Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elbląg: Szpitala stawia na fotowoltaikę. Po proteście mieszkańców trochę ograniczył plany?

05.02.2024, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Szpitala stawia na fotowoltaikę. Po proteście mieszkańców trochę ograniczył plany?

Protest grupy elblążan przeciwko budowie instalacji fotowoltaicznej przy osiedlu Metalowców odniósł efekt? - Mając na uwadze postulaty mieszkańców, szpital ograniczył jej moc oraz powierzchnię zabudowy do wielkości poniżej 0,5 ha - informuje Elżbieta Gelert dyrektorka WSZ w Elblągu.

 

 

 


Budowa instalacji fotowoltaicznej ma przynieść Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Elblągu oszczędności w wydatkach ponoszonych na opłatę rachunków za energię elektryczną. Przeciwna tej inwestycji i związanej z nią planom wycinki drzew jest jednak część mieszkańców osiedla Metalowców.

 

 

 

 

Ta farma będzie pod naszymi oknami. My tam mieszkamy, to jest nasze życie. Postawieniem pod naszymi oknami paneli to dla nas koszmar

 

 

- przekonywała w ubiegłym roku jedna z mieszkanek ul. Turbinowców.

 

 

 


Protestujący kilkakrotnie spotkali się w tej sprawie z przedstawicielami szpitala oraz miasta. Dodatkowo skierowali petycję do prezydenta Elbląga. Zawarli w niej kilka postulatów. Te najważniejsze dotyczyły niewydania zgody na wycinkę drzew, a także ewentualnej zmiany lokalizacji inwestycji. W połowie stycznia tego roku WSZ ogłosił przetarg na "modernizację infrastruktury energetycznej – dostawa, montaż, uruchomienie i serwis w okresie gwarancji instalacji fotowoltaicznej posadowionej na gruncie szpitala". Szpital na oferty czeka do 21 lutego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zapytaliśmy WSZ, czy podczas realizacji inwestycji pod uwagę zostaną wzięte uwagi mieszkańców osiedla Metalowców. Teraz otrzymaliśmy odpowiedź.

 

 

 

 

Mając na uwadze postulaty mieszkańców wyrażone m.in. na spotkaniach w dniu 15 grudnia 2022 roku i 27 czerwca 2023 r. oraz przesłanej korespondencji szpital w przedmiotowym postępowaniu ograniczył moc (planowanej instalacji fotowoltaicznej - przyp. red.) oraz powierzchnię zabudowy do wielkości poniżej 0,5 ha. Planowana instalacja ma zostać usytuowana w części niezabudowanej działki, na skarpie od strony ul. Waryńskiego, graniczącej z działkami posadowionymi przy ul. Odlewników

 

 

- informuje Elżbieta Gelert, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

 

 

 

 

Ponadto w ramach dokonanych uzgodnień szpital na własny koszt dokonał odtworzenia osnowy geodezyjnej, wykonał ogrodzenie na całej długości działki od ul. Waryńskiego do ul. Królewieckiej oraz zobowiązał się do posadzenia żywopłotu wzdłuż ogrodzenia, gdzie posadowiona będzie instalacja fotowoltaiczna - dodaje dyrektorka placówki. - Ponadto pragniemy podkreślić, iż planowana inwestycja realizowana jest i będzie z poszanowaniem wymogów prawnych i środowiskowych.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 05.02

  Co robi "szpitala" ?

 2. 2
  0
  ~ Pacjent
  Wtorek, 06.02

  Na temat tego szpitala to mozna powiedzieć jedno! Tragedia być zdanym na niego

 3. 3
  0
  ~ alicja
  Wtorek, 06.02

  Niezadowolonych nigdy nie brakuje ale na swoich domach fotowoltaikę owszem czemu nie . zadowolona pacjentka

 4. 4
  +2
  ~ Do poprawki
  Wtorek, 06.02

  Kto to pisał? Do poprawki...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95875906944275