Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mieszkanka starówki: Przy Galerii EL miał powstać parking. Czekamy na to od lat

23.08.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkanka starówki: Przy Galerii EL miał powstać parking. Czekamy na to od lat
Fot. Adrian Sajko

Elblążanka przypomina władzom miasta, że mieszkańcy ulicy Studziennej od lat czekają na budowę parkingu. - Do tej pory podjęto tylko działania tymczasowe. Darmowe miejsca parkingowe sprawiają, że parkują tu wszyscy przyjeżdżający na starówkę. Stwarza to dużo sytuacji niebezpiecznych, kolizyjnych oraz brak miejsc postojowych dla osób tu mieszkających - pisze mieszkanka w petycji skierowanej do elbląskich radnych i prosi o rozwiązanie problemu. 

 

 

Problem parkowania na Starym Mieście powraca coraz częściej. Gęstniejąca zabudowa, coraz więcej usług sprawiają, że dzielnica ta jest chętnie odwiedzana przez elblążan, tymczasem liczba miejsc parkingowych praktycznie się nie zwiększa. Kierowcy pozostawiają samochody, gdzie tylko mogą, najchętniej w miejscach, które nie obejmuje strefa płatnego parkowania. Zdaniem autorki petycji, która tydzień temu trafiła do Rady Miejskiej w Elblągu, jednym z ulubionych miejsc jest plac znajdujący się obok CS Galeria EL, od podwórka kamienic znajdujących się przy ul. Studziennej i Stary Rynek. 

 

Zwracam się do Rady Miejskiej w Elblągu z prośbą o rozwiązanie problemu parkowania wokół Galerii EL. Ponad 10 lat temu miał powstać parking (był projekt i wszelkie pozwolenia) dla mieszkańców kamienic wybudowanych wzdłuż ulicy Studziennej oraz przyległych kamienic na ul. Stary Rynek. Do tej pory podjęto tylko działania tymczasowe, teren ten nadal nie posiada statusu parkingu, darmowe miejsca parkingowe sprawiają, że parkują tu wszyscy, przyjeżdżający na starówkę. Stwarza to dużo sytuacji niebezpiecznych, kolizyjnych oraz brak miejsc postojowych dla osób tu mieszkających. W różnych porach roku borykamy się albo ze strasznym kurzem (rodzaj nawierzchni) albo z ogromnymi kałużami podczas opadów lub roztopów. Teren ten nie jest nigdy sprzątany i odchwaszczany

 

- pisze elblążanka w petycji. 

 

- Chwalimy się naszą starówką, jako wizytówką Elbląga, niestety to miejsce odstrasza swoim wyglądem. Przez teren przchodzi dużo turystów i wycieczek odwiedzających nasz piękny zabytek - Galerię EL. Tym bardziej powinno zależeć instytucjom Miasta, aby jak najszybciej uporządkować ten teren i zbudować parking - dodaje kobieta.


Petycja nie doczekał się jeszcze odpowiedzi ze strony władz miasta. Na razie została przekazana prezydentowi Elbląga. Do tematu wrócimy.

 

Petycja trafiła do nas 17 sierpnia. W tej chwili Zarząd Dróg przygotowuje odpowiedź

 

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Eet
  Poniedziałek, 23.08

  Chwyt marketingowy deweloperki z um.

 2. 2
  +12
  ~ Jocz 2021
  Poniedziałek, 23.08

  Piniędzy ni ma i nie będzie. Katar i Dubaj się wycofali.

 3. 3
  +12
  ~ hg
  Wtorek, 24.08

  Miasto ma budować parking dla mieszkańców? Niech wspólnoty sobię budują !!!

 4. 4
  +4
  ~ Maupa
  Wtorek, 24.08

  Konwencja rzymska, ktora Polska podpisala, a ktora to mowi o szczegolnych warunkach funkcjonowania zabytkow, w Elblagu nie jest w ogole respektowana. Jeden z najwybitniejszych przykladow gotyku w Polsce jest zasloniety przez parkujace obok auta. Tak ciezko postawic znak zakazu parkowania wzdluz klasztornej przy budynku?

 5. 5
  +12
  ~ Nagel
  Wtorek, 24.08

  Wydzierżawcie teren od miasta, postawcie odpowiednie znaki i wprowadźcie identyfikatory lub część terenu odgrodźcie szlabanem. Miasto nie musi spełniać każdej zachcianki.

 6. 6
  +2
  ~ Zamknąć Spalnię na S
  Wtorek, 24.08

  Najgorszym problemem Starówki nie są parkingi, tylko jej mieszkańcy. Na całej Starówce należy niezwłocznie wprowadzić zakaz zajmowania lokali mieszkalnych dla każdego, kto nie prowadzi w tej dzielnicy jakiegoś rodzaju lokalu. Natychmiast okaże się, że nie potrzeba więcej więcej parkingów, teren przy samej katedrze można uwolnić od samochodów, a starówka ożyje.

 7. 7
  +7
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 24.08

  Pretensje do siebie i dewelopera ze miejsc parkingowych nie zrobił

 8. 8
  +3
  ~ Obserwator
  Wtorek, 24.08

  Klepisko po drugiej stronie ulicy ogrodzili i dylemat sie zrobil.

 9. 9
  +2
  ~ Upadły Harlej
  Wtorek, 24.08

  Czyli ta baba chce zeby miasto z pieniedzy podatnikow JEJ wybudowalo parking? Niech se z "somsiadami" wydzierzawi teren i oplaci budowe parkingu, to wtedy bedzie go miala tylko dla siebie,.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99545001983643