Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Ratusz zapłaci odszkodowanie byłej urzędniczce. Doszło do dyskryminacji płacowej?

05.03.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ratusz zapłaci odszkodowanie byłej urzędniczce. Doszło do dyskryminacji płacowej?

W elbląskim ratuszu doszło do dyskryminacji płacowej pracownicy? - Panowie zatrudnieni na podobnych stanowiskach otrzymywali pensje ponad 1 tys. zł wyższe. Mnie odmawiano podwyżki - mówi była już urzędniczka. Kobieta wywalczyła przed sądem odszkodowanie.

 

 

 

Była pracownica elbląskiego ratusza, wywalczyła przed sądem pracy ponad 20 tys. zł odszkodowania. Kobieta twierdzi, że padła ofiarą dyskryminacji płacowej.

 

 


 

Panowie, którzy pracowali na takim samym stanowisku, mieli pensje dużo wyższe ode mnie. Dysproporcja wynosiła ponad 1 tys. zł. Mnie odmawiano podwyżki. W Urzędzie Miejskim w Elblągu na stanowisku inspektor nadzoru robót sanitarnych przepracowałam siedem lat. Dopiero od pewnego momentu zaczęłam doświadczać takiej dyskryminacji płacowej. Ostatecznie, w 2022 roku postanowiła dochodzić swoich praw przed sądem

 

 

- mówi pani Marzena.

 

 

 

Wniosłam do sądu pracy pozew przeciwko pracodawcy o dyskryminację płacową i o wyrównanie mojego wynagrodzenia do pensji kolegów za ostatnie dwa lata wstecz - dodaje kobieta.

 

 


Wyrok sądu pierwszej instancji w tej sprawie zapadł w listopadzie 2022 roku. Sąd Rejonowy w Elblągu zasądził od pozwanego - Urzędu Miejskiego w Elblągu na rzecz kobiety odszkodowanie w wysokości 20 725 zł, w pozostałym zakresie powództwo oddalono. Ratusz odwołał się od tego postanowienia. Decyzję sądu odwoławczego poznaliśmy dopiero w lutym tego roku. Apelację Urzędu oddalono.

 

 

 

Kobieta finału batalii sądowej nie doczekała na stanowisku urzędniczki. Z pracą w ratuszu rozstała się w ubiegłym roku. Teraz zapowiada kolejny pozew.


 

 

Po tym, gdy wygrałam sprawę w sądzie pierwszej instancji, atmosfera w pracy, która już wcześniej była ciężka, zrobiła się jeszcze gorsza. Codziennością był stres, atmosfera, w której trudno pracować. Przez jakiś czas próbowałam to wytrzymać. W końcu mąż powiedział mi: zwolnij się, bo to jest nienormalne, szkoda życia na takie chore placówki. Zwolniłam się w trybie natychmiastowym z winy pracodawcy, Urząd, jeśliby się z tym nie zgadzał, mógł się odwoływać. Planuję teraz w sądzie domagać się odszkodowania za "winę pracodawcy" i wyrównania do pensji za resztę miesięcy mojej pracy

 

 

- mówi była urzędniczka.

 

 

 

Poprosiliśmy Biuro Prasowe Prezydenta Elbląga o komentarz w tej sprawie. Na odpowiedź czekamy. Do tematu wrócimy.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%94.7 %5.3


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +105
  ~ m
  Wtorek, 05.03

  Wspaniale!!! Jestem z Ciebie taka dumna! Gratuluje, podziwiam i przesyłam moc dobrej energii w walce z tym dziadem.

 2. 2
  +68
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 05.03

  Za chwilę podobna sytuacja będzie z dyrektorem muzeum i kolejny proces przegrany przez UM za który zapłacimy my prawda? Co na to Michaś ?

 3. 3
  +64
  ~ Nie odpuszczać
  Wtorek, 05.03

  Droga redakcjo proszę nie odpuszczać i oczekiwać stanowiska ratusza. Ogromnie mnie ciekawi co w nim będzie

 4. 4
  +55
  ~ Pytacz
  Wtorek, 05.03

  Czy to co doświadczyła Pani Marzena to mobing ? Czy w UM jest mobing? Komu ten departament podlega.

 5. 5
  +54
  ~ Taczki pod ratusz
  Wtorek, 05.03

  A Wróblewski jeszcze premie porozdzielał. Wstyd i hańba

 6. 6
  +49
  ~ Sodoma i Gomora
  Wtorek, 05.03

  brawo za odwagę! Z patologicznymi postawami należy walczyć! Co tam się qurw.... dzieje! Gdzie PIP i inne organy! Co to qur... obóz pracy , folwark prywatny czy publiczna instytucja ????

 7. 7
  +48
  ~ elblążanka
  Wtorek, 05.03

  Gratulacje dla Pani Marzeny za odwagę! Rozliczmy prezydentów za działalność, która obciąża finansowo nas, mieszkańców . Ale gdzie byli dyrektorzy departamentów? Nie widzą co się dzieje? No nieee... oni premię za zasługi dostają :-(

 8. 8
  +40
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 05.03

  UM Elbląg co tu się dzieje......??

 9. 9
  +52
  ~ DOŚĆ OKRADANIA ELBLĄŻAN !
  Wtorek, 05.03

  NIECH WRÓBLESKI PŁACI Z WŁASNEJ KIESZENI ZA KOLEJNE PRZEGRANE SPRAWY SĄDOWE A NI8E Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW CZYLI NASZYCH PIENIĘDZY. ! I przez to w kasie mioasta pieniędzy brak sgkoto ten człowiek płaci za przegrane sprawy publicznymi pieniędzmi.

 10. 10
  +55
  ~ Karma się zbliża!
  Wtorek, 05.03

  rozliczyć tych dziadów i te stare nieszczęśliwe życiowo babska co latami dręczyli pracowników z zawiści , złości , niedowartościowania we własny m życiu, to jeszcze takie zachowania z dawnych lat , teraz już dochodzi starcza złośliwość i schyłek bycia na piedestale! ale nikt nie POWINIEN OPDEJŚC NIEROZLICZONY ZA WSZYSTKIE KRZYWDY KTÓRE spowodowali OBECNIE CZY KIEDYS pracownikom! nienawiść, wyżywanie się na innych to choroba łba i z tym trzeba walczyć! POWINNO SIĘ SPRZĄDZIC LISTĘ MOBBERÓW I WYWIESIC DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI DLA POTOMNYCH I JAKO OSTRZEŻENIE DLA INNYCH! NA SZCZĘŚCIE WIĘKSZOŚĆ Z NICH JUZ NA WYLOCIE WIEKOWYM!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2155900001526