Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Na ulicach pojawiły się tajemnicze, białe kapsułki. Czytelnicy pytają: czy to są trutki?

26.02.2021, 15:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Na ulicach pojawiły się tajemnicze, białe kapsułki. Czytelnicy pytają: czy to są trutki?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Elblążanie na ulicach naszego miasta dostrzegli tajemnicze, białe kapsułki. - Czy to nie są jakieś trutki? - pyta nasza czytelniczka.
 

Jak się okazuje widok rozsypanych białych kapsułek to efekt prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg w mieście. - Pod koniec stycznia z uwagi na odebranie całej polskiej produkcji soli przez GDDKiA, drobniejszych klientów, którzy mieli podpisane umowy z gminami na odśnieżanie dróg dotknał problem pozyskania soli - opowiada Marek Cymerys, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
 

Jak wyjaśnia Marek Cymerys do grupy tych klientów należy również EPGK. - Aby zabezpieczyć sól trafiliśmy do sprzedawców, którzy oferowali sól ze swoich zasobów w cenach znacznie wyższych niż na początku sezonu zimowego (100-200 proc.), jak się okazało również w postaci tabletek czystego chlorku sodu - tłumaczy dyrektor.

 

Specyfikacja dostarczonego produktu nie budziła żadnych zastrzeżeń, zaś sprzedawca poinformował, że zaistniała sytuacja, była efektem dostawy z ostatniej rezerwy, z końca magazynu od dostawcy Ciech S.A., który stanowił jedyne źródło pozyskania soli

 

- dodał Marek Cymerys.
 

Czy kapsułki są niebezpieczne? - Nie. Ponadto takich samych używa się do uzdatniania wody - zapewnia Marek Cymerys. - Rozpuszczają się równomiernie pod wpływem wilgoci, dlatego niedługo nie będzie po nich śladu.

 

 

Kapsułki te nie są antyzbrylaczem, bowiem stosuje się go w miligramach, co skutkuje tym, że jest niewidoczny. Tutaj mamy do czynienia z czystym chlorkiem sodu, który jest dużo czystszy od soli drogowej. Natomiast kształt tabletek to nic innego, jak wynik procesu spradowania czystego chlorku sodu

 

- opowiadał Marek Cymerys.
 

EPGK wysłał  ekipę sprzątającą, która miała oczyścić ulice z kapsułek. - Spróbują zebrać i zabezpieczyć materiał związany z efektem zimowego utrzymania dróg w mieście - dodał dyrektor.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ pan mróz
  Piątek, 26.02

  kapsułki soli były sypane w zeszłym tygodniu, a teraz nagle ktoś się o coś pyta? Chyba sama redakcja tworzy materiał na tekst.

 2. 2
  +3
  ~ Hahaha
  Piątek, 26.02

  Trutki!! Matko co za ciemnogród, tylu mądrych i uczonych, potrafią jadaczką szczekać bez sensu.

 3. 3
  +5
  ~ mieszkanieceb
  Piątek, 26.02

  To jest marnotrawstwo publicznych pieniędzy! Po mojej ulicy przez całą zimę nie przejechała ani razu żadna odśnieżarka a jak było po zimie i plus 10 stopni to pojawili się znikąd sypiąc po całej szerokości ulicy i podwórek zbędny już chlorek. Kasy brakuje dla młodych siatkarek na wyjazd pucharowy a tu takie marnotrawstwo.

 4. 4
  +2
  ~ Ciekawska
  Sobota, 27.02

  A to ciekawe! Podobny artykuł o tajemniczych kapsułkach, pojawił się w necie, a dotyczył Warszawy. Tam jednak okazały sie niebezpieczną substancją...Daje do myślenia

 5. 5
  +1
  ~ pojawiaczka
  Sobota, 27.02

  Jak spadnie śnieg i sobie leży, to napiszą, że się pojawił? :)

 6. 6
  0
  ~ ebe be
  Sobota, 27.02

  tak tak, szukajcie sensacji nieudacznicy XD śnieg spadł źle, posypali solą źle, ***a dziś mamy 5 stopni i słonko też źle hahahha tfuuu zjebusy

 7. 7
  +1
  ~ 98
  Niedziela, 28.02

  Tylko dlaczego nie ma tego przy ulicach?, tylko leza na przychodnikowych trawnikach?

 8. 8
  0
  ~ grottgera
  Niedziela, 07.03

  tabletki leżą do dziś ... na trawniku , przzy chodniku i dziwne,że na wiekszości widać poprzeczny znak , jak na tabletkach , które mozna np. dzielić na pół... ??? !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92689990997314