Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Penkalski i Palikot dziękują elblążanom za wynik referendum. Wysłali 45 tys. listów

14.05.2013, 15:24:08 Rozmiar tekstu: A A A
Penkalski i Palikot dziękują elblążanom za wynik referendum. Wysłali 45 tys. listów

- Nasz wspólny wysiłek referendalny, a przede wszystkim Wasz, elbląskiej społeczności, pozbawił Platformę Obywatelską możliwości podejmowania złych, wpływających niekorzystnie na losy miasta, decyzji - czytamy w liście do elblążan, który dziś, 14 maja, trafi do 45 tys. skrzynek w naszym mieście.

19 kwietnia, czyli kilka dni po poznaniu wyników referendum, które doprowadziło do odwołania prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka oraz Rady Miejskiej, przewodniczący Ruchu Palikota Janusz Palikot oraz poseł na Sejm RP Wojciech Penkalski wystosowali podziękowania do mieszkańców naszego miasta.

- Będąc pod wrażeniem wielkiej mobilności Elblążan i determinacji z jaką podjęliście walkę z nepotyzmem, kolesiostwem i arogancją lokalnej władzy, chciałbym wyrazić swój ogromny dla Was szacunek - czytamy w liście do elblążan. - Na uznanie zasługuje piękna, prospołeczna, świadoma własnych praw postawa, jaką wykazaliście w dniu referendum.

25 stycznia br. na ręce dyrektora elbląskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, na 1349 kartach przekazano 12260 podpisów elblążan złożonych pod wnioskiem o odwołanie Rady Miasta oraz z pełnionej funkcji Prezydenta Miasta - Grzegorza Nowaczyka. Ostatecznie bez błędów i uwag było 10 tyś. 225 podpisów.

Inicjatorem zbierania podpisów była Grupa Referendalna Wolny Elbląg, która po złożeniu list z podpisami zakończyła tę działalność, by stworzyć Stowarzyszenie Wolny Elbląg.

W czasie zbierania podpisów mówiono, że Grupa Referendalna powiązana jest z Ruchem Palikota. Nikt jednak nie potwierdził oficjalnie tej informacji. Po ogłoszeniu przez Komisarza Wyborczego informacji, o wystarczającej ilości zebranych podpisów rozpoczęło się głośne nawoływanie różnych partii politycznych do uczestnictwa w referendum. Wśród nich był również Ruch Palikota, który teraz chce oficjalnie podziękować za podjętą przez elblążan decyzję.

- Pragnę jednocześnie podziękować za liczne propozycje kierowane pod moim adresem dotyczące ubiegania się o prezydencki urząd w Elblągu. Moje wsparcie Waszych działań nie wynikało jednak z chęci objęcia samorządowego stanowiska. Chciałem jedynie wspomóc właściwie  i uzasadnione lokalne przedsięwzięcie - czytamy w liście skierowanym do elblążan przez Wojciecha Penkalsiego.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%64.7 %35.3


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ pampi
  Wtorek, 14.05

  " Nasz wspólny wysiłek referendalny" czyli konkretnie z imienia i nazwiska ??? Penkalskiego , Palikota ??? Mniej , stanowczo mniej " trawki" bo szkodzi.

 2. 2
  +19
  ~ wiza
  Wtorek, 14.05

  A kto cię człowieku namawiał abyś startował na prezydenta miasta. Marzenia p. Penkalski są piękne ale nie osiągalne tu i teraz. Referendum to co innego - bo ludzie byli sfrustrowani - ale wybory to już nie dla pana i pańskiego szefa.

 3. 3
  +12
  ~ POlip
  Wtorek, 14.05

  Żenujące, że na to idą publiczne pieniądze. 45000 listów razy stawka pocztowa to ponad 50000 zł. I to ci ktorzy wypomunali Dubaj i Chiny . Smutek

 4. 4
  +1
  ~ 123
  Wtorek, 14.05

  czy ktoś widział Penkalskiego i Palikota jak zbierali "podpisy referendalne"??? ja nie widziałem.... Ojcowie sukcesu- więcej pokory.... zagłosuję na Wolny Elbląg....

 5. 5
  +12
  ~ mieszkaniec el .
  Wtorek, 14.05

  Ciotka do mnie nie pisze . Brat tylko dzwoni . A tu taka niespodzianka . Boże , że się Panu chciało łaskawco . Nie wiem co powiedzieć .

 6. 6
  +9
  ~ asd
  Wtorek, 14.05

  HAHA parodia.. teraz beda spijać smietanke

 7. 7
  +11
  ~ obiecałeś
  Wtorek, 14.05

  Janusz ty nawet krzyża z sejmu nie dałeś rady usunąć, nie mówiąc o odebraniu pieniądzy na naukę religii w szkołach. Ty Janusz masz tyle spraw do załatwienia, że ty już se d... listami nie zawracaj

 8. 8
  +6
  ~ Tomek G
  Wtorek, 14.05

  Ciekaw bym był jednego czy zebralibyście 12 tys podpisów pod referendum jak byście firmowali to zagadnienie waszą partią :)

 9. 9
  +4
  ~ Bezpartyjna
  Wtorek, 14.05

  Parafrazując słowa znanej piosenki: "każdy mówić może, raz lepiej, raz trochę gorzej"... A do sukcesu referendalnego "przyznał" się też PiS, za nim polecą następni, w myśl zasady, że każdy sukces ma wiele matek czy wielu ojców. A tymczasem była to inicjatywa wyłącznie obywatelska, bo te 24 tysiące osób nie można zakwalifikować jako wyznawców wyłącznie jednego tylko ugrupowania. To był naturalny zryw elblążan, ludziom dzieje się krzywda, prezydent i świta plują na obywateli, to ci nie będą twierdzić, że ciepły deszczyk pada. Proste, że poszli do urn ci najbardziej upodleni, zdeterminowani, najbiedniejsi. Bo nasi włodarze zapomnieli, że każdy człowiek to wartość i właśnie tymi najbiedniejszymi należy się zaopiekować. To jest nauczka dla nowej, świeżej krwi na "stołkach" :-)

 10. 10
  +13
  ~ Jaś
  Wtorek, 14.05

  hehe - Penkali ty chyba za dużo palisz??? hehe- kurcze i na takie rzeczy idą nasze pieniądze- masakra!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.