Środa, 19.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Antypandemiczne hasła na elbląskich chodnikach

12.03.2021, 19:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Antypandemiczne hasła na elbląskich chodnikach
Fot. Adrian Sajko

Na chodniku przed wejściem do Przychodni przy ul. Bażyńskiego oraz nieopodal Kościoła przy ul. Robotniczej pojawiły się antypandemiczne hasła. Czy zostaną zamazane?

 

 

Zauważyłem białe napisy, które znajdują się przy Bażyńskiego i Robotniczej. Na moje oko to czysty wandalizm. Ktoś się tym powinien zająć i je zamazać

 

- stwierdził nasz czytelnik.


Rzeczywiście  - tuż przy wejściu do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Vita pojawił się napis "Maseczki nie pomagają  dr. Ł. Szumowski". Natomiast przy przystanku autobusowym znajdującym się naprzeciwko Parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej napisano "Ile wolności muszą ci odebrać byś zrozumiał co to jest pandemia".

 

Jak na razie nie mieliśmy zgłoszenia na ten temat. Zarządca terenu powinien złożyć do nas zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Temat zostanie przekazany dzielnicowemu, który podejmie czynności w tej sprawie

 

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.


Zarządcą chodnika przy Bażyńskiego jest ZBK, a chodnika przy Robotniczej Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elbląga.
 

Jak zapewnia Artur Adamczuk, wicedyrektor ZBK, niebawem napis zniknie sprzed Przychodni. - Zadanie to zostało już zlecone do realizacji. Sprawę będziemy też zgłaszać na policje - informuje Artur Adamczuk.


Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego twierdzi, że "nie ma zezwolenia Miasta na malowanie po chodnikach niezależnie od tego, jakie byłyby to hasła".

 

Jeśli sprawca nie zostanie ustalony będziemy starać się usunąć napis w miarę możliwości

 

- stwierdził.


Co grozi sprawcy? - Jeżeli uszkodzenie mienia jest powyżej 500 zł to może być to traktowane jako przestępstwo, a wtedy sprawcy bądź sprawcom grozi do 5 lat. Jeśli uszkodzenia są poniżej 500 zł mamy do czynienia z wykroczeniem i grzywną do 5 tys. zł - zaznaczył Krzysztof Nowacki.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ aga
  Piątek, 12.03

  Napis zgodny z prawdą.Więc w czym problem?

 2. 2
  +6
  ~ Radek
  Piątek, 12.03

  Bardzo dobrze. Może ludzie skumają w końcu, że to wszystko jest nakręcane i polega na straszeniu. Owszem. Wirus jest ale nie tak zeby tak siac panike i codziennie straszyc ludzi. Zamykac gospodarke. Dziwne ze ludzie w to wierza.

 3. 3
  +9
  ~ Kredą napisane
  Piątek, 12.03

  Deszcz najbliższy zmyje. Prawda napisana. # Zastanawiające, gdy dzieci napiszą kredą na chodniku coś to też już jest to akt wandalizmu i należy dzieciom mandat wlepic? Normalności trochę ludzie w tym popier... mieście.

 4. 4
  +13
  ~ Szumofski
  Piątek, 12.03

  To nie są napisy ANTYPANDEMICZNE, tylko ANTYSZUMOWSKIE i ANTYRZĄDOWE tym samym!!! W czym problem?

 5. 5
  +6
  ~ Johny
  Piątek, 12.03

  Napis zgodny z prawdą

 6. 6
  +3
  ~ Kkoko
  Piątek, 12.03

  Czy ktoś w końcu napisze mi gdzie mogę kupić dobrą kaszankę?

 7. 7
  +3
  ~ Parodia
  Sobota, 13.03

  Radek, czy Twoi rodzice wiedzą że spłodzili głupka? Tak czy nie. Niepotrzebne skreślić.

 8. 8
  --3
  ~ Nmb
  Sobota, 13.03

  Wszystkie te komentarze Jak widać piszą dzieci które w domach siedzą I Z nudów wypisują głupstwa.

 9. 9
  --2
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 13.03

  W kontekście tego arta warto wyjaśnić jedną, ważną rzecz. Otóż pucujące się od przedwczoraj na elbląskich portalach informacyjnych anty-szczepionkowe oszołomstwo odpowiedzialne za te żenujące, anty-rozumowe hasełka nabazgrane na elbląskich chodnikach, to są lokalne korwinoidy bez szkoły i patoprawicowe, brunatne oszołomy z Konfabulacji - nie wiem dlaczego wstydzą się oni przyznać do tego faktu publicznie?:) Dodatkowo - cały ten cyrk w elbląskiej RM związany z anty-szczepionkowymi fobiami, który miał miejsce w ostatnią środę na komisji, to bynajmniej nie jest jednostkowa akcja i inicjatywa elbląskiej pani Kasi, tylko zorganizowana, ogólnokrajowa akcja tych właśnie - brunatno-konfabulacyjnych środowisk, również z udziałem patoprawicowych zwolenników epidemii i rezygnacji z obostrzeń (...)

 10. 10
  --2
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 13.03

  (...) zrzeszonych w komediancko-szkodniczej inicjatywie tzw. #otwieraMY; Piszę to po to, żeby lud wiedział - i jak zawsze, za rzetelność słów swoich prawdziwych a udokumentowanych, gotów jestem świadczyć w każdym sądzie:) #antyfaszyzm #PrawdaWasWyzwoli #ObrońcyZwyroli 😘 #elblag ⚡💜✊🚩 #SzczypmySię!🚩 #antyfaszyzm, #patoprawica, #ONRtoZbiorZer"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94895815849304