Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Wilk spotkał się z mieszkańcami Zawady - posłuchaj materiału dźwiękowego

22.01.2014, 07:01:40 Rozmiar tekstu: A A A
 Jerzy Wilk spotkał się z mieszkańcami Zawady - posłuchaj materiału dźwiękowego

Wczoraj (21 stycznia), o godz. 17:30, w świetlicy SM Zakrzewo, rozpoczęło  się spotkanie prezydenta Elbląga, Jerzego Wilka z mieszkańcami osiedla Zawada. Wraz z prezydentem na spotkanie przybył wiceprezydent Janusz Hajdukowski, a także dyrektorzy departamentów UM, Podinspektor Piotr Cioła, Naczelnik Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej Policji oraz dzielnicowi osiedla Zawada.

- 15 lipca (2013) rozpocząłem pracę jako prezydent miasta Elbląga – przypomniał na wstępie Jerzy Wilk. - Jak państwo wiecie było w Elblągu referendum, władze zostały odwołane poprzednie, odbyły się wybory. Fakt, że byliśmy na ustach całej Polski, ale wydaje mi się, że wszyscy woleliby, żebyśmy byli na ustach Polski z innych powodów. Nie wyborczych, tylko jako miasto przyjazne mieszkańcom.

Podczas swojego wystąpienia prezydent zaznaczył, że nie będzie odpowiadał na pytania związane ze Spółdzielnią. - Jestem od pół roku prezydentem, staram się pewne rzeczy realizować, które wymagały szybkich decyzji. Czasu nie było za dużo. W każdym razie jest to trzecie moje spotkanie z mieszkańcami miasta. Nie na wszystkie pytania będę mógł odpowiedzieć, ponieważ część pytań może dotyczyć państwa Spółdzielni. Ja tutaj tylko mogę doradzać, a nie reagować, ponieważ wiem, że sporo problemów jest w tej Spółdzielni - mówił. - Spółdzielnia jest stara, od wielu lat funkcjonująca w naszym mieście. Bardzo ważna dzielnica naszego miasta. Kiedyś każdy zabiegał, żeby mieszkać na Zawadzie, bo były tu dobre warunki w porównaniu do innych dzielnic miasta. Teraz każdy raczej stara się uciekać z Zawady, ponieważ i warunki się pogorszyły, i niestety koszty utrzymania są znacznie wyższe.

Prezydent opowiedział także o inwestycjach. - Chciałbym powiedzieć parę takich rzeczy, które zrobiłem. Na pewno najważniejsze teraz dla miasta to są inwestycje drogowe, które realizujemy. Tą inwestycję na drodze wojewódzkiej 504, czyli od Feniksu, w kierunku ulicy Teatralnej i Nowowiejskiej, na pewno zrealizujemy przed terminem. Na wiosnę, firma Eurovia obiecała, że skończy. Gorzej z tą Browarną i drogą 503. Ale już jest poprawa, bo do Robotniczej dojechaliśmy, jest ten węzeł na Robotniczej nowy i już można przejechać w kierunku państwa dzielnicy - zaznaczał Jerzy Wilk. - Mówiono o tym stadionie, że on jest ważny dla miasta. Ja nie ukrywam, że jest ważny, natomiast do mnie, jako prezydenta miasta, trafiało wiele petycji mieszkańców, że znacznie ważniejszy jest basen. Bo basen nie dotyczy tylko młodych ludzi, którzy mogą kibicować, czy grać w piłkę, natomiast to dotyczy i tych małych, i tych znacznie starszych. Jedni po to, by się nauczyć pływać, a drudzy, żeby się rehabilitować. Basen jest znacznie ważniejszy dla większej grupy społecznej. Zrezygnowałem z budowania stadionu za 47,5 mln zł, złożyliśmy wniosek do pana Marszałka, wygraliśmy projekt i basen za 26 mln zł będzie realizowany. Dzisiaj podjąłem decyzję - unieważniliśmy tę najniższą ofertę, ponieważ była niewiarygodna, będzie budowała firma elbląska – Elzambud, co jest też ważne, bo to są miejsca pracy. Gwarantuję państwu, że do wiosny 2015 roku ten basen będzie.

Prezydent przyznał, że "stara się stawiać na ludzi młodych". - Awansujemy przede wszystkim ludzi z Urzędu. To jest nieprawda co tam opowiadano, że przyjdzie Wilk i wyrżnie wszystkich, będą takie zmiany… przecież straszono mną. Straszono mną, że ja zrobię rewolucję w tym Urzędzie. Kto chce pracować, ten pracuje. Nie ma tutaj żadnego zagrożenia. Ale byli tacy urzędnicy, których ani razu nie widziałem na oczy. Od razu się rozchorowali. Z tymi się rozstanę wcześniej czy później, bo jak ktoś nie chce współpracować, to trudno, nie ma nic na siłę. Natomiast kto chce pracować, kto jest lojalny… Ja kiedyś powiedziałem, że to, że ktoś ma poglądy to ja bardzo cenię, źle jakby ich nie miał. Ja nie chcę, żeby on te poglądy wyrażał w Urzędzie, bo nie jest on po to w Urzędzie, żeby agitować za taką czy inną partią. On ma pracować. Jako urzędnik dobrze obsługiwać wszystkich mieszkańców, którzy się zgłoszą - mówił. - Wbrew opiniom awansuję ludzi, którzy są w Urzędzie. To są naturalne awanse, takie, jak mnie nauczono, że kiedyś byłem zwykłym pracownikiem i tak szedłem po szczebelku zdobywałem doświadczenie, doszedłem do tej pozycji, którą mam. Ale to był awans polegający również na tym, że zdobywam wiedzę i awansuję. Jak ktoś się rzuca na głęboką wodę a nie bardzo umie pływać, to wiecie co się z nim dzieje. I takich kilka karier w Elblągu zostało zniszczonych. Dano mu zbyt dużą władzę, on nie potrafił jej wykorzystać i takie później są skutki. Nie tylko on cierpi, ale i wielu mieszkańców.

Co będzie ze Strażą Miejską? - To Rada Miejska powołała Straż i tylko Rada może ją odwołać. Ja, jako prezydent, złożyłem wniosek do Komendanta Policji w Olsztynie o opinię. Dostałem negatywną. W opinii Komendanta Policji , on uważa, że nie powinno się tej Straży likwidować. Ja wiem dlaczego. Bo Policja będzie miała więcej obowiązków. Uzyskam jeszcze opinię pana Wojewody i stosowny wniosek złożę do Rady Miejskiej. To Rada Miejska zdecyduje czy Straż ma być zdecydowana czy nie - zaznaczył Jerzy Wilk.

Całość wystąpienia Prezydenta, a także wystąpienie Podinspektora Piotra Cioły, Naczelnika Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej Policji oraz pytania mieszkańców osiedla Zawada i odpowiedzi prezydenta Jerzego Wilka – w materiale dźwiękowym.


Pliki dołączone do informacji:


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Galeria / Spotkanie Jerzego Wilka z mieszkańcami Zawady ( zdjęć 27 )
Dodano: 2014-01-22 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ lokalny patriota
  Środa, 22.01

  Język którym posługuje się Wilk świadczy o dużych brakach w wykształceniu. Panią Rzecznik czeka dużo pracy, tylko czy w tym wieku i z takimi lukami da radę?

 2. 2
  +5
  ~ mnb
  Środa, 22.01

  pomyliłeś imprezę z "mistrzem mowy polskiej" .

 3. 3
  +1
  ~ janek
  Środa, 22.01

  A u nas na Okulickiego 8 to sie drzwi wejsciowe nie zamykajo

 4. 4
  +3
  ~ :)
  Środa, 22.01

  " A u nas na Okulickiego 8 to sie drzwi wejsciowe nie zamykajo" to zgłoś to , tam , gdzie trzeba a nie się tu rozpisujesz , "językiem " analfabety . Chyba, że Ktoś wyszedł sobie na spacerek z pieskiem i w ten mróz , zostawił je " na chwilkę " otwarte , co jest bardzo często robione. przez niektórych właścicieli czworonogów.

 5. 5
  +8
  ~ można , można...
  Środa, 22.01

  "Teraz każdy raczej stara się uciekać z Zawady, ponieważ i warunki się pogorszyły, i niestety koszty utrzymania są znacznie wyższe. " ba a "Nad Jarem" są taaaakie niskie , takie niskie , że aż się pojawiła opłata " cyrkulacyjna " to jest dopiero " novum " Zróbcie coś z EPECEM , to będzie taniej.

 6. 6
  +5
  ~ ja
  Środa, 22.01

  to niech się przeniosą do Sielanki , tu to jest dopiero słodycz

 7. 7
  +8
  ~ slonecznie
  Środa, 22.01

  Jetem mieszkanką zasobów komunalnych i uważam , że Prezydent winien zrobić spotkanie przede wszystkim z mieszkańcami właśnie tych zasobów , a nie wtrącać się w zarządzanie w Spółdzielniach i zwrócić szczególną uwagę jak tam pogarszają się warunki mieszkaniowe i koszty utrzymania , a nie wchodzić z "buciorami" w kompetencje zarządców nie mając o tym bladego pojęcia. Brak obudowanych śmietników, sprzątaczki, wysoki czynsz , zero zainteresowania w zasobach Gminy. Zastanawiam się za co ja płacę ??? A długi w komunalce rosną .Zacznijmy porządek od siebie , a nie wrzucajmy kamyków do czyjegoś ogródka.

 8. 8
  +2
  ~ coralGOL
  Środa, 22.01

  Wilk stadion to promocja, przez sport. Dobra piłka, to kamery i reklama za free w mediach na całą Polskę. To co 2 tygodnie goście z całego kraju, którzy mają obraz miasta właśnie poprzez pryzmat stadionu. Jaki obraz mają dziś, jaką informację zabierają ze sobą? Dno i metr mułu. Zaścianek z połowy XX wieku. Taki obraz Elbląga funkcjonuje w kraju. Na ten zapyziały basen pies z kulawą nogą z Polski nie zabłądzi. Basen jest potrzebny, ale na pewno nie kosztem stadionu, zamiast stadionu, który był obiecany i na który pierwotnie Elbląg dostał dofinansowanie. Ktoś dał słowo i potem się z tego w bardzo brzydki sposób wycofał. Taka jest prawda. Brakowało na stadion? Na basen też brakuje, tylko dziś tego nikt nie powie ludziom w oczy. Bez odbioru

 9. 9
  +4
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 22.01

  Panie P. uczestniku spotkania , podobnie jak ja. czy Panu się coś "nie pomyliło" cytuję : w "Spółdzielni Rządzi Rada Nadzorcza " to taka " mała uwaga ". Panie . Panu się "organy" funkcjonujące w całej Polsce, pomyliły się ?? Rządzi, krajem, w tym tą dzielnicą i tymi mieszkańcami Prezydent RP. Premier RP itp itd. Będąc w byłej R,N. Pan podchodził do spraw spółdzielni w ten sposób ??? Oby nie. " " "Rada Nadzorcza" doradza, w ramach swych kompetencji , jak mówi, jej jeden z CZŁONÓW NAZWY. Natomiast "Zarząd" zarządza, to tak dla uporządkowania rzeczy oczywistych .Ale widzę, że nie dla wszystkich ??? To " taka mała uwaga"

 10. 10
  +4
  ~ rafal
  Środa, 22.01

  Ludzie uciekaja z Zawady???Ja mam inne odczucia.Ludzie uciekaja z tego miasta!!!Zawada jest ok tylko brak pracy i glodowe pensje powoduja o tym ze zycie jest drogie a nie koszty utrzymania,ktore musza byc takie a nie inne by to osiedle wygladalo na takim a nie gorszym poziomie.Pan prezydent Wilk jest oderwany od rzeczywistosci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.396388053894