Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Janusz Korwin- Mikke: Podstawową rzeczą, którą powinien zrobić pan Pukin to likwidacja koryta miejskiego

19.06.2013, 21:10:08 Rozmiar tekstu: A A A
Janusz Korwin- Mikke: Podstawową rzeczą, którą powinien zrobić pan Pukin to likwidacja koryta miejskiego
fot. Monika Skowrońska

Tym razem Komitet Wyborczy Wyborców "Naszą Partią jest Elbląg" zorganizował konferencję prasową w Ratuszu Staromiejskim  z udziałem elblążan. Gościem specjalnym był Janusz Korwin- Mikke. - Ja nie znam się na Elblągu. Nie wiem, gdzie jest jaka ulica w tym mieście, bo się na tym nie znam. Mogę powiedzieć tylko dwie rzeczy- jeżeli ktoś będzie głosował na kandydata PSL, PO, PiS, SLD, to będzie chciał, żeby dalej trwała kradzież w tym mieście. Ta banda czwarta musi zostać stąd wrzucona - stwierdził Korwin - Mikke. - Drugą kwestą są obietnice. Widziałem na plakatach, że ktoś obiecuje, że będzie bezpłatna komunikacja, że obniży czynsze o 150 procent, czy coś takiego. Takie obietnice są nierealne. Proszę bardzo uważnie na nie patrzeć.

Zebrani w sali Ratusza elblążanie z uwagą wysłuchiwali wystąpień, każde nagradzając brawami. Po spotkaniu zapytaliśmy lidera Kongresu Nowej Prawicy, czy Jego zdaniem Edward Pukin ma realną szansę na wygranie wyborów oraz jak skomentowałby sytuację na elbląskiej scenie politycznej.

Czy, Pana zdaniem, kandydat KWW"Naszą Partią Jest Elbląg" ma realną szansę na zwycięstwo?

Ciężko mi powiedzieć, bo widziałem różne sondaże, które się nie sprawdzały. Zobaczymy, jakie wyniki będą w praktyce. Dla mnie jest obojętne, czy wygra PO, SLD, PiS czy PSL, bo to jest jedna szajka, która ograbia ludzi. Podstawową rzeczą, którą powinien zrobić pan Pukin to likwidacja koryta miejskiego, które jest nieduże w porównaniu z tym, które jest w Warszawie. Chodzi o to, żeby odciąć rozmaite układziki, które doprowadziły miasto do takiego zadłużenia.

Pana zdaniem Edward Pukin wejdzie do drugiej tury? A jeśli tak, to z kim by się zmierzył?

Trudno mi powiedzieć. Ja nie pracuję w Biurze Badań Opinii Publicznej. Jestem zainteresowany, a opinii zainteresowanych nie można w ogóle brać pod uwagę.

O elbląskiej scenie politycznej mówi się w całej Polsce. Jak Pan skomentowałby to, co się dzieje w naszym mieście?

Rzeczywiście w całym kraju mówi się teraz o Elblągu. To ma być taka próba. Mam nadzieję, że te cztery partie dostaną w tyłek. (...) Z Elbląga zrobił się poligon. Przedstawiciele wszystkich Biur Opinii Publicznej się tutaj zjechali. 322 mln zł długu to wcale nie jest aż tak dużo na takie miasto jak Elbląg. Niepokojące w tym wszystkim było to, że ten dług rośnie. I to trzeba zmienić.

Dziękuję za rozmowę.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%90.9 %9.1


Galeria / Do Elbląga przyjechał Janusz Korwin- Mikke ( zdjęć 15 )
Dodano: 2013-06-19 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ wiza
  Środa, 19.06

  Koryto jest jednakie i dla tych, i dla tamtych, i dla tych co dopiero przyjdą, krótko mówiąc dla wszystkich, a z pustego to i Salomon się nie NAPIJE, czy jakoś tak.

 2. 2
  --8
  ~ zombi
  Środa, 19.06

  Egzotyka połączona z anarchią

 3. 3
  +21
  ~ LOL
  Środa, 19.06

  Korwin na PREMIERA!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  --5
  ~ zasmucony
  Środa, 19.06

  Miałem takie dobre zdanie o Panu Januszu, ale skoro popiera kogoś takiego, jak Pukin, to niestety Pan Janusz w moich oczach przestał być wiarygodny. Pokazuje to niestety, że biologia jest bezlitosna.

 5. 5
  --5
  ~ Ela
  Czwartek, 20.06

  Przyjeżdża Korwin gada o Pukinie, a pierwszy raz widzi go na oczy, żenada, nie zna kandydata ale go popiera, przyjeżdża Biedron i mówi, że jego kandydatka jest świetna, a widzi ją pierwszy raz na oczy, i dlatego w tej Polsce jest jak jest, skoro tacy "prawi i rozsądni" zasiadają w nim posłowie i popierają osoby, które są dla nich anonimowe,

 6. 6
  0
  ~ Jodyna
  Czwartek, 20.06

  "Wolny Elbląg" obalił Nowaczyka i jego sitwę. "Wolny Elbląg" jest tu i teraz i jest z Elbląga a gdzie była reszta tego "barachła" gdyśmy zbierali podpisy o referendum? Wszyscy siedzieli w swoich skorupach i czekali aż ktoś odwali za nich robotę....Elblążanie uwolnijcie Elbląg od wszelkiego partyjniactwa. Tym bardziej, że w kościołach jest już oficjalnie prowadzona agitacja aby nam Wilka do budy wpuścić co spowoduje, że jeszcze większa kasa będzie wypływać do watykanerów i jeszcze więcej terenów miejskich sukienkowi nam wyrwą z pomocą Wilka i nieważne ,że ten pan firmę ELSIN doprowadził do upadku a 120 jej pracowników na bruk !

 7. 7
  --7
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 20.06

  Nawet ten cudak się odnalazł. Niech już zapanuje cisza przedwyborcza, bo rzygać się chce ...

 8. 8
  +7
  ~ Franek
  Czwartek, 20.06

  Przyjeżdżają Miller,Senyszyn ,pierwszy raz widzą Nowaka i dpbrze o nim gadaja.Przyjeżdża Ziobro pierwszy raz widzi Kowszyńskiego i dobrze o nim gada.Przyjeżdża Hoffman,Gizyński i reszta ,pierwszy raz widzą Wilka i bardzo go chwalą podobnie jak Jarosław z Warszawy.Tak wygladaja niestety kampanie wyborcze a ludzie daja sie na to nabierać.W sondażach prowadza wczesniej skompromitowani "politycy" tylko ze względu na to kto za nimi stoi.Likwidator własnej firmy P.Wilk dzięki głosowi Radiomaryja i proboszczów na czele.

 9. 9
  +3
  ~ nikt
  Czwartek, 20.06

  Nie byłem na konferencji, ale uważam, że JKM nie powiedziałby nic o gościu, którego nie zna - być może przedstawiono mu jego osobę wcześniej. Zaufał też lokalnym działaczom KNP, którzy zaufali Pukinowi, aby program i działania były w jednym kierunku przeprowadzone. A pewnie niewiele osób czytało prorgam

 10. 10
  --4
  ~ Mariusz Ż
  Czwartek, 20.06

  nie którzy zapytają A GDZE SĄ LUDZIE Z WOLNEGO ELBLĄGA onie nie mają takich dużych finansów na kampanię oni to co robią robią z własnych pieniędzy ale robią to uczciwie i dla dobra ogólnego tak mi sie wydaje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.