Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wiejska niebezpieczna dla pieszych? „Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów”

13.09.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiejska niebezpieczna dla pieszych? „Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów”
fot. Alicja Falińska
Czy na ul. Wiejskiej pojawią się progi zwalniające? Takie rozwiązanie zaproponował Prezydentowi Elbląga radny PO Robert Turlej. - Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów wzdłuż ulicy Wiejskiej – zaznaczył.
 
 
Jadące z dużą prędkością auta stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób przechodzących przez przejścia dla pieszych, zwłaszcza dzieci
 
 
– dodał Robert Turlej.
 
 
Radny przyznał, że nawierzchnia ulicy Wiejskiej jest w bardzo dobrym stanie. - To skłania niektórych kierowców do łamania przepisów – stwierdził. - W rejonie tym jest sporo dzieci przechodzących samemu przez ulice Wiejską udając się do parku lub szkoły.
 
Robert Turlej zwrócił się z prośbą do władz miasta o podjęcie interwencji w tej sprawie poprzez na przykład montaż wyspowych progów zwalniających.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreśla, że na podstawie analizy zdarzeń drogowych w latach 2018-2020, na ulicy Wiejskiej odnotowano w tym okresie łącznie dwa wypadki oraz trzy kolizje. - W żadnym z tych zdarzeń nie uczestniczyli piesi. Zarówno do mnie jak i do Departamentu Zarządu Dróg nie wpłynęły żadne sygnały dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu w rejonie tej ulicy – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Departament Zarządu Dróg ma dokonać weryfikacji stanu bezpieczeństwa uczestników ruch na ulicy Wiejskiej i podjąć stosowne działania w celu poprawy ochrony pieszych uczestników ruchu.
 
 
Analizy w zakresie bezpieczeństwa wykonywane są cyklicznie oraz każdorazowo jeżeli istnieją sygnały o zagrożeniach bezpieczeństwa ruchu. W przypadkach, gdy występują potwierdzone, niebezpieczne sytuacje w pasach drogowych w Elblągu, Departament Zarządu Dróg na bieżąco weryfikuje stan bezpieczeństwa i jeżeli jest to konieczne wprowadza korekty do organizacji ruch
 
– dodał Prezydent Elbląga.
 
Jak Witold Wróblewski ocenia pomysł montażu „progów zwalniających” na ul. Wiejskiej? - Należy mieć na uwadze ich negatywne oddziaływanie. Należą do nich przede wszystkim zwiększenie hałasu oraz drgań, zwiększona emisja spalin, konieczność zwalniania pojazdów uprzywilejowanych, niszczący wpływ na konstrukcję jezdni oraz utrudnienia związane z odśnieżaniem takiej jezdni – wymieniał Prezydent Elbląga. - Uwzględniając te uwarunkowania wprowadzenie takich środków musi być poprzedzone dogłębną analizą, która potwierdzi realne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu.
 
 
W przypadku, gdy na etapie obserwacji i weryfikacji stanu bezpieczeństwa na ul. Wiejskiej wyniknie konieczność wprowadzenia dodatkowych rozwiązań lub środków organizacji ruchu, takie działania zostaną podjęte
 
– zapewniał Witold Wróblewski.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ a
  Poniedziałek, 13.09

  Może władze miasta powinny pomyśleć nad budową ośrodka doskonalenia techniki jazdy gdzie kierowcy mogliby wyszaleć się, a także podnieść swoje umiejętności? Taki ogólnodostępny obiekt przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

 2. 2
  +2
  ~ Wisła
  Poniedziałek, 13.09

  przecież tam nie idzie szybko jeżdzić no chyba że dla kogoś 30 km/h jest szybko ja pidole to żółwie szybciej się poruszają niż ludzie .

 3. 3
  +6
  ~ poiuy
  Poniedziałek, 13.09

  Szybko jeżdżą też na Odrodzenia, Szarych Szeregów, Podgórnej, Robotniczej, Obrońców Pokoju, Jana Pawła 2, Kwiatkowskiego itd itd. Proponuje wszędzie progi zamontować co 10m najlepiej, albo zakaz ruchu w godzinach 5-23 a później max 30 km/h

 4. 4
  +5
  ~ zkm
  Poniedziałek, 13.09

  Panowie policjańci z elbląskiej drogówki - do roboty

 5. 5
  --3
  ~ Nowoczesny niepisowiec
  Poniedziałek, 13.09

  Tak samo jak w Paryżu w Elblągu powinno być całodobowe ograniczenie prędkości do 30 km/h, ale w Pislandzie dalej będą panować mordercze prędkości.

 6. 6
  +2
  ~ Ef
  Poniedziałek, 13.09

  Wiejska niczym Paryż ;DDDDD

 7. 7
  +6
  ~ MO
  Wtorek, 14.09

  przed zainstalowaniem nowych spowalniaczy prędkości należy w 1 kolejności dokonać napraw tych już istniejących. Kto zajmuje się ich konserwacją i przeglądami ?

 8. 8
  0
  ~ Stoicki Obserwator
  Wtorek, 14.09

  Wiejska jest niebezpieczna dla pieszych, ale nie ze względu na samochody tylko patolkę i tyle. Przejdzcie się tam kiedyś pod wieczór.

 9. 9
  0
  ~ Dorota
  Środa, 15.09

  W rejonie tym jest sporo dzieci przechodzących samemu przez ulice Wiejską udając się do parku lub szkoły. Czytaj więcej na https://info.elblag.pl/20,66985,Wiejska-niebezpieczna-dla-pieszych-Wielu-mieszkancow-Zawady-zwraca-uwage-na-problem-zbyt-szybko-jezdzacych-samochodow.html#ixzz76XEr1M6M KTO WYMYŚLIŁ TAKI DZIWOLĄG SKŁADNIOWY? Wstyd...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0433330535889