Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Sprawdź nad jakimi uchwałami będą debatować radni w czasie dzisiejszej sesji

29.08.2013, 08:02:50 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdź nad jakimi uchwałami będą debatować radni w czasie dzisiejszej sesji
fot. archiwum redakcji

Niedługo rozpocznie się kolejna sesja Rady Miasta. Dokładnie o 10:00 w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego zasiądą radni, by głosować nad uchwałami. Na to posiedzenie Rady Miasta jest przygotowanych 16 uchwał. Czego dotyczą? 

Jedna z pierwszych uchwał dotyczy zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Elbląga na lata 2013-2041. Przyjęta przez radnych uchwala dokona zmian limitów zobowiązań i kwot wydatków na przedsięwzięcia zawarte w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W sprawach finansowych to nie koniec, radni będą debatować nad uchwałą zmieniającą budżet Miasta na 2013 rok. Elbląg otrzymał subwencje oświatowe (w części gminnej o kwotę 45.750zł, w części powiatowej o kwotę 74.618zł), stąd ta zmiana. 

Na tej sesji radni zajmą się również ustawą śmieciową. W tej sprawie rozpisane zostały dwie uchwały: pierwsza dotyczy wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Elbląg, druga natomiast dotyczy terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Trzy uchwały, o których już wcześniej informowaliśmy mieszkańców, dotyczą projektów edukacyjnych związanych ze sportem, wychowaniem i rozwoju wykształcenia. W czasie sesji ma zostać powołana Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu. Uchwały dotyczą także Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Centrum Rehabilitacji. 

Rada Miasta zastanowi się, czy zmienić uchwałę w sprawie „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląga na lata 2012-2020”. Zajmie się także kwestią udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację zadania związanego z zaspakajaniem potrzeb kulturalnych mieszkańców Elbląga.

Co ważne dla elblążan, radni podejmą decyzję w sprawie cen biletów za przejazdy osób i przewóz bagażu oraz innych opłat obowiązujących w środkach komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta i gmin sąsiadujących. 

W czasie tej sesji zmieni się skład i przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej i ich zastępcy. Dodatkowo, w mandat radnych wstąpi, po zaprzysiężeniu, Joanna Grykiel-Figielska i Zenon Stanisław Lecyk.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ sd
  Czwartek, 29.08

  Drodzy Radni: czas zlikwidować wytwór PRLu jakim jest ZBK! wymyślony przez komunistów, aby konfiskować mienie, a lokale mieszkalne przydzielać zasłużonym w walce ( czyt. sobie swoim rodzinom, konfidentom,oprawcom, katom, zabójcom, dzieciobójcom etc.)

 2. 2
  0
  ~ q
  Czwartek, 29.08

  No tak. Najważniejsza jest deklaracja śmieciowa. Powinno wystarczyć zwykłe oświadczenie na zwykłej kartce. A tu deklaracje 4-stronnicowe. Jedną złożyłam, następnych nie będę. Szkoda czasu i papieru.

 3. 3
  0
  ~ Telewizja Elbląska to dno!
  Czwartek, 29.08

  No właśnie, jak zwykle, nie można oglądać obrad RM, oto dowód:http://www.tv.elblag.pl/live W tej zas...nej TV Elbląskiej jak zwykle nic nie działa.Jak zawsze.

 4. 4
  --1
  ~ Bogdan
  Czwartek, 29.08

  @sd - a twoi rodzice gdzie mieszkali?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1681389808655