Niedziela, 26.06.2022, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Dodatkowe pieniądze na leczenie elblążan. Na usunięcie zaćmy poczekamy krócej niż 3 lata?

20.09.2017, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dodatkowe pieniądze na leczenie elblążan. Na usunięcie zaćmy poczekamy krócej niż 3 lata?
Fot. Ryszard Biel

Dodatkowe miliony przeznaczono na opiekę zdrowotną mieszkańców warmińsko-mazurskiego, w tym również elblążan. Pieniądze mają zostać przeznaczone między innymi: na skrócenie czasu oczekiwania na usunięcie zaćmy. Obecnie sytuacja jest dramatyczna. W Elblągu na taką operację czeka ponad 6 tysięcy pacjentów. Kolejni zapisywani są już na 2020 rok.

Do placówek medycznych na Warmii i Mazurach jeszcze w tym roku trafi dodatkowe 26,8 mln zł na leczenie pacjentów. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podjął decyzję o przekazaniu dodatkowych środków finansowych do oddziałów wojewódzkich funduszu, w celu poprawy dostępności do świadczeń medycznych i skrócenia kolejek na leczenie, informuje warmińsko-mazurski NFZ.

Pieniądze zostaną przeznaczone na: sfinansowanie, jeszcze w tym roku, dodatkowych operacji usunięcia zaćmy, wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego, wykonanie diagnostyki obrazowej w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego i leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Zwiększone zostanie również finansowanie świadczeń udzielanych w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii (OAiT) oraz „nielimitowanych” świadczeń diagnostyki onkologicznej lub leczenia onkologicznego udzielanych na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Pieniądze trafią do tych placówek, w których realizowane są te świadczenia, także do Elbląga. W tym momencie pracujemy nad podziałem tych środków. Dokładamy wszelkich starań, aby te pieniądza jak najszybciej zostały przekazane placówkom po to, aby skrócić czas oczekiwania na zabiegi

- mówi Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ.

Pieniądze są potrzebne. Sytuacja obecnie jest dramatyczna, pacjenci na niektóre zabiegi czekają latami. Tylko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu w kolejce na zabieg zaćmy czeka 4533 pacjentów. Pierwszy wolny termin to czerwiec 2020 roku. W przypadku zabiegu wszczepiania endoprotezy stawu kolanowego sytuacja jest trochę lepsza, ale nadal daleka od normalności. W szpitalu miejskim zabiegi są już rozpisane do lipca 2018 roku. Gdybyśmy teraz chcieli skorzystać z podobnego świadczenia w szpitalu wojewódzkim, poczekamy jeszcze dłużej, bo kolejny wolny termin to czerwiec 2019 roku. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Pacjent
  Środa, 20.09

  Nowinajak nie trzy lata to dwa i pół roku. Żarty.

 2. 2
  +7
  ~ Ależ
  Środa, 20.09

  Tak długo się czeka w Elblągu bo olsztyn dzieli pieniędzmi a wiadomo do Elbląga ochlapy. Czyli resztki.

 3. 3
  +1
  ~ xxxxc
  Czwartek, 21.09

  to chyba cicha zmowa między kalecznym funduszem a lekarzami. Ustalają po cichu limit aby część zdesperowanych ludzi poszło prywatnie.!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3495709896088