Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Jak elblążanie stosują się do nakazu noszenia maseczek?

27.02.2021, 14:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
 Jak elblążanie stosują się do nakazu noszenia maseczek?
Fot. redakcja

Od dziś, 27 lutego, w całej Polsce wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki (nie można stosować szalików czy przyłbic).
 

Sprawdziliśmy, czy mieszkańcy naszego miasta dostosowali się do nowego nakazu. - Ja w ogóle nie nosiłam przyłbicy, więc dla mnie nie jest to żadna nowość, że muszę nosić maseczkę - stwierdziła p. Ania.


- Na początku słyszałem, że mamy nosić tylko maseczki chirurgiczne. To byłaby głupota. Dobrze, że czegoś takiego nie wymyślili. A tak jak można nosić bawełniane to nie odczuwam różnicy, bo i tak chodziłem w takiej maseczce - przyznał p. Jacek.


- Nie rozumiem, dlaczego zrezygnowali z przyłcic. Co to za różnica? Ja się w maseczce duszę. Wolę przyłbicę. Nie chcę dostać mandatu, więc muszę się przestawić, ale dla mnie to męczarnia - dodał p. Agnieszka.


A jak nakaz noszenia wyłącznie maseczek oceniają nasi czytelnicy? Zachęcamy do zostawienia swojej opinii w komentarzu.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Kolejne obostrzenia dotyczące noszenia przyłbic, chust, maseczek... ( zdjęć 41 )
Dodano: 2021-02-27 | Fot. redakcja
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ...
  Sobota, 27.02

  Bardzo przeciętnie się stosują . Widzi się osoby bez masek , a duży odsetek nosi te z materiału i przyłbice , nie mówiąc już o tym , że maseczki są gdzieś w okolicach brody . Czyli przepisy sobie , a ludzie sobie .

 2. 2
  +5
  ~ Aabbbb
  Sobota, 27.02

  A czy kontrolowana jest komunikacja miejska? Wczoraj widziałam tramwaj ze wszystkimi miejscami siedzàcym zajętymi, do tego kilkanaście osób stało. Tłum jak za starych dobrych czasów. Na szczęście pasażerowie mieli maseczki.

 3. 3
  +7
  ~ Kkk123
  Sobota, 27.02

  Do aabbb... Jeżdżę bardzo często tramwajem, nigdy nie spotkałam, aby wszyscy mieli maseczki czy przyłbice, nie wspomnę, że maseczki przeważnie w na brodzie, nosy na wierzchu, tłok... Nikt tego nie pilnuje.. Dzięki włodarzom miasta i zkm, mamy "zdrową" jazdę....

 4. 4
  +5
  ~ nnn
  Sobota, 27.02

  Wiadomo, że ludzie noszą maski wiele godzin jedną z e względu na koszty. Czy teraz takie maski są bezpieczniejsze od przyłbicy? Boję się ludzi noszących maski, bo wiem, że ich nie zmieniają. Kto wie, czy za dwa tygodnie politycy nie rozkażą nam nosić wiader na głowach. Ludzie, zacznijcie myśleć. Czy naprawdę uważacie, że politykom zależy na Waszym zdrowiu?

 5. 5
  +2
  ~ obserwator
  Sobota, 27.02

  dworczyk nosił maseczkę a i tak załapał wirusa.nie zdążył przygotować narodowego planu na te maseczki.

 6. 6
  +1
  ~ Tyczłssdozag.
  Sobota, 27.02

  Generalnie nasi mieszkańcy nie noszą maseczek (nawet dzisiaj zbyt dużo osób poruszyło się bez maski lub z nieprawidłowo założoną), szczególnie dotyczy to młodzieży i co gorsza uczniów szkół zarówno podstawowych jak i średnich. A to oznacza, że proces wychowawczy w naszym kraju nie istnieje, a to oznaczać może w niedługim czasie upadek kultury społecznej w Polsce. Denerwujące jest to, że władze wprowadzają różne formy obostrzeń lub nakazów sanitarnych, a nie potrafią ich wyegzekwować. Stąd widoczny jest brak dyscypliny i poszanowania obowiązków. Tymczasem do maseczek musimy się przyzwyczaić, bo nawet po pokonaniu covid 19, będą pojawiać się kolejne epidemie równie groźne albo nawet zdecydowanie niebezpieczniejsze.

 7. 7
  +5
  ~ Wyborca
  Sobota, 27.02

  Ludzie myślący noszą obowiązkowo maseczki ,a tym "bohaterom" bez masek i tak nikt nie przetłumaczy ,zastanawiające jest tylko gdzie jest policja ? Takich baranów trzeba jedynie karać ,bo nic innego do nich nie trafi !

 8. 8
  +15
  ~ nnn
  Sobota, 27.02

  Rok noszenia masek i teleporady. To jest sposób na wykończenie ludzi. Ludobójstwo. Obniżanie odporności społeczeństwa.

 9. 9
  +9
  ~ hd
  Sobota, 27.02

  Zlot wypranych łbów tu macie, zajoby-konfidenci? Policja ma to już glęboko, jak nie wyzdychacie od szmat, to ciężkie chwile wyparcia zastanej rzeczywistości przed wami. Ale w tym czasie możecie pomyśleć o tych ofiarach długu zdrowotnego, których wykończyliście do tej pory swoim strachem i poddaństwem, lub o tracących dorobek życia przedsiębiorcach. Bo zajobem-covidiotą łatwo być na emeryturce, czy budżetowej pensyjce. Na pensyjce medycznej, to i całe życie, bo tam ciągle są żniwa kosmiczne. Niech zajob będzie z wami.

 10. 10
  +6
  ~ Emil
  Niedziela, 28.02

  A jak się ma prezydentwrobel do tego, że ludzie muszą się tloczyć w tramwajach, bo zlikwidowano i zmieniono rozkład jazdy, teraz obowiązuje przesiadki i jeden wagon tramwajowy. W Olsztynie doczepiane są po 2-3 wagony, a elblązanie są drugim gatunkiem ludzkim i muszą gnieździć sie w jednym wagoniku po 58 osób, jak w krematoryjnych wózkach . To są zasady według władzy, .......zero zasad, myślę, że czas taczki szykować i pod urząd zajechać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5022928714752