Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Stanowisko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w sprawie publikacji prasowej

11.02.2014, 13:22:43 Rozmiar tekstu: A A A
Stanowisko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w sprawie publikacji prasowej
fot. archiwum redakcji

W związku z publikacją tekstu „Niedopuszczalne jest, żeby to pacjent musiał kontrolować dawkowanie leków”. Elblążanka skarży się na łamanie praw pacjenta” w gazecie internetowej info.elblag.pl informujemy, że sprawa ta podlegała wyjaśnieniu przez dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Zwracamy się więc z prośbą o publikację tego stanowiska na łamach dziennika info.elblag.pl.

Należy podkreślić, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zawsze nasz personel medyczny przestrzega wszystkich procedur związanych ze świadczeniem usług na rzecz pacjentów naszej placówki ochrony zdrowia. W naszej pracy kierujemy się nadrzędną zasadą działania na rzecz dobra – zdrowia i życia naszych pacjentów. Zawsze dochowujemy wszelkich starań, aby zdrowie i życie pacjenta nie było narażane na zagrożenie.
 
Tak było również w przypadku bohaterki artykułu, której sytuację znamy i kilkukrotnie sprawa z zainteresowaną osobą była wyjaśniana poprzez korespondencję. Na każde pismo pacjentki, odpowiadaliśmy, udzielając odpowiednich wyjaśnień. Niestety, kiedy chcieliśmy wyjaśnić sprawę osobiście, pacjentka odmówiła spotkania.
 
Chcielibyśmy nadmienić, że dokładamy wszelkich starań, dbając o jak najlepszą opiekę i odpowiednie podejście do pacjenta. Pragniemy podkreślić, że każdy zgłoszony przypadek analizujemy, starając się jak najszybciej i najlepiej wyjaśnić zaistniałą sytuację. Niestety nie zawsze udaje nam się sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych pacjentów. Często również nie z naszej winy.
 

Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
Elżbieta Gelert

Oceń tekst:

Ocen: 34

%23.5 %76.5


Komentarze do artykułu (91)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ elblążanin/patriota
  Wtorek, 11.02

  a ta dalej swoje: "Należy podkreślić, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zawsze nasz personel medyczny przestrzega wszystkich procedur związanych ze świadczeniem usług..." - jak to gelertowej personel ZAWSZE przestrzega procedur widać chocby po komentarzach w tej sprawie w innym artykule (jak i samym artykule), a takze po wielu sprawach sądowych jakie zostały im wytoczone - ..... jest tak przesiąknieta lgarstwem, że już nawet nie zważa uwagi jak się ośmiesza takimi powyzszymi "stanowiskami" do opublikowania... Ps. Jedno jest pewne, póki ona będzie tam dyrektorem, poty nic się nie zmieni na lepsze, bo przecież ona nie widzi u siebie nic złego - wręcz probuje zwalić winę na pacjentów.

 2. 2
  +39
  ~ iii
  Wtorek, 11.02

  Droga Pani Dyrektor! O czym Pani pisze!!!!! Trafiałam do szpitala wieczorem w 10 ty;godniu ciąży z silnym krwawieniem sugerującym poronienie. Na oddziale położniczym Pani przyjmująca zadała mi pytanie czy zdaję sobie sprawę która jest godzina i czy nie mogę poczekać do rana !!!!!!!!!!!!!!! I do rana leżałam na oddziale bez jakiejkolwiek opieki i zainteresowania, by rano doktor Rzepa nawet nie odwróciwszy wzroku w moją stronę rzuciła w przestrzeń - "poronienie - na zabieg". To jest to dokładanie wszelkich starań i odpowiednie podejście do pacjenta????!!!

 3. 3
  +19
  ~ Filo
  Wtorek, 11.02

  "Klient nasz pan" - takie hasło, choć brzmi pejoratywnie, miało przypominać kto jest dla kogo. Nie znaczy to, że klient ma prawo żądać gwiazdki z nieba, ale świadczący usługi powinien zadbać, żeby nawet odmowę osłodzić, by klient wyszedł w dobrym nastroju, z poczuciem, że obsłużono go najlepiej jak było można. W tym przypadku zabrakło pokory i stwierdzenia, że po prostu daliście ciała - czasami "magiczne" przepraszam potrafi wiele zdziałać, a chodzenie w zaparte przynosi odwrotny skutek.

 4. 4
  +6
  ~ om
  Wtorek, 11.02

  Dokładnie Filo pewnie o to w tym wszystkim chodziło

 5. 5
  +11
  ~ a mówili na mieście,
  Wtorek, 11.02

  że to taka klinika jak Leśna Góra! Mieszkamy w Koziej Wólce, to i opiekę zdrowotną mamy jak na pipidówę przystalo!

 6. 6
  --18
  ~ elblazanin
  Wtorek, 11.02

  PiSowskie lizusy.Tfuu

 7. 7
  +19
  ~ no nie wiem
  Wtorek, 11.02

  czy sala z osobą mająca zaburzenia psychiczne w tym omamy to najlepsze miejsce dla kobiety w ciąży? a gdy ta chora psychicznie pacjenta zaatakowała ciężarną? zresztą jak ta pacjenta miała bezstresowo spać wiedząc, że osoba z zaburzeniami opowiada takie dziwne rzeczy? ludzie kochani z taka opieką medyczną to można zdrowo się rozchorować

 8. 8
  +30
  ~ PACJENT
  Wtorek, 11.02

  PANI GELERT MAŁO PANI WIE O SWOICH KONOWAŁACH PRZYKRO ALE RĘKA RĘKĘ MYJE

 9. 9
  +29
  ~ leniwce z UM
  Wtorek, 11.02

  Walka z lekarzem jest to walka biblijną jak Dawid (pacjet) i Goliat....żaden lekarz nie będzie świadczył przeciwko drugiemu. ....mafia i tyle. ...

 10. 10
  +20
  ~ jasio
  Wtorek, 11.02

  gadu gadu zywcem się wypiera twierdzi ze wszystko jest okej a w rzeczywistosci syf,,, malaria grzybki w occie,lepiej być politykiem niż porzadnym dyrektorem w służbie zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2110071182251