Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Drogowy absurd na Płk. Dąbka. Po interwencji INFO nastąpi korekta ścieżki rowerowej

21.07.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Drogowy absurd na Płk. Dąbka. Po interwencji INFO nastąpi korekta ścieżki rowerowej

Przy przejściu dla pieszych na płk. Dąbka (nieopodal targowiska miejskiego), wyznaczono trasę dla rowerów. Problem w tym, że zamiast prawidłowego oznakowania mamy przykład drogowego absurdu, na który zwrócili nam uwagę nasi czytelnicy. - To jakaś kpina – stwierdził jeden z nich. - Czy naprawdę nikt tego nie widzi?

 


Ul. płk Dąbka przez lata była modernizowana. -  Najpierw posiadała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu, potem powstała druga jezdnia i torowisko tramwajowe – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. płk. Dąbka została natomiast zaprojektowana i wybudowana ponad 20 lat temu (z zastosowaniem czerwonego polbruku), gdy nie było jeszcze szczegółowych przepisów  wykonawczych o ścieżkach rowerowych

 

– dodał Łukasz Mierzejewski.
 


Jak przypomina rzecznik UM, do roku 2015 rowerzyści mogli jeździć po ścieżkach tylko wzdłuż ulicy płk. Dąbka, natomiast przekraczanie samej jezdni musiało odbywać się na pieszo (przeprowadzając rower).

 

 

Aby umożliwić rowerzystom przejazd w poprzek ulicy (przy skrzyżowaniach) wprowadzono wówczas korektę oznakowania pionowego i poziomego oraz wymianę sygnalizacji świetlnej. Ograniczono wówczas szerokość pasów dla pieszych i w to miejsce namalowano czerwone przejazdy dla rowerów

 

– wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.Rzecznik UM zapewnia, że niebawem oznakowanie zostanie poprawione. - W ubiegłym tygodniu Departament Zarząd Dróg UM przystąpił  do odbioru, realizowanej obecnie, odnowy oznakowania poziomego ulic – zaznaczył Łukasz Mierzejewski. - W związku z tym nastąpi korekta ścieżki rowerowej w tym miejscu, a konkretnie na jezdni zachodniej ul. płk. Dąbka.

 

 

Kolor czerwony zostanie domalowany pomiędzy pasy ruchu pieszego na głębokość ok. 0,5 m. Jest to możliwe zgodnie ze zmienionymi w tym zakresie przepisami wykonawczymi z 2019 r. 

 

- dodał Łukasz Mierzejewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ poiuy
  Czwartek, 21.07

  Naprawdę nie ma w tym mieście większych problemów? Czytelnik dojeżdża do drugiej strony i nie wie co ma zrobić?

 2. 2
  +3
  ~ "fizjologom się to nie śniło"
  Czwartek, 21.07

  Jednak to "dzieło" to jest stan tego czego władza nie ma - umysłu. Ktoś malarzom dał plany, tym bardziej, że sytuacja taka już miała miejsce.

 3. 3
  +3
  ~ sami hrabiowie deBill
  Czwartek, 21.07

  ~poiuy - w tym mieście nie ma żadnych problemów i twój komentarz to potwierdza - pańszczyźniany na salonach wypił wodę z muszli WC. Mądrzutki dał plan i skierował rowerzystę na trawnik, a drugi mądrzutki pędzlem potwierdził niesprawność umysłową pierwszego przy pomocy pędzla. Razem, także z tobą, macie ok 30 punktów IQ, jesteście elektoratem i to żaden problem. Wyobraź sobie Wróblewskiego na rowerze na tej ścieżce.

 4. 4
  +1
  ~ koliński nierób
  Czwartek, 21.07

  Się czepiacie- WRÓBLEWSKI dał by radę tam przejechać razem z tymi degeneratami PO , oczywiście po trawniku jak zawsze na skróty.

 5. 5
  0
  ~ Pub
  Czwartek, 21.07

  Poiuy jest ważniejszy problem w tym mieście, pozbycie się ciebie

 6. 6
  +3
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 21.07

  ....bo na ścieżce rowerowej nagle wyrósł trawnik .Tak tylko można w Elblągu .Jak nie znaki drogowe na środku ścieżki to teraz droga prowadzi przez trawnik .Ciekawa jestem kto tak zarządził w naszym mieście .ORDER MU SIĘ NALEŻY

 7. 7
  +2
  ~ Jamaleg
  Piątek, 22.07

  Niestety ale tak wygląda każda dziedzina naszego życia miejskiego tzn elbląskiego. Wszędzie gdzie nie spojrzysz to .UJ i d.pa i kamieni kupa. Tak wyglądają rządy wróbla wszak on za wszystko w tym mieście odpowiada

 8. 8
  +3
  ~ Rufus
  Piątek, 22.07

  Absurdów, ze ścieżkami rowerowymi w roli głównej, jest dużo więcej. Przystanek autobusowy Konopnickiej/Pawia, Ogólna/ Legionów (przy pętli) . Ktoś to zaprojektował, ktoś inny zatwierdził, a jeszcze inny bezmyślnie odebrał.

 9. 9
  +2
  ~ Bsp
  Piątek, 22.07

  O co chodzi? Droga rowerowa jest wytyczona i zrobiona prawidłowo. To trawnik wyrósł niezgodnie z wytycznymi urzędników!

 10. 10
  +4
  ~ oliwin
  Piątek, 22.07

  Największym idiotyzmem w tym miejscu jest czas świecenia się zielonego światła dla pieszych zmierzających na targowisko od strony ul Piłsudskiego. Ktoś wymyślił arcygłupotę pod tytułem przejście dwuetapowe czego nikt nie chce przestrzegać i ludzie kończą przejście już na czerwonym świetle tak jakby nie można było wydłużyć zielonego o kilka sekund.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0720458030701