantów jest dużo, którzy przychodzą do delegatury i przedstawiają swoje problemy do rozwiązania. Uważam, że taką bezpośredniość będziemy utrzymywac jak najdłużej. Delegatura jak przedstawicielstwo rządu w terenie jest niezbędna. Grażyna Kluge będzie dostępna w każdy piątek, co podwyższa sprawność urzędu.

Nowowybrana wicewojewoda, Grażyna Kluge, również podkreśla, że pomysł się sprawdza i jest wiele osób zainteresowanych kontaktem i pomocą Urzędu Wojewódzkiego. – Przychodzą osoby prywatne, przedstawiciele instytucji czy organizacji – mówi Grażyna Kluge. - Kontakt jest łatwiejszy i szybszy, co powoduje dużo sprawniejsze rozwiązania. Na pewno nie wszystkie problemy zostają od ręki załatwione, ale zdecydowanie szybciej ukierunkowane są na dobrą drogę. Nie trzeba jechać do Olsztyna, żeby załatwić jakąś sprawę.

Marszałek Jacek Protas wyraził swoje zadowolenie z wybrania Grażyny Kluge na stanowisko wicewojewody ze względu na to, że będzie to osoba reprezentująca nasze miasto. – Bardzo się cieszę, że nie tylko we władzach samorządowych województwa, ale także we władzach rządowych będzie funkcjonował przedstawiciel Elbląga – stwierdził marszałek.

Maciej Traczyński

Oceń tekst:

Ocen: 9

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ miszmasz
  Piątek, 04.04

  Jak to już zaczynają co niektórzy się ujawniać, bo inaczej to nikt by nie wiedział , gdzie jest Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Pan Protas pewnie będzie startował znowu , więc to chyba takie przypomnienie. Tylko,że dla Mnie to niema znaczenia kto będzie nowym marszałkiem, może gdyby przyszedł nowy pełen sił twórczych to chyba byłoby lepiej.A po co te zdjęcia?Kiedyś zachwycałam się panią Klugę,że taka ładna kobieta .

 2. 2
  +6
  ~ petent Jarosław
  Piątek, 04.04

  No tak, wcześniej w domu. Pani Kluge proponuję aby pryzmowała w piątki i poniedziałki. Tyle przecież spraw ...

 3. 3
  +8
  ~ anituanitam
  Piątek, 04.04

  "nie chodzi o same skargi", a o co chodzi? . Najlepiej to wyznaczyć pracę od poniedziałku do piątku w Elblągu, nie będzie musiała ta pani dojeżdżać- bo to meczące.

 4. 4
  --12
  ~ Elblążanka
  Piątek, 04.04

  I bardzo dobrze, że pani wojewoda będzie przebywała często w Elblągu. Po co ma się marnować w tym zapyziałym Olsztynie. Grunt, że załatwiła kasę dla miasta. Uważam, że Pani Grażyna będzie godną kandydatką na prezydenta Elbląga w jesiennych wyborach. Mądra, piękna, kompetentna-będzie wspaniałym prezydentem, który przez przekop mierzei wyprowadzi nas na szerokie i bezkresne wody-PANI WOJEWODO-wracaj do nas, tu jest Twoje miejsce i prowadz jako prezydent. Ma Pani nasze głosy.

 5. 5
  +2
  ~ mius
  Piątek, 04.04

  ~Elblążanka : mów za siebie...

 6. 6
  --9
  ~ hi
  Piątek, 04.04

  Bardzo się cieszę z wyboru Pani Wojewody, tym bardziej, że jest to osoba związana z PO. Napewno poprawi prestiż Elbląga.

 7. 7
  +9
  ~ kiedy powrót instytucji do Elbląga
  Piątek, 04.04

  KIEDY wróci dyspozytornia pogotowia do Elbląga???KIEDY wrócą niektóre instytucje-biura do Elbląga a nie olsztyn wszystko zgarnął do siebie.Miały byc dwa równorzędne miasta to wcielajcie to w życie.

 8. 8
  +2
  ~ jaPolak
  Piątek, 04.04

  A po co ma przyjmować elblążan? Z szarym człowiekiem PO przekrętu nie zrobi, więc pytam po co?

 9. 9
  +5
  ~ ddd
  Piątek, 04.04

  a czemu nie np. w środę?? czyli za pieniadze podatników pani v-ce wojewoda będzie wracała do domu

 10. 10
  +1
  ~ beta
  Piątek, 04.04

  Dobrze pomyślane, ta pani to przecież osoba dość zaawansowana wiekowo więc będzie miała wydłużony weekend. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przychodził do tej pani ze swoim problemem, bo to tylko czasu szkoda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2647731304169