Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czytelniczka: Brak rękawiczek i płynu do dezynfekcji. Czy w sklepach nadal obowiązuje reżim sanitarny?

04.03.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelniczka: Brak rękawiczek i płynu do dezynfekcji. Czy w sklepach nadal obowiązuje reżim sanitarny?
Fot. Adrian Sajko

- Mamy trzecią falę koronawirusa. Zamyka się kina i hotele, a w sklepach są tłumy. Wchodząc do przeciętnego elbląskiego marketu, można wręcz zapomnieć, że na świecie szaleje pandemia. Mało kto pamięta o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, a maseczki nosimy na brodzie. Dozowniki w sklepach są puste, a rękawiczki można zdobyć co najwyżej na dziale z pieczywem. Co z zasadami bezpieczeństwa - zwraca uwagę Czytelniczka info.elblag.pl. 


 

Nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego dotyczy nie tylko klientów, ale i właścicieli sklepów. W wielu sklepach dozowniki z płynem są puste. Taką sytuację wielokrotnie zaobserwowałam w Biedronce przy ul. Żeromskiego, tam zresztą na jakiś czas sprzed wejścia w ogóle zniknął dozownik. To samo jest z jednorazowymi rękawiczkami. Te można dopiero znaleźć na dziale z pieczywem. Czy to oznacza, że zmieniły się zasady bezpieczeństwa? W sklepach już nie obowiązuje reżim sanitarny

 

- pyta pani Jagoda, mieszkanka Elbląga.

 

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy przedstawiciela sieci Biedronka. Zapewnia on, że w dyskontach nadal obowiązują zasady, które mają ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. 

 

Zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu zakupów klientom jest dla nas priorytetem. Działamy zawsze w oparciu o obowiązujące przepisy oraz w zgodzie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dlatego też we wszystkich sklepach sieci Biedronka w Elblągu są dostępne i sprawne dozowniki z płynem do dezynfekcji, który jest uzupełniany na bieżąco. W naszych sklepach stosujemy dodatkowo inne środki bezpieczeństwa, są to m.in. specjalne osłony kas z pleksiglasu przy kasach czy taśmy wyznaczające dystans między kupującymi, a także rękawiczki jednorazowe. Tak też jest w placówce przy ul. Żeromskiego 1 w Elblągu. Ponieważ przy skali naszej działalności, mogą zdarzyć się jednostkowe przypadki chwilowego braku płynu do dezynfekcji w dozowniku, przypomnieliśmy personelowi o obowiązujących zasadach oraz m.in. obowiązku uzupełniania środków dezynfekcyjnych. Pracownicy będą na bieżąco monitorować sytuację pod tym kątem

 

- informuje Małgorzata Jarosiewicz, kierownik operacji i sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialna m.in. za sklep przy ul. Żeromskiego 1 w Elblągu.

 

O obowiązkach właścicieli sklepów i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa przypomina również Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. - Sklepy wielkopowierzchniowe mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki lub płyn do dezynfekcji. Mniejsze sklepy nie mają takiego obowiązku, ale to oczywiście nie oznacza zakazu stosowania takich środków. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku. Oprócz stosowania się ściśle do wyznaczonych zasad, uruchamiajmy również instynkt samozachowawczy, to pozwoli zmniejszyć ryzyko zakażenia - dodaje Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.
  Zdjęcia z dyskontu przy ul. Żeromskiego nadesłane przez biuro prasowe Biedronki w odpowiedzi na naszą interwencję.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Do cztelniczki
  Czwartek, 04.03

  Zamieszkaj w lesie i owin się folia wtedy będziesz bezpieczna

 2. 2
  +15
  ~ K
  Czwartek, 04.03

  W biedronkach jest pelno ludzi, mało kas otwartych, a najgorsi są ci niewierzacy w epidemię bonie ma jak ich odpowiednio szerokim łukiem ominąć

 3. 3
  +5
  ~ Adf
  Czwartek, 04.03

  Ci co mieli zachorować to już zachorowali, teraz to grupy ryzyka muszą uważać. PS. Wszyscy politycy przeżyli w tej strasznej pandemii.

 4. 4
  +13
  ~ hd
  Czwartek, 04.03

  Nie ma już ratunku dla tej biednej kobiety. Jej obłęd to wasza robota, bandyci rządowo-telewizyjni.

 5. 5
  +12
  ~ Yhh
  Piątek, 05.03

  A jak jest w kościołach ? Przy wejściu są płyny dezynfekcyjne i rękawiczki?? Jak ksiądz podaje komunię świętą?

 6. 6
  +19
  ~ Życie
  Piątek, 05.03

  Zawsze może Pani skorzystać z osiedlowego sklepu...albo przejechać się autobusem w godzinach szczytu ...gdzie logika? Krótki autobus z dopuszczalnymi 18 miejscami a ludzi ponad normę ...u przewoźnika też reżim nie istnieje...covid a nie ma tam

 7. 7
  +18
  ~ obserwator
  Piątek, 05.03

  reżim sanitarny?reżim to mamy w całym kraju od kilku lat i nie jest on sanitarny

 8. 8
  +11
  ~ E
  Piątek, 05.03

  A ja dziękuje za te wszystkie plyny. Zniszczylam tylko ręce. Skora jest jak tarka i pęka. Najlepsze kremy nie pomagają. Sami się tym odkazajcie. Ja bede uzywac swojego srodka do dezynfekcji. Tyle w temacie.

 9. 9
  +7
  ~ J.w
  Piątek, 05.03

  Kobieto jednak brak kontaktu z lekarzem zrobił w twojej głowie pustkę tak jak i media, ale niestety jest Pani w grupie ryzyka zachorowania na stan paranoidalny. Proponuję już rozpocząć leczenie.

 10. 10
  +9
  ~ Tomazz
  Piątek, 05.03

  Nie wiem czy Pani Pamięta jak była epidemia sars cov2. Też była panika, jakieś maty u rolników na wjazdach na posesję i pola - i co?? Nagle zniknęła?? Nie. Po prostu z tym żyjemy a temat przestałbyć medialny. Tak powinno być z covid, wrócić do normalności i leczyć tych co będą mieli objawy, a osoby które się boją niech siedzą w domu,niech dbają o swoje bezpieczeństwo. A nie niszczyć ludziom życie, biznesy, trzymać ich jak psy w budzie, bo garstka się boi, i najważniejsze Pani autorka wierzy w to, że nagle jedyną chorobą śmiertelną jest covid?? Przez ludzi takich jak Pani, rządzący mają uciechę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97316813468933